Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Nowe tulejki tylniego wahacza - duży luz - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: [Ogar 200] Nowe tulejki tylniego wahacza - duży luz (/showthread.php?tid=18516)



Nowe tulejki tylniego wahacza - duży luz - boas43 - 03-09-2013 20:19:01

Witam

Panowie posiadam Ogara 200 i jestem w trakcie gruntownego remontu.Niestety pojawił się u mnie problem w postaci dużego luzu osiowego na wahaczu tylnim po wymianie tulejek(plastikowych i metalowych) oraz ośki- mówiąc krótko cały komplet jet nowy.Po załozeniu wahacza z nowymi tulejami przesuwa mi sie on cały o około 1-1,5 cm na boki.I teraz pytania do was:
- kołnierze tulei plastikowych powinny być na zewnątrz czy od wewnątrz ?
- czy ktoś posiada stare oryginalne tuleje rometowskie i może podać ich wymiar - długość?
- czy pomiędzy tulejami a ramą są jakieś podkładki dystansowe- nie pamiętam aby u mnie były, a u Was ?
-czy dostanę gdzieś cały nowy komplet do wahacza ale z lat 80-90 - podejrzewam, że ten "chiński" wyrób co kupiłem ma złe wymiary.


RE: Nowe tulejki tylniego wahacza - duży luz - Barto5050 - 03-09-2013 21:13:10

1. Na zewnątrz
3. Nie ma żadnych podkładek pomiędzy .
4. Oryginalnego zestawu raczej nie dostaniesz. Ja nigdy z takim się nie spotkałem .

Mam ten nowy zestaw u mnie i nie ma luzu , a może poprostu za słabo dokręciłeś ?