Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] filtry, gaźnik - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 205] filtry, gaźnik (/showthread.php?tid=23932)

Strony: 1 2


filtry, gaźnik - xawaxus - 20-03-2014 02:15:57

siemano! znowu mam problem, po wrzuceniu dwójki brakuje mi mocy i zaczyna mi przygasać więc wracam do 1. poczytałem na ten temat i podobno pomaga wymiana filtra powietrza. no to rozkręciłem gaźnik no i tu zaczyna się mój dziwny problem (szukałem ale nie mogę znaleźć odpowiedzi)... jak mają być zbudowane te filtry i ogólnie jak nazywa się to całe plastikowe 'pudełko' do którego podłączony jest gaźnik Huh . w wylotach w tym pudełku poprzedni właściciel włożył jakieś klejące papierki (jak w plastrach) i nie rozumiem czy one mają służyć za jakiś filtr też? oprócz tego mam niewielką dziurę w tym pudełku. mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi? momentami bardzo tępy się czuje Big Grin
dzięki wielkie z góry


RE: filtry, gaźnik - nie_mientki - 20-03-2014 02:21:07

Plastikowe pudełko to tłumik szmerów ssania. Te plastry to pewnie jakiś patent, może za dużo powietrza wciągał-różnie ludzie kombinują.

Sam filtr powietrza to ta siateczka w gaźniku, rozkręcasz ją, myjesz w benzynie, delikatnie zwilżasz olejem żeby wyłapywała drobiny kurzu i jeździsz dalej. Ale nie sądzę żeby był zatkany na tyle by do tego stopnia wpływać na osiągi.


RE: filtry, gaźnik - xawaxus - 20-03-2014 02:28:42

oo dzięki załapałem Big Grin a co do tych ogólnych osiągów i problemu tego przygasania na dwójce co jeszcze może być nie tak? jedynka chodzi pięknie ale na dwójce są ciągle niskie obroty i po może 30 metrach już gaśnie :/


RE: filtry, gaźnik - charper - 20-03-2014 02:36:51

nie za szybko puszczasz sprzęgło?


RE: filtry, gaźnik - nie_mientki - 20-03-2014 02:44:03

Ustaw zapłon i sprawdź jego elementy, przeczyść i wyreguluj gaźnik, zobacz czy mu paliwo dochodzi cały czas w odpowiedniej ilości...potem będziemy się głowić.


RE: filtry, gaźnik - xawaxus - 20-03-2014 02:52:16

okej dzięki postaram się wszystko posprawdzać, dam znać


RE: filtry, gaźnik - plusminus - 20-03-2014 04:22:19

Skoro już jest taki patent jak jakieś plastiki we wlocie powietrza, to może idź tym tropem i podczas jazdy i zmiany biegu na drugi spróbuj zatkać ręką wlot powietrza. Jeśli się poprawi wadliwe masz simeringi, co zataił poprzedni właściciel.


RE: filtry, gaźnik - xawaxus - 20-03-2014 21:56:42

siema ponownie, dzięki za odpowiedź. sprawdziłbym gdyby nie kolejny problem i znów zwracam się do Was o pomoc :/ . ogólnie rzecz biorąc wczoraj jeździłem pierwszy raz i odpalałem z pychu na jedynkę i jechałem i nie było problemów (tylko ta dwójka), dzisiaj już przykręciłem gaźnik i ten tłumik no i próbuję pchać na jedynce i jak już puszczam sprzęgło to blokuje mi całkowicie tylne koło, jak pcham na dwójce to już lekko pyrka i chwile mógłbym sobie tak biegać no ale jak mówiłem na dwójce brak mu mocy. co z tą jedynką nagle stało się nie tak? dzięki za pomoc


RE: filtry, gaźnik - bartoszek5k - 20-03-2014 22:15:24

Co do tego braku mocy, to ja obstawiam to co powiedział plusminus, ewentualnie dla pewności sprawdź kompresje


RE: filtry, gaźnik - kokosek - 20-03-2014 22:17:19

jak go pchasz to usiądz na nim.. to jest normalne że czasem koło się przyblokuje... Wtedy potrzebna jest masa Big Grin najlepiej usiądź i niech ktoś cię popchnie. Chyba że tu nie o to chodzi to zwracam honor


RE: filtry, gaźnik - xawaxus - 20-03-2014 22:24:56

no właśnie wczoraj nic mi się nie blokowało jak sobie z nim biegałem tak (pchałem na jedynce i zaczynałem jazdę) Big Grin . puszczam sprzęgło to całkowicie się ono blokuje i ani na chwilę nie puszcza, jak bym na normalnym nożnym hamulcu sobie ganiał :/


RE: filtry, gaźnik - kokosek - 20-03-2014 22:27:04

patrzyłeś jak to wygląda w prawej kapie? (tam gdzie sprzegło?) może coś się popsuło czy cuś? Na oby dwóch biegach tak jest?. Zmiana biegów chodzi poprawnie? na luzie możesz pchać?


RE: filtry, gaźnik - plusminus - 20-03-2014 22:44:22

Zrzuć głowicę i patrz czy tam nie ma rozpaczy. Mógł wcześniej pierścień pęknąć, teraz go zblokowało i rysuje tuleję..


RE: filtry, gaźnik - xawaxus - 20-03-2014 22:55:08

(20-03-2014 21:56:42)xawaxus napisał(a):  jak pcham na dwójce to już lekko pyrka i chwile mógłbym sobie tak biegać no ale jak mówiłem na dwójce brak mu mocy.

no a luz to luz co się ma tam dziać Big Grin


RE: filtry, gaźnik - bartoszek5k - 20-03-2014 22:55:43

(20-03-2014 22:44:22)plusminus napisał(a):  Zrzuć głowicę i patrz czy tam nie ma rozpaczy. Mógł wcześniej pierścień pęknąć, teraz go zblokowało i rysuje tuleję..

U mnie to samo było, pchałem i pchałem i tu się tylko sprzęgło ślizgało