Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] Brak drogowych świateł - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: [Komar] Brak drogowych świateł (/showthread.php?tid=18441)



Brak drogowych świateł - marecki - 01-09-2013 13:05:31

Witam, otóż niedawno wymianiałem żarówkę w motorowerze, ponieważ jedno włókno było spalone. Po wymianie na nową gdy przełączam na światła "długie" nie ma ani z tyłu ani z przodu żadnych, po prostu się wyłączają oba. Kable są podłączone, nie ma przerw rzadnych, dodam, że w inskrowniku jedna cewka jest naprawiana domowym sposobem Smile czy to może byc wina tej cewki, czy raczej coś z instalacją?


RE: Brak drogowych świateł - mlody191 - 01-09-2013 14:07:51

Co do cewki to jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział, skoro wszystko dobrze jest podlaczone to raczej wina cewki.. Ale radze ci przelec od nowa cala instalacje upewnij sie ze wszystko jest git i dopiero zaczynaj dzialac


RE: Brak drogowych świateł - marecki - 01-09-2013 17:36:28

Hmmm, ale jakby jedna cewka siadła to iskrownik ogólnie by chodził ? myślałem , że jest obwód, i jak jednej nie ma to nie ma nic ;P czy tak ?


RE: Brak drogowych świateł - Katsu - 02-09-2013 15:02:48

Jakby cewka siadła to w ogóle by Romet nie odpalił... Skoro iskra jest to albo przekombinowałeś w kablach albo nie ma styku w stacyjce i Ci po prostu nie chcą zaświecić.


RE: Brak drogowych świateł - mularczyk129 - 02-09-2013 17:50:07

i morze w przełączniku świateł krótkie-długie Big Grin coś nie łączy albo robi zwarcie Tongue


RE: Brak drogowych świateł - fosa - 02-09-2013 17:55:50

(02-09-2013 15:02:48)Katsu napisał(a):  Jakby cewka siadła to w ogóle by Romet nie odpalił... Skoro iskra jest to albo przekombinowałeś w kablach albo nie ma styku w stacyjce i Ci po prostu nie chcą zaświecić.
co ty kur%a za głupoty pierdol*sz ??? Ludzie nawet na jednej cewce światła by działały (krótkie i długie)
ja myśle że masz coś na 100 z instalacją . a do katsu romet ma osobne cewki do ładowania i osobną do iskry Tongue


RE: Brak drogowych świateł - Katsu - 02-09-2013 18:19:12

Nie zrozumieliśmy się, Ty mnie nie zrozumiałeś a ja nie sprecyzowałem. Moje nie dopatrzenie.


RE: Brak drogowych świateł - fosa - 02-09-2013 18:22:25

możliwe że się niezrozumieliśmy :F Ale tak na logike co ma iskra do świateł ???


RE: Brak drogowych świateł - mularczyk129 - 02-09-2013 19:49:00

albo przełączniki albo kable warto sprawdzić niż wymienić cewkę dobrą na dobrą nie Big Grin

a cewka 1 jak by była spalona to światła świecą słabo ale świecą u kuzyna tak było jak mu robiłem ale były krótkie i długie Tongue


RE: Brak drogowych świateł - michalbo - 02-09-2013 19:59:40

Ja tak samo miałem, spaliła mi się ta nowa żarówka


RE: Brak drogowych świateł - barcelxxl - 02-09-2013 20:34:48

Idzie przecież jeden kabel od cewek świateł więc jak działają jedne światła to i drugie powinny. Twój problem siedzi gdzieś w przełączniku świateł. Ktoś może kable źle włożył bo z identycznym problemem się spotkałem. Był zamieniony główny kabel z kablem od świateł krótkich i był identyczny problem.


RE: Brak drogowych świateł - marecki - 02-09-2013 21:11:25

Hmmm, czyli cewke zostawiam w spokoju, w wolnym czasie zajmę się przełącznikiem, ostatnio ciężko przerzuca, ale wcześniej też przerzucało cięzko ale świeciło się na obu pozycjach tylne... zobaczę przełącznik..