Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
silnik dostaje wysokich obrotów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: silnik dostaje wysokich obrotów (/showthread.php?tid=20206)



silnik dostaje wysokich obrotów - dioni - 11-11-2013 17:58:29

Witajcie co może być przyczyną kiedy po odpaleniu silnika działa normalnie aż tu nagle po kilku sekundach dostaje bardzo wysokich obrotów jak by miał silnik zaraz eksplodować? Ruszanie manetka nic nie daje, tak jak regulacja gaźnika. Próbowałem zmieniać położenie iglicy ale efekt zawsze jest ten sam. Dodam jeszcze, kiedy na początku odpalenia działa normalnie przez te kilka sekund, przytykam mu np. palcami filtr powietrza i powoli gaśnie, natomiast jak zaczyna szaleć to nic! tylko wyłącznikiem go mogę zgasić Sad.


RE: silnik dostaje wysokich obrotów - kw112 - 11-11-2013 18:02:16

Lewe powietrze dostaje.


RE: silnik dostaje wysokich obrotów - dioni - 11-11-2013 18:13:42

A możliwe, że pod głowicą takie lewe powietrze dostaje? bo jak zakładałem głowicę, dokręcając nakrętki z jedną szpilką miałem problem, ponieważ zaczęła się sama wykręcać kiedy tylko chciałem mocniej dokręcić nakrętkę :/. Z pozostałymi szpilkami nie było problemu, a Romet działał do dziś prawidłowo.


RE: silnik dostaje wysokich obrotów - Skandal1998 - 11-11-2013 18:54:07

Ja miałem taki problem jak linka gazu była za długa. Sprawdź sprężynę pomiędzy przepustnicą a tą nakrętką nie może być najmniejszego luzu.


RE: silnik dostaje wysokich obrotów - Mysiu - 11-11-2013 19:23:52

Simmering od strony sprzęgła/zapłonu wymień.
Ściągnij cylinder i dokręć tą szpilkę bo tak być nie może Wink


RE: silnik dostaje wysokich obrotów - dioni - 11-11-2013 20:04:49

Tak ale silnik tyle co złożyłem, simeringi nowe mam. Myślę, że może być tak jak napisał Skandal bo bawiłem się iglicą przed tym problemem. Potem sprawdzę głowicę.