Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Działalność gospodarcza pomocy!! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Działalność gospodarcza pomocy!! (/showthread.php?tid=10832)



Działalność gospodarcza pomocy!! - skowron142 - 21-01-2013 22:52:28

siemka chciał bym założyć działalność gospodarczą chce handlować częściami do motocykli z czasów prl i moje pytanie polega na tym: czy dostałbym jakieś dofinansowanie i ile bym musiał płacić tych podatków itp?


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - Przemek - 21-01-2013 23:07:14

Płaciłbyś podatku wiekszość tego co byś zarabiał. Nie opłaca sie. Nikt Cie za to nie ścignie ,ze sobie prywatnie częściami handlujesz.


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - romeciarz.1 - 21-01-2013 23:11:13

(21-01-2013 23:02:21)skowron142 napisał(a):  niektórzy więdzą a jak nie masz nicsensownego to po co piszesz żeby aby postów nabić bo na to wygląda.

w hydeparku nie nabijają się posty. Ja Ci tylko napisałem prawdęWink


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - dragon - 21-01-2013 23:12:03

podatek - jest tzn . jak otwierasz - zakładasz działalność gospodarczą to płacisz za - nr.ewidencyjny ; Regon który uzyskasz w Urz.powiatowym , musisz zgłosić się do urz. skarbowego z prośbą o wpis do rejestru i tu robisz opłatę stosowną od ilości ludzi w firmie , lub płacisz za siebie , jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie z EU, to najlepiej jeśli zgłosisz sie do urz. pracy z wnioskiem o szkolenie odnośnie otwarcia działalności a w tedy bez problemu rozpatrują wniosek który też składasz w u.pracy o dofinansowanie - które jeśli dostaniesz - to za rok musisz sie rozliczyć z każdej złotówki , lub składasz o dotacje z EU na działalność w urz.powiatowym i czekasz miesiącami na decyzję i tak odmowną a w tym czasie płacisz za siebie składki ZUS i podatek który na dzień dobry cie niszczy , moja rada - załatw sobie regon - otwórz w skarbówce działalność i po 2 dniach zawieś , a dalej rób swoje i od razu walcz o dofinansowanie , jak dostaniesz - środki , wznawiasz działalność i jesteś spokojny Smile


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - Adam - 21-01-2013 23:18:03

dofinansowanie musisz sprawdzić u siebie na miejscu. Podatki płacisz od dochodu tzn ile zarobisz tyle procent oddajesz fiskusowi - jest pare skal podatkowych, przy zakłaadaniu działalności wybierasz jedną
- 8 % ryczałt , 18 % , 32% i 18% liniowy. Jest jeszcze VAT który doliczasz do kwot netto najczęściej 23%. Z kosztów to jeszcze ZUS ok 1000zł plus jakaś ksiegowa ok 200 zł która ogarnie ten bajzel i można działać Big Grin


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - skowron142 - 21-01-2013 23:18:22

kolega mi mówił że skarbówka moze się przy*ierdolić że nie mam zarej działalności a handluje (skupuje motocykle rozbieram i sprzedaje na cześci)mogą się przywalić czy nie bardzo? bo jak nic nie mogą mi zrobić to ja pier*ole to działalność.


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - Vladimir - 21-01-2013 23:22:31

Jeżeli dochód na miesiąc przekroczy ileśtam i udowodnią Ci to to się mogą przyczepić.


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - skowron142 - 21-01-2013 23:32:15

myśle że jak rozkęce to dobrze to może z 500zł na tydzień jeszcze mam takie pytanie mógł bym dostać jakiś kredyt czy coś w tym stylu np na spółke z rodzicem albo żebęde spłacał dopiero po 18sce mam ukończone 16 lat


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - Vladimir - 21-01-2013 23:34:13

Kredyt może wziąć osoba pełnoletnia, z dochodami. Bez dochodów też może, ale potem komornik i inne tego typu :>


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - skowron142 - 21-01-2013 23:41:34

ok dzięki na pomocBig Grin


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - Marwerick - 22-01-2013 00:35:41

tyle że zawieszenie działalności nie jest takie łatwe i zus jest aż 850zł na miesiąc


RE: Działalność gospodarcza pomocy!! - riley2pl - 22-01-2013 00:56:45

Musisz mieć patent i wtedy otworzyć firme.Z tymi częściami to bys się nie utrzymał na chiny.Jakbyś sam tam był to moze może a tak to nie licz na dłuzej niż pół roku.Co miesiąc do opłacenia podatki,zusy,pzu nie wyrobisz.Dostaniesz od urzedu pracy dofinansowanie z 12 tys. ale musisz się utrzymać jakiś tam okres na rynku.