Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: Fiat 126p- Maluszek od dziadka (/showthread.php?tid=20273)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - MichalSR50 - 25-11-2013 01:15:41

SX to była najbogatsza wersja, ale w Elegantach. W FLach istniały tzw. Pakiety i wychodzi na to, że Maluch Błażeja jest w czwartym, najlepszym pakiecie i być może właśnie on nazywany był tym "Bis Pakietem".
Może tak: zobacz, czy ma maglownicę i czy numery nadwozia zaczynają się na SUF czy ZFA. Jak ZFA, to znaczy że eksportówka Smile


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Błażej - 25-11-2013 01:51:21

Suf, nie ma maglownicy.

Big Grin i tak go lubię


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Quake96 - 25-11-2013 02:53:37

(25-11-2013 01:15:41)MichalSR50 napisał(a):  SX to była najbogatsza wersja, ale w Elegantach. W FLach istniały tzw. Pakiety i wychodzi na to, że Maluch Błażeja jest w czwartym, najlepszym pakiecie i być może właśnie on nazywany był tym "Bis Pakietem".

Kiedyś znajomy miał 126p FL. Właśnie wersję już na full wypasie tj. uchylne tylne szyby, pasy z tyłu, przednie fotele z zagłówkami, materiałowe obicia boczków, siedzień i kanapy, a do tego maglownica i kierownica z BIS'a. Na mfk126p powiedziano mi że to wersja SX, stąd też takie moje stwierdzenie. Dodam też, że sam nie raz widziałem maluchy w tej samej wersji wyposażeniowej (łącznie z kierą i maglownicą BISowską) zarówno na żywo, jak i w necie. Także 126p Błażeja może i jest w BIS Pakiecie, ale brakuje mu maglownicy i kierownicy z BIS'a.


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Błażej - 25-11-2013 07:03:16

A moze to wersja robiona za dopłatą ? Jest taka mozliwosc

Maluszek najprawdopodobniej pojdzie do lakiernika albo na wyciagniecie tej wgniotki nad prawa tylna lampa bezinwazyjnie albo na malowanie elementu. Mam najlepszego lakiernika i najlepsza mieszalnie wiec polozone bedzie tak jak w fabryce. [/php]


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Quake96 - 25-11-2013 14:10:46

(25-11-2013 07:03:16)Błażej napisał(a):  A moze to wersja robiona za dopłatą ? Jest taka mozliwosc

Raczej nie. Wszystko jest jakby z jednej wersji wyposażeniowej. Być może akurat twój egzemplarz był zubożony o maglownicę i kierownicę, albo zwyczajnie jest to inny, nieco uboższy pakiet.

Ubolewać nie ma nad czym, bo w zasadzie to nie wiem jak innym, ale mnie kierownica FL'a bardziej się podoba Wink

EDIT: Dobrze widzę, czy ty nie masz zagłówków w przednich fotelach? W FL'ach standardowo ich nie było, ale w tym najbogatszym pakiecie już były. Dodam też, że nie były one czarne (jak w elegantach), tylko szare. W razie co mam właśnie taki fotel z tym szarym zagłówkiem, to mogę kiedyś cyknąć foto, choć myślę, że w necie takich nie brakuje.


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Błażej - 25-11-2013 15:17:19

No sa bez zagłowkow, ale moze byc wersja jaka sobie chce. Liczy sie idealny stan i to, ze kupilem go z pewnych rak od osoby dbajacej o niego jak o dziecko. Za to bedzie sie odwdzieczal bezawaryjnoscia na drogach polski albo innego panstwa.


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - MichalSR50 - 25-11-2013 21:15:30

Quake, na odwrót - Eleganty miały szare, FLe czarne zagłówki Smile
FSM to fabryka cudów. Istniały Maluchy tzw. Przejściówki między ST a FLem. Tutaj mamy pełnowymiarowego FLa, ale może i mieć braki w wyposażeniu, bo najlepszy pakiet musiał posiadać już zagłówki na materiałowych siedzeniach.
Debatować można długo o tym, ale najważniejszy, jak powiedział Błażej, jest stan utrzymania, nie pierdółki. Z takiego samego założenia kupiłem swojego - wersja totalna bieda, ale nie zwracałem na to uwagi i sobie sam doposażyłem Smile


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Quake96 - 26-11-2013 23:44:36

(25-11-2013 15:17:19)Błażej napisał(a):  No sa bez zagłowkow, ale moze byc wersja jaka sobie chce. Liczy sie idealny stan i to, ze kupilem go z pewnych rak od osoby dbajacej o niego jak o dziecko. Za to bedzie sie odwdzieczal bezawaryjnoscia na drogach polski albo innego panstwa.

