Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wymiana zębatki zdawczej - Jawa Mustang 50. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Wymiana zębatki zdawczej - Jawa Mustang 50. (/showthread.php?tid=13377)



Wymiana zębatki zdawczej - Jawa Mustang 50. - ellsa - 11-04-2013 20:03:21

Witam,mam prośbę mógłby ktoś opisać krok po kroku jak wymienić zębatkę zdawczą w jawce (wymieniam ponieważ się zużyła),i dużo jest przy tym pracy,trzeba rozpoławiam,czy zapłon zdejmować itp ??


Dzięki Smile


RE: Wymiana zębatki zdawczej - Jawa Mustang 50. - tramwajarz - 11-04-2013 20:09:20

No nie mów ze nie potrafisz,po co takie tematy na tym forum ,odkręć te magiczne śruby a się dowiesz....


RE: Wymiana zębatki zdawczej - Jawa Mustang 50. - Mikołaj98 - 11-04-2013 20:12:43

racja .. Big Grin aż dałem poprzednikowi "POMÓGŁ"


RE: Wymiana zębatki zdawczej - Jawa Mustang 50. - stqc - 11-04-2013 20:59:11

A ja ci dam małą instrukcję. Odkręcasz prawą kapę od zapłonu następnie luzujesz tylnie koło i zdejmujesz łańcuch z zębatki zdawczej. gdy to zrobisz odkręcasz zębatkę i zdejmujesz nakładasz nową i robisz to samo co ze zdjęciem tylko na odwrót Smile
A z odkręceniem zębatki może być problem to polecam wrzucić 1 bieg i nie zdejmować łańcucha! odkręcić nakrętkę następnie i dopiero wtedy zdjąć łańcuch Big Grin Chodzi tu o to aby zblokować zębatkę :F


RE: Wymiana zębatki zdawczej - Jawa Mustang 50. - ellsa - 11-04-2013 21:18:59

A średnio zużyte zębatki (zdawcza i tylna) mają duży wpływ na osiągi ?


RE: Wymiana zębatki zdawczej - Jawa Mustang 50. - aion18 - 12-04-2013 11:02:19

Owszem maja ale niewielki jak dobrze naciagniesz lancuch to nie ma co sie martwic aby wchodzil w zęby i sie nie ślizgal:)no chyb a ze masz kompletnie zryte zeby no to maja ogromny dalej nie trzeba pisac dlaczegoSmile