Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... (/showthread.php?tid=16554)



Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - Wojtek3362 - 13-07-2013 22:06:53

Witam, męczę się już z tym silnikiem i nie daje rady...
Po pierwsze - Ogara odpalę tylko na chwilę i paliwo już się leje z filtra, pod gaźnikiem się zbiera cała kałuża. Podginałem blaszkę w dół ale bez efektu.
Po drugie - Ogar strasznie dużo pali, ale to przez to co wytłumaczyłem w pierwszym punkcie.
No i po trzecie - Romet wcale nie reaguje na regulacją śrubą od mieszanki paliwo-powietrznej, nic się po prostu nie dzieje. Gdy dodaje gazu dusi się i po chwili wskakuje na obroty.

Dodam że pływak nie jest dziurawy.


RE: Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - marcodado - 13-07-2013 23:33:53

Łapie lewe powietrze, sprawdź czy pływak poprawnie zamyka dopływ.


RE: Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - fosa - 13-07-2013 23:36:15

jeżeli chcesz aby nie ciekło ci paliwo to blaszke do góry !!! a nie w dół, w dół zwiekszasz !!! po 2 pewnie masz zapchany gaźnik skoro nie reaguje na powietrze, a pali za duzo bo cieknie ci paliwo i musisz podgiać tą blaszkę do góry!!!


RE: Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - Wojtek3362 - 14-07-2013 18:01:48

Dzisiaj jak odpalil to wykrecilem srubke od powietrza i chodzil idealnie. Potem juz nie chcial zapalic to odkrecilem gaznik (swieca byla mokra) i wpuscilem paliwo do cylindra bezposrednio to zapalil bez problemu. Czyli widocznie jednak gdzie zapchany gaznik, jutro go rozkrece i przeczyszcze.


RE: Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - marcodado - 14-07-2013 23:27:54

fosa, w romecie blaszka w dół żeby zmniejszyc dawkę, w jawce blaszka w górę :x


RE: Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - Wojtek3362 - 18-07-2013 14:02:10

No więc tak, na innym gaźniku chodzi i odpala idealnie. Na moim nic nie chce ruszyć, świeca jest mokra ale odkryłem że paliwo niby trafia do cylindra, ale powietrze zostaje wypychane z gaźnika. Gdy wykręcam iglicę i przepustnice to romet odpala, a gdy przytkam ten otwór gdzie się wkręca przepustnice to gaśnie, o co chodzi?


RE: Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - marcodado - 18-07-2013 15:59:15

No gaźnik walnięty, szkoda szukać dalej jesli na innym chodzi idealnie.


RE: Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - serzie-ogar205 - 18-07-2013 16:08:15

marcodado ma rację, poco się trudzić?
ja mam dwa ogi 205, jak przekładam im gaźniki to żaden
nie chce odpalić, bo są do swoich pewnie przyzwyczajone :F


RE: Nie reaguje na śrubkę od mieszanki... - Wojtek3362 - 18-07-2013 16:45:58

No tak ale tamtego muszę oddać bo to nie mój Tongue Muszę poszukać jakiegoś innego dla mnie, jutro poszukam po złomach.

Temat można zamknąć.