Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak wymienić dętke w motorynce ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Jak wymienić dętke w motorynce ? (/showthread.php?tid=24318)



Jak wymienić dętke w motorynce ? - Kacperro435 - 02-04-2014 16:09:29

Jak w temacie.


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - nie_mientki - 02-04-2014 16:17:40

Najlepiej szybko i na nową.


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - romek - 02-04-2014 16:19:21

Eeh najpierw odłącz linkę/ pręt od hamulca. Podtem odkręć koło, tylko pamiętaj w jakiej kolejności są podkładki. Mając koło luzem, do zdjęcia opony będą ci potrzebne 2 duże płaskie śrubokręty. Najpierw spuszczasz ze starej powietrze do końca (jeśli masz) następnie w jakieś miejsce między oponę a felgę wkładasz śrubokręt. Obok niego wkładasz drugi, tylko że przy jego pomocy wydłubujesz oponę na wierzch. Ten pierwszy zostaw w spokoju, następnie po kawałku tym drugim wydłubuj oponę. Gdy ja wydłubiesz, odkręć kapturek i nakrętkę z dętki i po prostu oponę z dętką wyciągnij (gdy masz jedną stronę na wierzchu, druga ci wyjdzie bez dłubania. Potem w oponie umieszczasz drugą dętkę, układasz ją w oponie tak żeby nie była poskręcana albo coś. Celujesz i wkładasz wentylek w otwór w feldze, zakręcasz nakrętkę. Nakładasz oponę na jeden rant felgi, następnie śrubokrętem nakładasz kawałek na felgę i zostawiasz go w spokoju, a drugim nakładasz tak, jak przy ściąganiu tyle że w drugą stronę. Gdy już nałożysz całą, pompujesz, zakładasz, podłączasz hamulec i jedziesz.

UWAGA 1: Zamiast śrubokrętów lepiej użyć specjalnych łyżek do opon. Manipulując śrubokrętami łatwo pociąć dętkę lub nawet uszkodzić oponę.

UWAGA 2: Motorynka ma małe kółeczka więc możesz mieć problem z nałożeniem nowej opony. Musisz to robić naprawdę po małym kawałku.


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - sstasiek - 02-04-2014 16:23:24

Nic dodac nic ujac profesionalna odpowiedz a ja myslalem ze to jakis zart z tym pytaniem no ale kazdy musi sie tego kiedys nauczyc


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - nie_mientki - 02-04-2014 16:25:19

http://www.youtube.com/watch?v=5fzUu2wkdZ4&feature=youtu.be

Będę lepszy, bo pokażę filmik jak kobieta to robi Big Grin


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - sobozow - 02-04-2014 16:25:27

(02-04-2014 16:19:21)romek napisał(a):  UWAGA 1: Zamiast śrubokrętów lepiej użyć specjalnych łyżek do opon. Manipulując śrubokrętami łatwo pociąć dętkę lub nawet uszkodzić oponę.

UWAGA 2: Motorynka ma małe kółeczka więc możesz mieć problem z nałożeniem nowej opony. Musisz to robić naprawdę po małym kawałku.

Uwaga pierwsza on wymienia dętkę więc śmiało może starą niszczyć.
Uwaga druga, to co w uwadze pierwszej, on wymienia dętkę nie oponę więc problemów nie będzie miał.
A tak to wszystko dobrze opisałeś. Tongue


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - nie_mientki - 02-04-2014 16:28:26

A po co niszczyć starą dętkę? Może ma punktowe przecięcie i wystarczy łatkę przykleić?


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - sobozow - 02-04-2014 16:30:55

Jeśli chce ją wymieniać to jego sprawa. A co do filmu zajęło jej to 3 min a na koniec zniszczyła lekko rafkę opony. Tongue Nie za dobry przykład .


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - romek - 02-04-2014 16:31:28

A ja dwie zniszczyłem podczas zakładania ;P


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - sobozow - 02-04-2014 16:32:24

Ale opony czy dętki Tongue


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - Kacperro435 - 02-04-2014 17:07:16

Niestety nie da się łatką zakleić,bo się wentyl oderwał ;(


RE: Jak wymienić dętke w motorynce ? - romek - 02-04-2014 17:37:08

To zakładaj nową ;P W sumie dętkę lepiej włożyć tak jak na filmiku. Sam kiedyś tak robiłem a nie wiedzieć czemu ostatnio ją wsadzałem do opony od razu Big Grin