Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Meteor 89' :) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Romet Meteor 89' :) (/showthread.php?tid=17532)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Romet Meteor 89' :) - mz1 - 06-10-2013 21:29:34

Elegancki romecik ! Big Grin
Można go nazwać "półkolarką" ponieważ sama rama jest taka sama jak w Romecie Sporcie. Reszta osprzętu czyli błotniki, lampki itd czynią go rowerem turystycznym Smile


RE: Romet Meteor 89' :) - Przemi998 - 06-10-2013 21:30:13

Dokładnie tak jak piszesz Smile Masz pomógł Big Grin


RE: Romet Meteor 89' :) - Wojtek3362 - 06-10-2013 22:17:28

(06-10-2013 21:29:34)mz1 napisał(a):  Elegancki romecik ! Big Grin
Można go nazwać "półkolarką" ponieważ sama rama jest taka sama jak w Romecie Sporcie. Reszta osprzętu czyli błotniki, lampki itd czynią go rowerem turystycznym Smile

Taka sama rama mówisz? Powiem ci że od muf przez geometrie do rodzaju rur jest inna


RE: Romet Meteor 89' :) - mz1 - 06-10-2013 22:23:48

Właśnie mam na myśli mufy, nie licząc tylnych haków są takie same Big Grin
A geometria nie wygląda na tak "rozlazłą", jak w innych turystykach


RE: Romet Meteor 89' :) - Przemi998 - 06-10-2013 22:40:32

Dzięki za informację heh Big Grin masz znowu pomógł Big Grin


RE: Romet Meteor 89' :) - van de loro - 12-10-2013 00:59:32

Dawniej był: Wagant- turustyczny męski, Gazela - turystyczny damski, Passat- turystyczno-sportowy. Różnił się tym od Waganta, że miał barana zamiast kiery od Wigry 3 Tongue Ot cał filozofia Passat czy Meteor, jeden czort .
Miałem Passata w wersji Universal z '88 . Był w kolorze srebrnym metalik, a nie zielony groszek Smile. Posiadał przerzutki shimano. To był wypas . Jest jeszcze w piwnicy, czeka na swój czas
Miałem Passata w wersji Universal z '88 . Był w kolorze srebrnym metalik, a nie zielony groszek Smile. Posiadał przerzutki shimano. To był wypas . Jest jeszcze w piwnicy, czeka na swój czas


RE: Romet Meteor 89' :) - Przemi998 - 12-10-2013 11:00:17

To zaprezentuj go Marcinie Big Grin


RE: Romet Meteor 89' :) - van de loro - 12-10-2013 12:05:07

Jest rozebrany. Po za tym, kiedy był jeszcze na gwarancji urwało mi się mocowanie nożki i wymieniłem ramę. Niestety wymienili mi na niebieską i stracił kompletnie swój urok. Czeka na lepsze czasy.


RE: Romet Meteor 89' :) - Przemi998 - 12-10-2013 20:29:47

Spoko ale jak bedziesz mial czas zaprezentuj go. Co do tych opon beda dopiero w listopadzie. Poniewaz teraz kase inwestuje w polo-lux.


RE: Romet Meteor 89' :) - m.wlodek - 15-10-2013 13:56:22

Przemi998 - fajny rower.
Nie wiem jaki masz zamysł co do jego przeznaczenia (o funkcji sportowej zapomnij), ale jak zrobisz go "z głową" i bez pośpiechu to będziesz miał nieporównywalnie tani i trwały sprzęt do wielodniowych długich wędrówek turystycznych z niezbędnym bagażem biwakowym. Tak ! trwały ! w porównaniu do dzisiejszych względnie tanich rowerów.
Tę kierownicę docenisz szczególnie podczas zjazdu z góry / wzniesienia.
Podczas mojej ostatniej wakacyjnej wędrówki mój meteor sprawdzał się wyśmienicie. Może nie codziennie ale średnio tygodniowo robię nim ok. 100 km i żadnych problemów. Zauważyłem dziwne zjawisko, a może nie dziwne tylko dzisiaj typowe, mianowicie opony i dętki oryginalne były moim zdaniem lepsze i trwalsze niż te tańsze dzisiejsze, moja żona jeździ na oryginalnych dętkach i oponach z mojego meteora i ja jej tego zazdroszczę. Co do sakw (nie wyświetlają mi się) to zwróć uwagę abyś piętami nie ocierał o nie, aby środek ciężkości sakw z bagażem był poprzecznie symetryczny i poniżej poziomu bagażnika (jak najniżej), na wędrówkach najlepiej mieć sakwy tylne i przednie, umożliwi to symetryczne wzdłużne w miarę równomierne obciążenie roweru.
Koła o tej średnicy i opony o tej szerokości mają świetne właściwości trakcyjne z tym że nie sprawdzają się na piasku (tu trzeba zejść z roweru). Co do stopki to wiem że żadna stopka nie utrzyma roweru załadowanego turystycznie.
Pozdrawiam kolejnego meteora i jego właściciela.


RE: Romet Meteor 89' :) - Przemi998 - 15-10-2013 20:59:45

Wlodek dzieki za informacie i masz pomogl. Twoj meteor jest przepiekny. Chcialbym zebysymy kiedys sie spotkali na naszych meteorach hehe Wink Tongue. Masz tylko meteor czy tez inne rowery? Pozdrawiam Przemek.


RE: Romet Meteor 89' :) - m.wlodek - 16-10-2013 13:10:49

Mam Meteora (mój), Gazelę (żony), Waganta (syna)
Wszystkie przywrócone do 100% sprawności ostatniej wiosny
Spotkanie niewykluczone, jeżeli będę kiedyś rowerem w twoich okolicach np. na spływie canoe, czemu nie.
Pozdrawiam


RE: Romet Meteor 89' :) - Przemi998 - 16-10-2013 22:28:16

To jak bedziesz w moich okolicach pisz na pw a sie spotkamy i pogadamy o rowerach. Moze czegos wiecej sie dowiem heh Tongue


RE: Romet Meteor 89' :) - Przemi998 - 16-06-2014 16:44:35

Kupę lat mnie tu nie było Smile
Szczerze to zapomniałem o niej Tongue
A więc przejdzmy do rzeczy.
Gdy skończę Dopieszczanie komarka wezmę się za Meteora.
Rzeczy które musze kupić:
- Oponki
- Sakwy
- łańcuch
Smile


RE: Romet Meteor 89' :) - Krystian Colo - 16-06-2014 22:43:32

No wreszcie go ruszyłeś, czemu go wymazałeś z sygnatury.
Kurcze sam chciałbym już mieć jakiegoś Rometa jak kolarzówka czy Wagant.