Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kilka pytań Jawa Mustang - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Kilka pytań Jawa Mustang (/showthread.php?tid=24930)



Kilka pytań Jawa Mustang - damix98 - 21-04-2014 16:54:02

Remontuję Jawe Mustanga i mam kilka pytań z tym związanych.
1. Jak zdjąć kierownicę?
2. Jak rozkręcić tylne amory? Są one olejowe?
3. Czy w jawce przednie koło i tylne są takie same? Bo mam 2 takie same, niczym się nie różnią
4. jak rozebrać lagi?
5. Po co z tyłu w lampie są 2 żarówki jak tylko jedna jest podłączona
6. Czy we wszystkich jawach wahacz ciężko chodzi i odbija jak by miał sprężynki jakieś w środku?

Jawe rozbieram pierwszy raz więc nie wiem. Z góry dzięki za odpowiedź Smile


RE: Kilka pytań Jawa Mustang - motomaniak - 21-04-2014 17:54:26

1. Żeby zdjąć kierownice robisz tak. Odkręcasz trochę tą śrubę co trzyma kierownicę i jest jaki klin jak w rowerze który trzyma tą kierownicę. Jak odkręcisz trochę tą śrubę to puknij w nią młotkiem. Następnie zdejmij klin i wyciągnij kierownicę.
5. Są tam 2 żarówki bo jedna jest od światła a druga od podświetlania tablicy i można ją też podłączyć jak ktoś chce


RE: Kilka pytań Jawa Mustang - krzysiu1505 - 21-04-2014 21:08:40

(21-04-2014 16:54:02)damix98 napisał(a):  Remontuję Jawe Mustanga i mam kilka pytań z tym związanych.
3. Czy w jawce przednie koło i tylne są takie same? Bo mam 2 takie same, niczym się nie różnią
5. Po co z tyłu w lampie są 2 żarówki jak tylko jedna jest podłączona

Jawe rozbieram pierwszy raz więc nie wiem. Z góry dzięki za odpowiedź Smile

3. Są takie same, i przy okazji jeszcze koła 16tki od simsona chyba też są takie same
5. Ta druga to prawdopodobnie światło hamowania, jawy fabrycznie go nie miały, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby dorobić.


RE: Kilka pytań Jawa Mustang - simi81 - 21-04-2014 21:51:57

Jawka miała specjalnie więcej miejsc na żarówki, bo jak ktoś chciał sobie zrobić światło stopu to było na to miejsce, tak samo z prozdu jest miejsce na żarówkę postojową.

-koła są takie same.
-Co do kierownicy "motomaniak" bardzo dobrze Ci napisał.
-lagi po prostu wykręcasz jak zdejmiesz koło.
-w jawkach były zwykłe sprężynowe amortyzatory, możę ty masz z WSK.


RE: Kilka pytań Jawa Mustang - kadetmen - 21-04-2014 22:17:59

6.Wahacz nie ma żadnych sprężyn w sobie .Jest on zamontowany prawie ,że na "stałe" - wprasowana oś w ramę uniemożliwia jego zdjęcie .


RE: Kilka pytań Jawa Mustang - Marwerick - 21-04-2014 22:24:39

(21-04-2014 16:54:02)damix98 napisał(a):  Remontuję Jawe Mustanga i mam kilka pytań z tym związanych.
1. Jak zdjąć kierownicę?
2. Jak rozkręcić tylne amory? Są one olejowe?
3. Czy w jawce przednie koło i tylne są takie same? Bo mam 2 takie same, niczym się nie różnią
4. jak rozebrać lagi?
5. Po co z tyłu w lampie są 2 żarówki jak tylko jedna jest podłączona
6. Czy we wszystkich jawach wahacz ciężko chodzi i odbija jak by miał sprężynki jakieś w środku?

Jawe rozbieram pierwszy raz więc nie wiem. Z góry dzięki za odpowiedź Smile

1.kierownice to można dwojako wyjąć jak chcesz samą to odkręcasz tylko śrubę na środku kierownicy a jak chcesz z całą tamtą rurką to jeszcze trzeba wykręcić nakrętkę na półce widelca odgiąć blokadę i potem wyjmujesz komplet

2.gdzieś w internecie widziałem poradnik o rozbieraniu a bynajmniej w mojej dawnej jawce to tam z tyłu były amortyzatory olejowe

3.przednie i tylne koło jest takie same

4.żeby rozebrać kompletnie lagi(golenie) to trzeba zdjąć całe koło wymontować błotnik i od góry jak patrzysz na kierownice to tam są dwie zaślepki i tam są śruby specjalne z nakrętką chyba 10mm albo 13 mm i one od góry trzymają sprężyne nóżki jak te śruby wykręcisz to normalnie wyjmujesz nóżkę ze sprężyną i tuleje plastikową

5. nie wiem ja w mojej miałem tylko te jedną żarówkę

6.i też nie wiem u mnie wahacz to bardzo dobrze chodził bez oporów