Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
"przeszczep" dokumentów ogar -> jawka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: "przeszczep" dokumentów ogar -> jawka (/showthread.php?tid=19369)



"przeszczep" dokumentów ogar -> jawka - jawka77 - 08-10-2013 00:13:25

Witam szanownych kolegów , ostatnio zmagam się z problemem braku dokumentów w mojej jawce myślałem o wstecznej umowie ze zmarłym właścicielem , niestety jest to z pewnych względów niemożliwe , jednak znalazłem ofertę kupna ogara 200 z papierami za śmieszne pieniądze , chciałbym zapytać czy mają panowie pomysł jak "pszeszczepić" dokumenty z tego ogara do mojej jawki i jaka jest tego wykrywalność , czy w dowodzie rejestracyjnym rometa jest wyraźnie napisane że to romet ogar 200 , czy coś innego , bo jeżeli jest wyraźny wpis to każdy kumaty policjant ze starszych roczników skapnie się co jest grane . Proszę o podpowiedzi , z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam .


RE: "przeszczep" dokumentów ogar -> jawka - Pompuś - 08-10-2013 00:20:05

W dokumentach wpisywali różne głupoty. U mnie np. w Ogarze 200 jest wpisane 205 Smile. Ale raczej bd wpisane romet wiec po tabliczce sie kapną. kup ogara i silniki przeloz. Big Grin


RE: "przeszczep" dokumentów ogar -> jawka - Wojtek3362 - 08-10-2013 00:21:42

Gdzieś słyszałem (nie wiem czy to prawda) że można zgłosić w WK że masz złe dane w dowodzie i wtedy oni wysyłają cię na przegląd i ogląda numery czy się zgadzają i wpisuje odpowiednią markę.


RE: "przeszczep" dokumentów ogar -> jawka - jawka77 - 08-10-2013 00:22:38

w tym problem że w jawkę włożyłem dużo kasy i za wszelką cenę chciałbym właśnie nią jeździć , romet poszedłby na częśći.
nr ramy z tego co wiem jest na tabliczce znamionowej tylko w większości przypadków , więc tabliczkę też bym przeszczepił ale na tabliczce jest że to romet , nie wiem może wyrobić nową tabliczkę , ale koszty rosną , a
chciałbym to załatwić za jednym razem bez przesadnego kombinowania
nr ramy z tego co wiem jest na tabliczce znamionowej tylko w większości przypadków , więc tabliczkę też bym przeszczepił ale na tabliczce jest że to romet , nie wiem może wyrobić nową tabliczkę , ale koszty rosną , a
chciałbym to załatwić za jednym razem bez przesadnego kombinowania


RE: "przeszczep" dokumentów ogar -> jawka - Tomasso94 - 08-10-2013 00:29:38

Z rometa do rometa jeszcze przejdzie, ale z rometa do jawy to juz przegięcie


RE: "przeszczep" dokumentów ogar -> jawka - Semmao - 08-10-2013 08:25:35

(08-10-2013 00:21:42)Wojtek3362 napisał(a):  Gdzieś słyszałem (nie wiem czy to prawda) że można zgłosić w WK że masz złe dane w dowodzie i wtedy oni wysyłają cię na przegląd i ogląda numery czy się zgadzają i wpisuje odpowiednią markę.

Nie prawda. Diagnosta dokonuje wpisu na podstawie opinii rzeczoznawcy, sam nie może decydować w takich kwestiach jak tu.


Gościu, nie kombinuj, tylko poszukaj ramy z papierami do Jawki, przecież to żaden problem, albo zarejestruj na zabytek, wychodzi niewiele drożej jak normalna rejestracja, tylko trzeba się do konserwatora przespacerować kilka razy.


RE: "przeszczep" dokumentów ogar -> jawka - Hubinho - 08-10-2013 15:05:20

Za Ogara z dokumentami trzeba zapłacić. Może poszukaj jeszcze dokumentów do jawki. Koszta powinny wyjść podobne.