Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Wymiana sprzęgła - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 200] Wymiana sprzęgła (/showthread.php?tid=24159)



Wymiana sprzęgła - Maras - 27-03-2014 23:15:09

Witam!!
Musze wymienić łańcuszek sprzęgła bo już dotyka karteru i mam pytanie czy jak wymienię łańcuch to czy muszę też wymieniać kola zębate?

A i mam jeszcze pytanie całkiem innej beczki, a mianowicie jak oglądam filmiki z remontów silników to wszędzie jest pokazane ściąganie osłonek na łożyskach (np na wale). Nie jestem znawca, ale chyba smar z łożysk szybko się wypłucze i nie będzie smarowania.
Co o tym myślicie?


RE: Wymiana sprzęgła - dlugiLBN - 27-03-2014 23:27:32

(27-03-2014 23:15:09)Maras napisał(a):  Witam!!
Musze wymienić łańcuszek sprzęgła bo już dotyka karteru i mam pytanie czy jak wymienię łańcuch to czy muszę też wymieniać kola zębate?

A i mam jeszcze pytanie całkiem innej beczki, a mianowicie jak oglądam filmiki z remontów silników to wszędzie jest pokazane ściąganie osłonek na łożyskach (np na wale). Nie jestem znawca, ale chyba smar z łożysk szybko się wypłucze i nie będzie smarowania.
Co o tym myślicie?

Osłonki trzeba ściągać bo smarowanie łożysk masz z mieszanki,a kół nie wymieniaj jak nie są zużyte Big Grin


RE: Wymiana sprzęgła - emil200 - 27-03-2014 23:29:03

Koło zębate wymień jeśli jest potrzeba. A jak nie to nie , daj fotki. Pomożemy Smile


RE: Wymiana sprzęgła - Marcino231 - 28-03-2014 17:43:48

Koledze chodzi chyba o tarcze sprzęgłowe. Jak wymieniasz łańcuch, to tarcze też zmień od razu Tongue