Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Samouczek - Rejestracja "na żółte" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Najczęściej zadawane pytania (/forumdisplay.php?fid=214)
+--- Wątek: Samouczek - Rejestracja "na żółte" (/showthread.php?tid=23017)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - deuter - 09-04-2021 13:50:21

Dzięki wielkie za odpowiedź. Znasz może ustawę, która reguluje tę kwestię? Chciałbym być pewien, że informacje zawarte w poradniku są nadal aktualne, bo to informacje sprzed pięciu lat. Nie wiem czy nie poproszę o odmowę na piśmie, a wojewoda puści mnie z kwitkiem.


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - Dawdzio - 09-04-2021 13:56:08

Autor czuwa nad tym, a ja aktualizuję, gdy tylko zauważę, że zrobił to on.
Ostatnie poprawki są sprzed dwóch lat.


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - wojakrob - 09-04-2021 20:50:54

(09-04-2021 13:50:21)deuter napisał(a):  Nie wiem czy nie poproszę o odmowę na piśmie, a wojewoda puści mnie z kwitkiem.

Z treści Twojego postu wnioskuję, ż dzwonisz do urzędu i uzyskujesz jakieś info przez telefon.
Nie tędy droga.

Urzędnik (kancelaria, sekretariat, biuro podawcze) nie może odmówić przyjęcia żadnego pisma (nawet bez załączników i z błędami formalnymi) i zawsze ma obowiązek podpisać (z datą i czytelnym podpisem lub pieczątką imienną) przyjęcie na kopii.

Wniosek składasz na piśmie więc urzędnik również musi odpowiedzieć pisemnie.
A jeżeli odpowiada odmownie, to urzędnik musi (a nie Ty) przywołać przepisy, na podstawie wydał decyzję odmowną.
I dopiero wtedy, po sprawdzeniu na co się powołał, się odwołujesz.
Powodzenia i pamiętaj - z urzędnikami nic na gębę czy na telefon. Tylko na piśmie i za potwierdzeniem odbioru.


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - deuter - 16-04-2021 14:37:11

Dzięki wielkie za podpowiedź. Walczę zatem z urzędem, dam znać jak sprawa się rozwinie.


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - wojakrob - 17-04-2021 10:55:42

Czekam niecierpliwie (mnie też czeka ta droga)


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - deuter - 18-06-2021 11:31:21

Otrzymałem odpowiedź od konserwatora, że opinia rzeczoznawcy jest wymagana, wytłumaczone w bardzo pokrętny sposób. Udało mi się skontaktować z autorem - Motonita i otrzymałem potwierdzenie, że w Poznaniu to będzie droga przez mękę, trwająca rok lub dłużej. Chciałbym jeszcze wykorzystać trochę ciepłych dni i móc się sprzętem przejechać w tym roku więc szukam niestety rzeczoznawcy.

Powodzenia z rejestracją Waszych sprzętów!


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - łogór 200 - 21-06-2021 10:42:35

z ciekawości podparł to jakimś przepisem/ustawą?


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - wojakrob - 21-06-2021 11:14:37

Jeżeli nie to pisz odwołanie z prośbą o podanie KONKRETNYCH przepisów uzasadniających odmowę.


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - deuter - 21-06-2021 11:26:39

Nie napisał z jakich przepisów to wynika, jedyna ustawa jaka jest w odpowiedzi to opisująca kim jest rzeczoznawca w myśl przepisów. Widać, że ta odpowiedź jest pokrętna.


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - wojakrob - 21-06-2021 11:55:10

Jeżeli to nie problem, to zanonimizuj i prześlij mi na pv - poczytam co napisali i zasugeruję odpowiedź


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - łogór 200 - 21-06-2021 11:59:13

dokładnie albo wrzuć tutaj jeśli to nie problem poczytamy,

Jeśli nie jest to podparte żadna podstawa prawną ustawą przepisem to pisz odwołanie

To że wyjaśniają kim jest rzeczoznawca nie ma tutaj nic do znaczenia.


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - deuter - 09-12-2021 16:59:48

Nie kontynuowałem walki z Panią konserwator po sugestii autora wątku. Sam zrobiłem białą kartę, rzeczoznawca potwierdził zgodność więc udało się obniżyć koszty i przede wszystkim czas. Ogarem można śmigać Smile


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - elmer - 15-05-2022 02:24:22

W przyszłym tygodniu biorę się za rejestrację Komara bez dokumentów.
Jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć jak wygląda sytuacja w roku 2022 to bardzo proszę.
Mam znajomego, który już przez to przechodził ze swoją Syrenką i też zna rzeczoznawcę.
Jak wszystko się uda to opiszę jak to załatwiłem albo nie załatwiłem bo...


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - wojakrob - 16-05-2022 12:01:11

(15-05-2022 02:24:22)elmer napisał(a):  W przyszłym tygodniu biorę się za rejestrację Komara bez dokumentów.
Jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć jak wygląda sytuacja w roku 2022 to bardzo proszę.
Mam znajomego, który już przez to przechodził ze swoją Syrenką i też zna rzeczoznawcę.
Jak wszystko się uda to opiszę jak to załatwiłem albo nie załatwiłem bo...

Właśnie odebrałem zaświadczenie o wpisie do do swojego.

Białą kartę robiłem sam.
O dziwo, przeszło bez rzeczoznawcy (w Dolnośląskim)


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - romek - 16-05-2022 14:40:18

Nic się nie zmieniło w temacie. Jedynie nie jest pewien czy wiek został w końcu podniesiony do 30 lat ale to już każdy komar się łapie