Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar Wolnego ;) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Ogar Wolnego ;) (/showthread.php?tid=19767)

Strony: 1 2 3 4 5


Ogar Wolnego ;) - wolnyyykubaaa - 25-10-2013 20:45:19

No więc chciałem wam pokazać mojego złomka Wink Jego historia jest według mnie śmieszna bo pierwszy właściciel kupił go przejechał na nim 1421 km i na 1422km wylądował na drzewie Dodgy Romet potrzaskany trafił do szopy i czekał na mnie :F Był w stanie opłakanym cały przód poszedł na złom i niestety rama też ucierpiała na tym wypadku Confused Dzięki pomocy tatyHeart romet wrócił do formy główka ramy wycięta ustawiona na nowo i wszystko malina Big Grin Tak sobie pyrkoliłem rometem i nabiłem 8000 km. Po tym przebiegu romet się posypał Sad Stał w garażu rok i w końcu postanowiłem że zajmę się nim Big Grin Dostał nowy lakier i w silniku zrobiłem remont ale to było rok temu oczywiście jazda rometem to rosyjska ruletka i na koniec zeszłego sezonu urwały mi się mocowania silnika ( nie mam pojęcia jak to się stało).
Bla bla bla gratuluje jeśli doczytałeś do tego momentu Big Grin
Teraz wam powiem co robię aktualnie :
Włożyłem zawieszenie przednie simsona s51 Heart
Zrobiłem Kierownicę M Blush
Pospawałem te cholerne mocowania silnika przerobiłem wydech na enduro
Teraz grzebie się z silnikiem ale problem podałem w innym temacie Dodgy A to zdjęcia z wykonanych robót :F





No to proszę o opinię i rady Big Grin dodam jeszcze że zbieram powoli pieniądze na silnik wsk 175 do swapu i na koniec malowanko Big Grin [/align]


RE: Ogar Wolnego ;) - Dabek333 - 25-10-2013 20:48:24

Fajny romecik ale ja bym nie wkładał silnik wsk tylko np sima na cylku 70


RE: Ogar Wolnego ;) - Stasiek - 25-10-2013 20:49:18

No zaraz będzie Milion POSTÓW Że złom,Gówno itp ... Ale Mi się tam Podoba,Nawet bardzo ,Ale zrób coś z tyłem Bo Jest trochę łyso ,Jak dałeś Zawieszenie od simka Daj też Silnik jak masz Fundusz. Powodzenia Wink.


RE: Ogar Wolnego ;) - wolnyyykubaaa - 25-10-2013 20:51:51

Zawieszenie + mocowania kierownicy + mocowania błotnika = 150zł Confused regeneracja 60 zł
Tak na marginesie chciałem dodać że i tak rometa ocaliłem od szrotu i chcę zrobić coś oryginalnego Smile
Mam motorynkę w oryginale ale rometem chcę się pobawić :F Każdy ma swój gust.
Tył już nie jest łysy bo doszła rejestracja i lampa led nie będzie błotnika Wink
Jutro zrobię nowe foty


RE: Ogar Wolnego ;) - bartoszek5k - 25-10-2013 21:11:46

Fajnie wygląda z tym zawieszeniem od sima. Z tyłu by się coś przydało jakiś zarys błotnika chociaż jest spoko. Myślę że bez dorobienia ramy pod silnik od wsk będzie ciężko. Popieram przedmówców lepszy byłby silnik jakiegoś simka i była by cacy maszyna. Tylko proszę cię nie baw się w jakieś wieśniackie podginanie siedzenia


RE: Ogar Wolnego ;) - wolnyyykubaaa - 25-10-2013 21:20:02

Nie no nie zamierzam robić WT Smile Jeszcze to tyłu zawieszenie Etz a swap to nie problem :F
Problemem jest kasa silnik wsk to rozwiązanie budżetowe Big Grin ale rama rometa jest słaba silnik wski to i tak dużo na takie pierdzikółko Big Grin


RE: Ogar Wolnego ;) - Kamilm31 - 25-10-2013 22:25:17

Nawet fajny Wink tylko z tyłu coś dodaj bo tak łyso jest Tongue


RE: Ogar Wolnego ;) - gt10r5 - 26-10-2013 01:23:35

Musiałeś coś przerabiac by zamontować przednie lagi?


RE: Ogar Wolnego ;) - wolnyyykubaaa - 26-10-2013 11:20:08

Jest dużo grzebania Smile Skracałem główkę ramy no i z kołem jest największy problem są 3 możliwości:
1 Kupić koło simsona z ośką ale to bardzo drogo i przednie koło wtedy 16 cali ma Confused
2 Kupić oś simsona i stoczyć pod koło ogara (ja tam wolałem nie niszczyć ośki)
3 Kupić łożyska kół simsona, wybić łożyska z tylnego koła wbić simsonowskie dorobić dystanse na oś rozwierciłem pokrywę bębna i takie tam pierdoły ( ja te dziury po zębatce czymś uzupełnię i koła pomaluje na biało


RE: Ogar Wolnego ;) - blacha99 - 26-10-2013 12:27:22

ładny ogarek , dobrze ze go uratowłeś , tylko bys orginalny silnik wsadził


RE: Ogar Wolnego ;) - Stasiek - 26-10-2013 14:10:35

(26-10-2013 12:27:22)blacha99 napisał(a):  ładny ogarek , dobrze ze go uratowłeś , tylko bys orginalny silnik wsadził

Geniuszu Ale to jest oryginalny silnik .


RE: Ogar Wolnego ;) - wolnyyykubaaa - 26-10-2013 14:56:01

To jest oryginalny silnik 023 ale będzie od wsk bo mam 188 wzrostu i 80 kg ten silniczek jest za słaby na mnie. Mam motorynkę w oryginale ogar jest przerabiany


RE: Ogar Wolnego ;) - blacha99 - 26-10-2013 15:00:33

Na zdięciu był od polskiego motorku


RE: Ogar Wolnego ;) - wolnyyykubaaa - 26-10-2013 15:18:31

No tak wygląda z tyłu póki co :F <3



RE: Ogar Wolnego ;) - Dawid.xD - 26-10-2013 15:21:43

Fajnie przerobiony Romecik, w skrócie podoba bi się Smile Czekam na efekt końcowy Smile