Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Leje się z gaźnika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Leje się z gaźnika (/showthread.php?tid=15103)



Leje się z gaźnika - Romeciarz351 - 01-06-2013 18:11:56

Siema wszystkim dzisiaj w moim komarku zabrałem się za założenie baku, więc go założyłem, zakręciłem nowy kranik założyłem rurkę od kranika do gaźnika wlewam paliwo w stosunku 1:25, odkręcam kranik a tu patrzę leje się paliwo z gaźnika przez filtr powietrza doradźcie co mam zrobić aby się nie lało te paliwo bo mi już szklanka paliwa wyciekła


RE: Leje się z gaźnika - Romeciarz351 - 01-06-2013 23:28:45

Siema słuchaj jest komar już prawie zrobiony powodem było to, że pływak się zaciął, a teraz jest kolejny problem, mianowicie jak jest odpalany to nie chce na wysokie wejść tylko na full gazie obroty wariują ale nie kopci, tylko po prostu przerywa i nie da się go zgasić stacyjką, tylko muszę wyjmować fajkę ze świecy.Czy może to być wina uszkodzonej uszczelki gaźnik-cylinder???


RE: Leje się z gaźnika - Romeciarz351 - 02-06-2013 13:30:27

Ja nie wiem co jest z tym komarem zgrane dopiero tak się stało po wyczyszczeniu gaźnika i śrub regulacyjnych i motorek nie da się zgasić przy stacyjce tylko trzeba wyjąć fajkę ze świecy


RE: Leje się z gaźnika - ogarzły - 02-06-2013 13:47:52

Ehhh... Sprawdź masę, stacyjkę... Najlepiej na krótko podłącz, weź jakiś kabel podłącz pod ten kabel gaszenia co jest przy cewce i do masy, czyli do jakiegoś metalu. Jak zgaśnie to stacyjka źle podłączona, a jak nie to kabel od gaszenia ci się odlutował.


RE: Leje się z gaźnika - Romeciarz351 - 03-06-2013 13:57:29

temat do zamknięcia powodem było niestykanie sie kabla kondensator ateraz pali od kopa jest zrywny i szybki