Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[FAQ] Strzela w gaźnik / nie odpala - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: ROMET F.A.Q (/forumdisplay.php?fid=163)
+--- Wątek: [FAQ] Strzela w gaźnik / nie odpala (/showthread.php?tid=20228)[FAQ] Strzela w gaźnik / nie odpala - Semmao - 12-11-2013 00:05:27

Strzelanie w gaźnik, lub brak zapłonu może być spowodowane przez:

- zabrudzony/uszkodzony gaźnik (gaźnik należy rozebrać do ostatniej śrubki i wyczyścić dokładnie komory i dysze używając benzyny/ropy i sprzężonego powietrza)

- zapchany/niesprawny układ wydechowy - silnik naszego dwusówa potrzebuje do pracy sprawnego układu wydechowego - rozkręć cały osprzęt - kolanko + wydech. Czasami w nieczyszczonym kolanku zbiera się ogrom nagaru zmniejszający jego przepustowość, podobnie w tłumiku. Kolanko stosunkowo łatwo wyczyścić używając nawet prowizorycznego wyciora. Z tłukiem sprawa nie taka prosta, gdyż są nierozbieralne (zgrzewane [pomijając tłumik od Ogara 200/Jawy 50, z którego 'bebechy' można wyjąć). Jednym ze sposobów jest przepalanie tłumika, jak to zrobić opisuje temat:

Jak wyczyścić tłumik

Można próbować też zatkać tłumik z jednej strony i wlać preparat żrąco-rozpuszczający, następnie zatkać z drugiej i energicznie potrząsać.

- regulacja zapłonu: Brak mocy/nie odpala + regulacja zapłonu

- ścięty klin na magneto

- słabe sprężanie - spowodowane uszkodzonymi uszczelniaczami - jedyny ratunek - wymiana uszczelniaczy na wale + uszczelek pod cylindrem i głowicą.Jeżeli wkradł się błąd, czy coś zostało pominięte lub chcesz dodać coś konkretnego do tematu proszę o wiadomość PW do moderatora.