Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem ze światłami - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Problem ze światłami (/showthread.php?tid=15835)



Problem ze światłami - kamilos021 - 23-06-2013 23:43:12

Witajcie, jeśli był podobny temat to przepraszam.Otóż po dzisiejszym czyszczeniu i polerowaniu komarka dałem mu trochę pochodzić na wolnych obrotach(około 10 minut). Wszystko było okej, palił na światłach i wkręcał się na obroty.Po około dwóch godzinach chciałem się przejechać.
Odpaliłem(około minuta na rozgrzanie), włączyłem światła, jedynka, dwójka, jadę około 30 metrów i nagle Buuuu i zgasł.Wyłączyłem światła, odpaliłem, włączyłem światła no i jadę i znowu buuuu.No to zawracam do domu, wyciągam klosz(dzisiaj ściągałem do czyszczenia), sprawdzam przewody i patrze, że jeden luźny był.No to "naprawiłem", zakładam klosz odpalam....I poprzedni scenariusz.Zmieniłem świece no i odpala ładnie, pięknie, a gdy włączę światła to robi buuu i tyle.Proszę o podpowiedzi co to może być (mam nadzieje, że nie spalone cewki :F )


RE: Problem ze światłami - Adam7698 - 24-06-2013 21:18:13

Kabel od świateł przy iskrowniku obciera Ci o magneto na 100% to jest to miałem ten sam problem. Jeżeli pomogłem to proszę wciśnij pomógł.


RE: Problem ze światłami - kamilos021 - 24-06-2013 21:52:09

Niestety, powodem były świece, włożyłem starą z około 70 roku to zaczął pięknie chodzić na światłach.Nie do wiary jaki szit dzisiaj robią..


RE: Problem ze światłami - bartek199714 - 24-06-2013 21:53:35

No mój ogar 205 chodzi tylko na jednej świecy Iskra 95 super, na innej od razu gaśnie na światłach...