Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Samouczek - Rejestracja "na żółte" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Najczęściej zadawane pytania (/forumdisplay.php?fid=214)
+--- Wątek: Samouczek - Rejestracja "na żółte" (/showthread.php?tid=23017)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - motonita - 24-02-2014 12:56:44

(23-02-2014 16:47:05)grzesiek.r napisał(a):  Tak na szybko odpowiadam bo nie mam dziś czasu
http://oldtimery.com/index.php?option=com_content&view=article&id=130:rejestracja-zabytkowego-kryteria&catid=49:porady-prawne&Itemid=600

Kolego przeczytaj dokładnie Smile "(wedle wytycznych Krajowego Ośrodka Badań i Ochrony Zabytków)" a te wytyczne nie są formą prawną tylko wytycznymiSmile


http://oldtimery.com/index.php?option=com_content&view=article&id=145:rejestracja-pojazdu-zabytkowego-cz-3-procedura-dokumenty-koszty&catid=49:porady-prawne&Itemid=714

Mimo że konsultują ze mna artykuły punktu 4 który jest TOOTALNĄ bzdurą (zapewne przez konserwatora któregoś)
... w ogole czesć trzecia jest totalną bzdurą... sie chłopaki nie spsisali...


źródło chyba wystarczająco wiarygodne i uznane w tym kraju jezeli chodzi o pojazdy zabytkowe.


no z chłopakami jestem wmiare non stop w kontakcie... jednak artykuł 3 jest totalna bzdurą juz do nich dzwonie bo herezje tworza


(23-02-2014 20:27:24)gt10r5 napisał(a):  Panowie a ja mam takie pytanie:
Romet polo 76' bez papieru, umowy k/s. Jaka najlepsza będzie dla niego opcja?
Papiery z czegoś innego np. komara później przbić ramę i zarejestrować jako normalny motorower.

Nielegalne bo paserstwo ale....

Rejestracja jako zabytek ja w poradniku - jestem w stanie zarejestrować go jako zabytek bez umowy k/s ?

oddaj go koledze za darmo i odkup od kolego na umowe

Ten moplik ma być jak najbardziej oryginalny i dlatego myślę nad zabytkiem.

i bardzo dobrzeSmile

Z góry dzięki za odpowiedzi.


(23-02-2014 23:23:25)typ17 napisał(a):  szkoda go skazic takim patentem z nr z innego mogelu Sad lepiej powalczyc z zabytkiem.
moze warto zaczac od policji i sprawdzenia czy nie jest kradziony?

ale po co? zaden policjant ci zaswiadczenia nie wypisze...


i wtedy z takim kwitem moze na jakis zlomie udaloby sie zalatwic ze go tam kupiles bo typ by sie nie bal ze wyjdzie ze kradziony.

i myslisz ze ktos ci napisze fakture z numerem ramy na motorower? zapomnij...(powodów masa)

gdyby co to do sprawdzenia zabierz sama rame bo w razie zonka bedzie musiala tam zostac Sad

yy a ty w pasiak??



RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - motonita - 24-02-2014 23:46:53

oldtimery poprawione


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - przemek95 - 26-05-2014 00:08:28

Witaj, a jeżeli motocykl który chce zarejestrować na zabytek widnieje w ewidencji pojazdów zarejestrowany i dopuszczonych do ruchu na zmarłego właściciela, a nie posiadam umowy k-s oraz dowodu rejestracyjnego (został zabrany poprzedniemu właścicielowi) oraz żadnego innego dokumenu potwierdzającego, że jestem aktualnym właścicielem ? Mogły by wystąpić jakieś komplikacje przy rejestracji?


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - mikolaj.lukasik - 11-07-2014 22:10:16

czy jeśli mam dokument że motocykl kupiłem na skupie złomu to moge go zarejestrować na zabytek


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - motonita - 12-07-2014 15:51:58

przemek A JAK MYSLISZ?
mikołaj czytałes co napisałem w linku? jak czytałes to sprobuj jeszcze raz Smile ze zrozumieniem;P


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - Semmao - 12-07-2014 17:33:16

(11-07-2014 22:10:16)mikolaj.lukasik napisał(a):  czy jeśli mam dokument że motocykl kupiłem na skupie złomu to moge go zarejestrować na zabytek

Łopatologia stosowana - T A K!


