Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Papiery - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Papiery (/showthread.php?tid=1466)



Papiery - Romecio - 17-08-2011 20:25:51

Moze to juz było ale nie znalazłem takiego wątku,więc...

Będę kupował papiery z ramą i teraz moje pytanie:
Jak papiery do mnie dojdą biore je i co ide do wydziału komunikacji miej...
i co mam robić i mówic??


RE: Papiery - Radek_21 - 17-08-2011 21:07:25

heh. ja się niczego nie obawiałem przed taka rozmowa(1 raz to robiłem)
a wiec u mnie było tak.

podchodzę do okienka rejestracji i mowie ze chce zarejestrować rometa. ona mówi na kiedy umówić Pana. i daje karteczkę na której jest data i godzina przyjęcia. oraz daje papierki do wypełnienia.

następnie gdy zbliża się data spotkania. czekam w poczekalni na swoja kolej. następnie daje to dla tej babki zza lady. ona tam się tym zajmuje i każe poczekać. następnie wola Ciebie i daje dowód tablice oraz podpis pokwitowania, wracasz juz ucieszony do domku ze możesz legalnie jeździć rometem.

tylko nie zapomnij ze sobą zabrać dowodu osobistego, umowę kupna sprzedażny, dowód rejestracyjny, aktualne badania.

następnie po 30 dniach znowu idziesz i odbierasz twardy dowód rejestracyjny. tym razem zabierz ze sobą dowód osobisty i aktualna polisę ubezpieczenia.


z mojej strony wsio. dziękuję za usłyszenie i pozdrawiam.


RE: Papiery - Romecio - 17-08-2011 21:25:07

ok Wielkie Dzięki Smile


RE: Papiery - Gruchu - 19-08-2011 22:59:25

Moim zdaniem to wygląda inaczej: Jak już masz ramę to musisz ją przełożyć. Potem z papierami idziesz do wydziału komunikacji, a tam już normalny proces rejestracji. Z tym, że chyba jeszcze przegląd trzeba zrobić.
Mnie to wyszło: 111,50zł rejestracja, 50zł przegląd oraz 60zł ubezpieczenie w PZU.