Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] Problem z zapłonem. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: [Komar] Problem z zapłonem. (/showthread.php?tid=17571)



Problem z zapłonem. - Romet Ogar 205 xD - 08-08-2013 14:39:18

Siemanko.
Niedawno sąsiad dał mi komarka 3 z 1976r komar w stanie opłakanym. Nie miał kół. silnik miał ogromne luzy na wale. Ale za darmo się opłacało. Zrobiłem remont generalny wymieniłem łożyska i tyle bo wszystko było ok. Silnik był w 100% oryginalny. Ale w czym rzecz. Po remoncie zapalił od 1 kopa i chodził jak żyleta miał mocy tyle co silnik 019 osiągał prędkość 43-45 km/h, ale od jakiegoś czasu nie mogłem go odpalić a jak zapalił to strzelał uznałem że zapłon. Wyczyściłem gaźnik i wymieniłem dysze bo stare byłe jakieś dziwne. Zapłon jednak był ok. Ale teraz go za żadną cholerę nie mogę ustawić. Paliwo ma iskra zajefajna wszystko szczelne i odpala od kopa i się wkręca ale tylko na luzie. Jednym słowy nie ma za grosz mocy muli go i przerywa. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.


RE: Problem z zapłonem. - MIREK.M2 - 08-08-2013 15:03:24

a nie pomyliłeś dysz swieca dobra


RE: Problem z zapłonem. - TheRasty - 08-08-2013 15:08:12

właśnie sprawdź świecę
regulacja gaźnika się kłania Tongue


RE: Problem z zapłonem. - mikolaj.lukasik - 08-08-2013 16:15:31

dysze pomylone


RE: Problem z zapłonem. - Romet Ogar 205 xD - 08-08-2013 16:58:51

Dusze nie są pomylone na 250% gaźnik ustawiony. świeca to już 4 e chodzi. Nie jestem głupi em że ma wszystko co mu potrzeba a nie chodzi!!!


RE: Problem z zapłonem. - Katsu - 13-08-2013 14:46:28

Pierwsze co się nasuwa to regulacja gaźnika, jeśli go muli jak dodajesz gazu to na moje oko źle wyregulowany gaźnik, dokręć śrubkę od poboru powietrza skoro się dławi, kolejna sprawa może coś z iglicą jest nie tak, powodów może być sporo trzeba działać metodą prób i błędów, kolejna sprawa jak jeździ i go muli to nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa, i tu może być tak albo zacinający się pływak albo zatkany kranik paliwa, wyczyść z niego brudy i zobacz jak chodzi.