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - motonita - 13-07-2014 02:08:23

no własnie niekoniecznie;P to zalezy bo zgodnie z KC paragon nie jest potwierdzeniem przeniesienia własnosci ponieważ nie ma na nim wpisanego numeru ramy a że podmiot bedacy złomem na każda rzecz sygnowana numerowana telefon (imei) samochod (vin) komarek rama musi miec potwerdzenie nabycia tak wiec jezeli nie jest to autoryzowana stacja demontazu ktora nabyła pojazd w celu demontazu utylizacji ząłoze sie na 1000% ze nie jest... to nie moze wystawic ci takiego papierka zgodnie z polskim prawem...


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - Semmao - 13-07-2014 02:38:59

Stacja demontażu pojazdów nie może odsprzedawać pojazdów. Smile na dokumencie ze złomowca teoretycznie nr ramy być powinien. Kumpel kiedyś dostał taki rachunek a'la faktura, na którym wpisali mu normalnie nr ramy. Zwykły skup, żadna stacja, kumpel znalazł gołą ramę od Drynki...


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - motonita - 22-07-2014 10:25:01

stacja demontazu moze sprzedac jezeli jest to prawilna stacja...

zacznij swoje poszukiwania od:

Art.24. ust.3, art. 33 ust.3 ustawy z dnia 20 stycznia 2005r. o recyklingu
pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz.U. z 2005r. Nr 25, poz. 202 z późn. zm.).


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - Zweitakter - 03-08-2014 21:40:34

jeśli stacja jest "nieprawilna" pozyskujemy dyskretnie vin robimy orzeczenie o znaczeniu dla....
i z takim kwitkiem udajemy sie do szefa stacji delikatnie uswiadamiająć go o obowiazujących przepisach a jak nie pomaga to o odpowiedzialności karnej oraz mozliwosci utraty koncesji za zniszczenie zabytku Smile


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - kokosek - 03-08-2014 21:45:35

Czyli jeśli na moim złomie gdzie powiedzieli "Co zostało u nas wyrejestrowane i ma numer vin(ramy) nie wyjdzie poza obiekt". Czyli zakładając że znamy VIN i pisząc odpowiednie pismo o niszczeniu zabytku. Co możemy zyskać jak by to wyglądało?


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - Zweitakter - 03-08-2014 22:13:34

doprecyzuj złom/szrot to wazne!!
najpierw na blache odpowiednie ustawy a potem akcja uswiadamiajaca...
potem majac orzeczenie idziemy i kupujemy na wydre prosba i grosbą, prosimy o pomoc szrot znany z walki o prawa do ponownej rejestracji zabytków paragrafy znane a jak to bedzie wyglodało zalezy od .....determinacji kupujacego,
znane przypadki to wytarganie na taki kwit poloneza coupe z depozytówki czy syreny 103 tez z depozytówki aczkolwiek droga okrezna przez szrot i dało rade podstawy prawne są..
najbardziej zasłuzony szrot w wawie sam sie prosi o klijeta i kombinuje orzeczenie.....
oczywiscie w innym prztypadku niz biała karta albo orzeczenie całe auto nie wyjedzie
nowe pomijam bo to oczywiste


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - motonita - 04-08-2014 00:51:56

zgadza sieSmile ale wiesz że to dosyć trudny temat Smile ja czy ty możemy się bawić bo my sobie poradzimy... tu ludzie maja problem żeby zrobić biała kartę... my je robimy w kilka dosłownie minut.... jakaś godzinę i mamy wniosek o badanie zgodności.... wiec trzeba mierzyć zamiary na umiejętności.... czytanie samych samouczków to za mało.... tu sie kłania kilka (nawet kilkanaście) rożnych ustaw, polskich, unijnych, prawo cywilne, prawo karne, a nawet konstytucja.......


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - Matinek - 04-09-2014 00:33:22

Okej. A jak jest ze sprzedażą takowego pojazdu? Bezproblemowo mozna sprzedac ? Zwykla umowa?


RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte" - Semmao - 04-09-2014 00:39:48

Tak, za zgodą konserwatora.