Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Sprawy Forum (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja (/showthread.php?tid=22545)

Strony: 1 2 3


romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - misiql - 05-02-2014 20:03:46

Witam, mam pomysł na nowy konkurs mianowicie Romet miesiąca - rowery. Regulamin nie będzie się zbytnio różnił ale w tym konkursie będą wybierane rowery


RE: romet miesiąca - rowery - Magister - 05-02-2014 20:22:06

Już taki jest


RE: romet miesiąca - rowery - misiql - 05-02-2014 23:10:02

ale mam szybką reakcje , temat do zamknięcia


RE: romet miesiąca - rowery - bartoszek5k - 05-02-2014 23:28:00

Mogłeś po prostu wejść w zakładkę Forumowe konkursy i sprawdzić


RE: romet miesiąca - rowery - nie_mientki - 05-02-2014 23:47:13

Na złość nie zamknę. Bo moim zdaniem warto by zastanowić się nad zmianą reguł tej zabawy. Napiszę tu parę moich spostrzeżeń, zgadzacie się czy nie-liczę na owocną dyskusję.

1. Ilość konkursów. Raz na miesiąc plus dwa dodatkowe na koniec roku, razem czternaście. Robi się przesadnie dużo, do tego stopnia że niektórzy zgłaszają gołe ramy albo niekompletne, pocięte spawarką potworki.
2. Właśnie co do zgłoszeń. Obecnie mamy taką głupią sytuację, że podczas gdy idzie sobie głosowanie(dajmy na to na styczeń) to użytkownik od razu zgłasza tą samą kandydaturę na luty. Potem marzec, kwiecień itd. Rozumiem determinację, ale bez przesady, trochę umiaru by się przydało.


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - Legwan1989 - 06-02-2014 00:51:42

(05-02-2014 23:47:13)nie_mientki napisał(a):  Na złość nie zamknę. Bo moim zdaniem warto by zastanowić się nad zmianą reguł tej zabawy. Napiszę tu parę moich spostrzeżeń, zgadzacie się czy nie-liczę na owocną dyskusję.

1. Ilość konkursów. Raz na miesiąc plus dwa dodatkowe na koniec roku, razem czternaście. Robi się przesadnie dużo, do tego stopnia że niektórzy zgłaszają gołe ramy albo niekompletne, pocięte spawarką potworki.
2. Właśnie co do zgłoszeń. Obecnie mamy taką głupią sytuację, że podczas gdy idzie sobie głosowanie(dajmy na to na styczeń) to użytkownik od razu zgłasza tą samą kandydaturę na luty. Potem marzec, kwiecień itd. Rozumiem determinację, ale bez przesady, trochę umiaru by się przydało.

To chyba miedzy innymi mnie dotyczy Big Grin

1. co do ilości konkursów, było by ok z tym ze np grudniowy można zrobić podsumowującym cały rok (czyli nie Romet miesiaca a roku) unikneło by sie czegoś takiego jak w tym miesiącu (zgłoszenia do rometa roku i miesiaca w tym samym czasie). No i choć troche zmniejszyło liczbe konkursów

2. co do zgłoszen - mozna ustalic zasade że zdjecie nie może sie powtarzać. Mimo ze ciezko to upilnowac to nie tylko moderatorzy by pilnowali. Inni uzytkownic zawsze w temacie mogli by wpisac ze ktos sie powtarza a moderator usunałby kandydature tego uzytkownika (dodatkowo moze byc ta karna punktacja za to - zawsze to jakas mobilizacja do zrobienia jakiejs nowej fotki)
Jeszcze dodałbym od siebie - co do Rometa Roku. W sumie juz była podobna propozycja (nie pamietam kto to zgłaszał) ale by wybierac sposród zwyciezców Rometów miesiąca. Wg mnie to dobry pomysł bo jednak ten konkurs powinien wyłonić tego najlepszego z całego roku. Automatycznie tez pojawiłby sie zasada ze np zwyciezca z miesiaca styczen juz do konca roku nie moze kandydowac z tym własnie motorkiem bo juz zakwalfikował sie ze tak powiem "do finału" Big Grin


