Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart czy Mińsk? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Chart czy Mińsk? (/showthread.php?tid=24084)

Strony: 1 2


Chart czy Mińsk? - simi81 - 25-03-2014 02:03:08

Cześc, czołem Big Grin

Mam w planach sprawić sobie na wakację Charta lub Mińska.
Prosiłbym o opinię tego i tego Smile Wolałbym Mińska, ale ciężej go dostać ;/
Wypowiedzcie się na ten temat, co mniej awaryjne, co lepsze w utrzymaniu itp.

Z góry dzieki.


RE: Chart czy Mińsk? - kokosek - 25-03-2014 02:25:08

Powiem Ci tak. Stałem przed takim samym wyborem, do Mińska nie znajdziesz części. Oraz podobno bardzie awaryjny ile w tym prawdy nie wwiem. Jeżeli byś się zdecydował na Mińska mogę dać namiary bo jest u mnie mieście lub okolicach jak pamiętam.

Zorientuj się jak to stoi z częściami, mimo tego brał bym Charta. Zależy również do czego ci to.


RE: Chart czy Mińsk? - simi81 - 25-03-2014 08:45:31

Właśnie co do mińska z częściami, to szukałem i trochę poznajdowałem. Tylko nie wiem jak z awaryjnością. Chciałem sobie kupić jakieś żadkiego rometa ( ale już nie jajcoka lub kanciaka) i wpadłem z pomysłem na mińska. Jest mniej spotykany od charta, no ale co za tym idzie, ciężej o części i wszystko.

Dzięki za poradę, do wakacji mam jeszcze trochę czasu ale juz teraz chciałbym wybrać Smile


RE: Chart czy Mińsk? - Kanilox - 25-03-2014 09:50:56

Mińska nie miałem ale trochę się dowiedziałem na jego temat bo sam chciałem kupować.
Jeśli masz prawo jazdy na motocykl to na twoim miejscu wziął bym mińska. Przede wszystkim jest to motocykl. Jeździ szybciej, ma więcej mocy, jest mniej awaryjny. Posiada nowoczesny alternator zamiast prądnicy.
Silnik jest oparty na dkw 125 czyli to samo co wsk, shl itp, dobra i sprawdzona konstrukcja usprawniana przez wiele lat.

A za wschodnią granicą można bez problemu kupić wszystkie części do tego motocykla w dobrej jakości.


RE: Chart czy Mińsk? - Hubinho - 25-03-2014 10:05:13

Ktoś na forum miał Mińska i mówił, że idzie dostać części na zasadzie: łańcuch z Ogara, zębatki z Charta...


RE: Chart czy Mińsk? - marcodado - 25-03-2014 10:48:35

To zaraz cylinder z wsk 125 wsadzą ;D Wiem, że robili odwrotnie ;D


RE: Chart czy Mińsk? - simi81 - 25-03-2014 11:23:47

kanilox:
a widzisz, to o cześci nie jest tak cięzko widze Smile W listopadzie będę zdawał na A2 i póki nie kupie sobie jakiegoś większego motocykla, zastanawiałem się właśnie nad mińskiem.

Chart też jest oczywiście fajny (podobają mi sie te silniczki) ale 50cc, a pięćdziesiątek to ja miałem od zarombania.
Dzięki za odpowiedzi, tak za 2-miesiące będziemy ostatecznie wybierać, ale na wstępie moge zaznaczyć żę napliłem się na tego Mińska Big Grin


RE: Chart czy Mińsk? - Magister - 25-03-2014 11:46:35

Brak cześci do mińska facepalm .... pozdro z podłogi Big Grin
Jest malo awaryjny ale duuuużo pali 4-5l wyjdzie w trybie mieszanym :-)


RE: Chart czy Mińsk? - simi81 - 25-03-2014 11:54:26

Haha Big Grin
To super że mało awaryjny Smile a co do spalania to nie ma źle, mój cross potrafi łyknąć do 8l :F


RE: Chart czy Mińsk? - Macklemor - 25-03-2014 15:14:34

Ja bym na twoim miejscu Charta. Części dostaniesz jeszcze w wielu sklepach a i jak zadbasz to będziesz jeździł bezawaryjnie.


RE: Chart czy Mińsk? - DominiX - 25-03-2014 15:25:13

a ja bym bral wsk 125 Wink wiem ze nie byla ale jest rltroszke slabsza pd minska ale czesci od zaje****a a jak dobrze dbasz to nic sie nie zepsuje albo wsk 175 Wink ona podobno bardziej awaryjna Smile


RE: Chart czy Mińsk? - komarek2 - 25-03-2014 16:32:35

h**e pe**ły je**ne

Jawne obrażanie lub wyśmiewanie innych użytkowników 10 pkt (+10 punktów)
Posty odbiegające od tematu, nie zawierające treści merytorycznej (+1 punktów)
Posty z rażącą liczbą błędów ortograficznych (+2 punktów)

Wygwiazdkowałem ja, a punkty za ortografię dlatego, bo nawet kląć/wyzywać nie potrafisz poprawnie. Żenada. /bs



RE: Chart czy Mińsk? - Błażej - 25-03-2014 16:41:16

Masz w rodzinie ciezko ? W internecie na forum nie bedziesz mial wsparcia dobrego Wink


RE: Chart czy Mińsk? - simi81 - 25-03-2014 18:15:56

Nie, nie Big Grin w grę wchodzi tylko Romet Smile Wsk może kiedy indziej Smile

Widzę że każdy ma swoją opinie, no cóż, mam jeszcze trochę czasu to mozna sie zastanawiać.


RE: Chart czy Mińsk? - Norbi96 - 25-03-2014 19:44:18

Kiedyś Irek dużo pisał o mińskach, wyszukajcie w szukajce a znajdziecie Smile Chociażby ten temat:

http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=5455