Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Udoskonalenie rometa - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Udoskonalenie rometa (/showthread.php?tid=24182)

Strony: 1 2 3


Udoskonalenie rometa - rafik7332 - 28-03-2014 21:27:51

Witam chciałbym udoskonalić swojego rometa tzn. Chciałbym coś dodać tak aby fajnie wyglądał np chciałbym zamontować mu stacyjke w puszce tak aby nikt go nie odpalił gdy jestem na mieście na narzędzia oraz nad silnikiem dać jakieś światło które by świeciło jak bym jechał na pstyczek. Lub też zrobić chłodzenie bo często sobie długie dystansy to wy o tym myślicie może macie też jakieś inne pomysły które by jakoś uprawniły lub poprawiły wygląd rometa ogara 205
Aha i sory za błędy pisze z telefonu


RE: Udoskonalenie rometa - Damian4570 - 28-03-2014 21:44:34

Jak dobrze poszukasz to na forum jest tego pełno. Co do chłodzenia, to tylko dodam od siebie, jeśli masz zamiar przerabiać silnik na chłodzony cieczą, to bez większych przeróbek się nie obejdzie, a po drugie będzie wyglądało to nijak w Romecie...


RE: Udoskonalenie rometa - rafik7332 - 28-03-2014 21:53:07

Mi bardziej chodziło o chłodzenie wiatrakiem na silniczek zasilany prądem z silnika


RE: Udoskonalenie rometa - Latos - 28-03-2014 21:58:18

Boszu więcej powie ci na ten temat


RE: Udoskonalenie rometa - rafik7332 - 28-03-2014 22:03:10

Latos jak nic nie wniesiesz do tego tematu to się nie odzywaj


RE: Udoskonalenie rometa - romek - 28-03-2014 22:23:14

A ja coś wniosę.

Chcesz bajerów-frajerów aby on ''fajnie wyglądał'' ? W Tesco masz takie fajne za 1800 zł, one fajnie wyglądają. Sorry że tak powiem ale to wiocha. Wiele już było takich Rometów: Łopata do gnoju marki TIGER, naklejka TURBO KOMAR SUPER SPORT :F , frędzelki pod kanapą, neon ze światła stopu pod silnikiem, deska rozdzielcza od malucha. Co do wyglądu to moim zdaniem (za co zostanę zlinczowany) Ogary fabrycznie są po prostu masakrycznie brzydkie a wszelkie patenty tylko je jeszcze oszpecają.

Jeśli chcesz natomiast usprawnić go pod względem technicznym - inna sprawa.
Przede wszystkim zawodny zapłon stykowy możesz zmienić na elektronik (od Charta lub przerobiony od s-ku-t-e-ra ). Możesz też trochę spróbować go wyżyłować (od tego odsyłam do odpowiednich poradników) ale to raczej nie uczyni go niezawodnym a wręcz przeciwnie. Kierunkowskazy natomiast też nie są takim złym pomysłem, pod warunkiem że odpowiednio dobierzesz lampki.


RE: Udoskonalenie rometa - rafik7332 - 28-03-2014 22:31:28

Może ci się nie podobają romety jeśli chcesz to jeździj sobie chinszczyzną która chodzi jak odkurzacz i jak wyrombiesz gdzieś to już po skuterku ja osobiście niechce zrobić z swojego wiochy lecz chce żeby lepiej wyglądał i był sprawniejszy a udoskonalenia silnika mnie nie interesują bo to tylko skraca jego żywotność i jest bardziej awaryjny ja tu szukam takich ludzi którzy mają sentyment do swoich romecików


RE: Udoskonalenie rometa - Damian4570 - 28-03-2014 22:44:36

Ogólnie jak widzę jakiegoś Rometa zrobionego na "nieoryginalnego" to szlag mnie trafia i pytam się "czemu?" - Głównie chodzi mi o to co napisał Romek.
Rafik - jak naprawdę lubisz swojego Rometa to nie przerabiaj go na cuda na kiju tylko dopieszczaj, aby był zawsze taki sam ok
Ja Kadeta mam i powoli nad nim pracuje, chwilowo prace wstrzymałem z powodów...technicznych :/ I będzie on dokładnie taki sam jaki był w oryginale, bez żadnych udziwnień.


RE: Udoskonalenie rometa - Bartosz. - 28-03-2014 22:45:25

Zamiast stacyjki w boczku lepiej zrobić przełącznik np pod siedzeniem odcinający zapłon i wtedy masz stacyjkę i przełącznik od zapłonu Wink
Po co Ci oświetlenie silnika ?
Wiatrak nie jest potrzebny,przy tych obrotach co on kręci spokojnie da radę oryg chłodzenie Wink


RE: Udoskonalenie rometa - romek - 28-03-2014 22:46:06

Jak już chcesz żeby fajnie wyglądał to zrób go na oryginał.


RE: Udoskonalenie rometa - rafik7332 - 28-03-2014 23:18:50

Zgodzę się że orginał jest spoko ale to z chłodzeniem to nie było tak może na poważnie to była tylko propozycja ale oświetlenie silnika by się czasem przydało jak by coś się stało albo coś astacyjka by się przydała żeby mi go kto kolwiek nie odpalił jak by chciał bo właśnie oto chodzi


RE: Udoskonalenie rometa - Bartosz. - 28-03-2014 23:21:46

Czytacz czy tylko udajesz ?
Napisałem że robisz dodatkowy przełącznik np pod siedzeniem i nikt nie odpali !


RE: Udoskonalenie rometa - Macklemor - 28-03-2014 23:27:12

Dla większej wygody i komfortu jazdy można dać zawieszenie przednie od simsona a tylne amortyzatory wstawić od charta. Można też zrobić podświetlanie licznika, światło stopu i kierunki. o drogo nie kosztuje i na dodatek bardzo umila jazdę.


RE: Udoskonalenie rometa - rafik7332 - 28-03-2014 23:34:43

Czytam czytam ale jaka to może być stacyjka i z czego a kierunki ile kosztują ?


RE: Udoskonalenie rometa - mikolaj.lukasik - 28-03-2014 23:41:19

doczep do magneta wiatraczek taki od komputera i po problemie ...:F