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - bartoszek5k - 06-02-2014 02:30:12

(06-02-2014 00:51:42)Legwan1989 napisał(a):  Jeszcze dodałbym od siebie - co do Rometa Roku. W sumie juz była podobna propozycja (nie pamietam kto to zgłaszał) ale by wybierac sposród zwyciezców Rometów miesiąca. Wg mnie to dobry pomysł bo jednak ten konkurs powinien wyłonić tego najlepszego z całego roku. Automatycznie tez pojawiłby sie zasada ze np zwyciezca z miesiaca styczen juz do konca roku nie moze kandydowac z tym własnie motorkiem bo juz zakwalfikował sie ze tak powiem "do finału" Big Grin

Popieram bo teraz może każdy do rometa roku się zakwalifikować a ta byłoby tylko dla wybranych jak w "jaka to melodia" cały rok trwają turnieje a później z nich wyłaniają 3 najlepszych do podsumowania roku


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - Mati - 06-02-2014 15:39:07

Myślę, że z Rometem Roku macie racje. Konkursy Romet Miesiąca byłyby półfinałami, a na koniec finał w postaci Rometa Roku, w którym udział bierze 12 zwycięskich Rometów z całego rokuSmile Myślę, że tak właśnie zrobimy w Romecie Roku 2014Smile


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - nie_mientki - 06-02-2014 16:02:44

A jak z ograniczeniem kandydatur? Bo teraz na luty zaczną się zgłaszać i pewnie w większości ta sama gwardia...


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - Mati - 06-02-2014 16:20:33

Zrobimy tak, że jak już ktoś wygrał miesiąc w danym roku, to może brać udział dopiero w następnym roku od stycznia - tak, żeby w Romecie Roku nie był podwójnie jeden pojazd. Wiem, że na styczeń się jeszcze głosowanie nie skończyło, więc jakby zwycięzca ze stycznia był zgłoszony w lutym to mu się podziękuje i usunie się go z lutego. I tak analogicznie z następnymi miesiącami. A Ci, którym się nie powiodło mogą kandydować w następnych miesiącach bez ograniczeń. Nie można im ograniczyć udziału w konkursach, tak że będą się mogli zgłosić tylko raz na rok.


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - serzie-ogar205 - 06-02-2014 17:00:57

A co w sytuacji w której ktoś ma Np. 2 motorowery?
Mogłyby Jego Maszyny wygrywać Miesiąc pod rząd?


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - Legwan1989 - 06-02-2014 17:43:37

konkurs dotyczy maszyn a nie uzytkowników więc raczej tak. ale to zarzad niech sie wypowie. Z tym ograniczeniem spróbujcie chociaz tak by obowiazkiem było chociaz inne zdjecie a nie wiecznie ktos tam zgłąsza wciaz to ssamo..


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - motomaniak - 06-02-2014 20:26:15

proponuję aby zrobić takie coś jak Inny motorower miesiąca i Inny motorower roku
aby i także inne motorowery miały możliwość konkursów


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - nie_mientki - 06-02-2014 20:28:00

Zważywszy na fakt iż jesteśmy forum romeciarzy wnoszę aby wniosek powyższy w całości zignorować.


RE: romet miesiąca - ZMIANA ZASAD - dyskusja - Damian4570 - 06-02-2014 20:41:25

Można zrobić tak, że jak ktoś wygra np: styczeń, albo weźmie udział w styczniowym konkursie, to może wziąźć udział najwcześniej w konkursie marcowym - żeby był taki odstęp. Ale nie wiem, jak niektórzy mogą zgłaszać niekompletne projekty? Sam chętnie bym się zgłosił z moim Rometem, ale co będę pokazywał pół-szrota... Premiera w kwietniu/maju, być może nawet na YT - więc wtedy się zgłoszę Wink