I o to właśnie chodzi Wink Jak dbasz tak masz.

(25-11-2013 21:15:30)MichalSR50 napisał(a):  Quake, na odwrót - Eleganty miały szare, FLe czarne zagłówki Smile
FSM to fabryka cudów. Istniały Maluchy tzw. Przejściówki między ST a FLem. Tutaj mamy pełnowymiarowego FLa, ale może i mieć braki w wyposażeniu, bo najlepszy pakiet musiał posiadać już zagłówki na materiałowych siedzeniach.
Debatować można długo o tym, ale najważniejszy, jak powiedział Błażej, jest stan utrzymania, nie pierdółki. Z takiego samego założenia kupiłem swojego - wersja totalna bieda, ale nie zwracałem na to uwagi i sobie sam doposażyłem Smile

Generalnie FL'e nie miały zagłówków w fotelach, a jak miały te z tego wspomnianego przeze mnie pakietu. A one z tego co pamiętam są ciemnoszare. Za to w elefantach kojarzą mi się czarne. Ale to też może zależy od wersji, bo tak samo zderzaki w jednych el'ach były czarne a w innych szare.

Co do przejściówek ST/FL, to bardzo dobrze o nich wiem Wink Produkowane w latach 85-88, ze względu na spory zapas pozostałych części blacharskich od ST. Tam to każdy egzemplarz był "indywidualny" xD

I również zgodzę się z twoimi ostatnimi słowami. Choć swoją drogą chętnie bym poczytał o tym ile było tych pakietów wyposażeniowych i jak one wyglądały.


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - MichalSR50 - 27-11-2013 01:26:25

Zobacz sobie na pierwszych stronach tematu o moim Maluchu zdjęcia wnętrza - tam widać zagłówki, są "bardziej" szare. FLe miały czarne ze względu na czarne boczki i fotele (Eleganty miały szare). Moim zdaniem też ładniej się komponowały z materiałową tapicerką, którą posiada Maluch Błażeja Smile


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Quake96 - 27-11-2013 02:00:28

Możliwe że masz rację Wink Kojarzę też, że widywałem skajowe, czarne fotele z chyba czarnymi zagłówkami i to bodajże w elegantach. Ale wiesz, pamięć słaba :F

A co do zagłówków w FL'u, to w wolnej chwili, jak nie zapomnę to sprawdzę kolor zagłówka w tym fotelu z "SX'a". Ostatnio nawet chyba na to patrzyłem, ale był zazieleniony ze względu na to, że kiedyś malowałem w piwnicy ogara Big Grin


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Błażej - 29-11-2013 19:38:14

Maluszek jeździ jak strzała. Dziś wyprowadziłem go, pięknie śmiga. I jednak daję radę wrzucać 1 bieg. Odpowiednio nogę ustawisz sobie i jedziesz Wink


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Błażej - 10-12-2013 04:01:04

Maluszek został przerejestrowany. Czarnych blach nie zdałem bo powiedziałem, że je ktoś kiedyś ukradł za komuny

Dostałem fajny numer TSK 06669


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - nie_mientki - 10-12-2013 05:04:14

Coś mi świtało że jest szansa zostawić na czarnych, ale jednak nie-to było w przypadku braku miejsca na przeglądy w dowodzie. Zmiana właściciela niestety już do tego zmusza.

No, ale prawidłowo że sobie je zostawiłeś.


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - MichalSR50 - 10-12-2013 09:46:13

Nie musiałeś spisywać żadnego oświadczenia o zaginięciu tablic?
Ja miałem tablice z lubelskiego to i tak mi zwisały. Zamówiłem repliki numerów z mojego miasta i jest o wiele lepiej Big Grin


RE: Fiat 126p- Maluszek od dziadka - Błażej - 10-12-2013 10:18:24

Napisałem. Do wiezienia nie pojde przeciez Wink