Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
TGB 101r Tryton/Powrót do życia - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: TGB 101r Tryton/Powrót do życia (/showthread.php?tid=24850)



TGB 101r Tryton/Powrót do życia - silnik - 18-04-2014 22:24:01

A więc postanowiłem założyć temat gdzie będę opisywał jakie czynności w w najbliższym czasie będę robił w moim TGB.

Dzisiaj postanowiłem raz jeszcze i dokładnie sprawdzić stan starego wału który jak się okazuje wymaga wymiany. Zacząłem rozbierać silnik i wszystko wymontowałem lecz zatrzymało mnie koło magnesowe którego nie mogę zdjąć bo nie mam ściągacza więc silnik czeka na ściągacz. Co do moich zamiarów dotyczących wału oraz łożysk jak i uszczelniaczy to mam zamiar w następnym tygodniu zakupić :
http://www.skutercentrum.pl/lozyska-walu-i-uszczelniacze-racing-tgb.html
http://www.skutercentrum.pl/wal-korbowy-top-racing-tgb.html

Zdecydowałem się na ten lekki tuning z kilku powodów a pierwszy jest taki że jak na 15latka to starzy nie pozwolą kupić jakiejś 125 więc pozostaje opcja rodzinnego skuterka. No i mam dość wleczenia się po drodze a w najgorszym przypadku mam dość tego że wyprzedzają mnie CHINOLE.

Jutro wstawię kilka fotek jeżeli oczywiście chcecie.
Jeżeli coś wam się nie podobało/podobało to piszcie w komentarzach.
Znacie jakieś porady/przestrogi podzielcie się nimi z mną i innymi.


RE: TGB 101r Tryton/Powrót do życia - Amanssy - 18-04-2014 22:37:08

(18-04-2014 22:24:01)silnik napisał(a):  starzy
Gratuluję braku szacunku do swoich rodziców Rolleyes.Fajnie padłowaty silnik musiałeś mieś,jak cię chińce wyprzedzały ;P


RE: TGB 101r Tryton/Powrót do życia - silnik - 18-04-2014 22:41:25

(18-04-2014 22:37:08)Amanssy napisał(a):  
(18-04-2014 22:24:01)silnik napisał(a):  starzy
Gratuluję braku szacunku do swoich rodziców Rolleyes.Fajnie padłowaty silnik musiałeś mieś,jak cię chińce wyprzedzały ;P

Musiałem się jakoś wyrazić żeby było to od razu zauważalne. Tak chinole brały mnie na prostej bo nie był silnik w pełni odblokowany.


RE: TGB 101r Tryton/Powrót do życia - Romet drajwerV2 - 18-04-2014 22:57:15

hahahah o prze chuje
racingowe łożyska i uszczelniacze za 139zł które identyczne w churtowni kupisz za 50zł haha byznes ys byznes


+5pkt wulgaryzm i orto


RE: TGB 101r Tryton/Powrót do życia - silnik - 18-04-2014 23:00:13

No a co zrobić gdy w pobliżu churtowni brak a w sklepach same seryjne?


//To że kolega wyżej tak napisał nie oznacza że tak jest prawidłowo. U niego widać kultura i ortografia na podobnym poziomie stoją.

nm



RE: TGB 101r Tryton/Powrót do życia - silnik - 30-04-2014 23:06:18

Dobra tym razem ma być bez chejtów...

Tak jak mówiłem silnik rozebrany w całości a w następnym tygodniu co... Nowy wał i łożyska.
Dzisiaj polerowałem części silnika i ogólnie oczyściłem wszystko. Mój zamiar to 70cc i nie wiem czy da radę jakoś dotrzeć cylek na oryginalnym gaźniku a jak już to musiał bym co 5km stawać i czekać aż ostygnie?
Zdjęcia wstawie jutro.
Czekajcie na upy