Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mój pierwszy Ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Mój pierwszy Ogar 200 (/showthread.php?tid=10637)



RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 22-03-2016 00:48:59

Lepiej, owszem, ale plan zakładał żeby zrobić cokolwiek z tą 20W lipą idąc jak najmniejszym kosztem. Jak na razie nie wydałem nic, bo cewki zapłonowe miałem w zapasie i to mnie zmotywowało w ogóle do tego. Inaczej bym pewnie nic dalej nie robił :F


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - komarinho - 22-03-2016 01:24:24

ja mam w ogarze 21W i 5W przód tył, oczywiście mówimy o 12v, przełącznik w pozycji długie i wszystko elegancko świeci bez żadnego modzenia cewek. I długie nie rażą Wink


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 22-03-2016 01:29:27

Przednia żarówka ma jedno czy dwa włókna? Bo skoro masz 21W to musi to być jednowłóknowa, więc pozycja "długie-krótkie" nie ma znaczenia :F

Też mam takie żarówki, ale dla mnie to za mało. Tył jak Cię mogę, bo tam to nawet chcę teraz zmniejszyć prąd, ale od przodu chcę czegoś więcej. Wiem jak świeci dobra, oryginalna prądnica, bo w drugim Ogarze mam taką na 6v 15/15W z przodu i 12v/10W z tyłu i na długich czy krótkich coś tam widać. Nie mniej jednak tutaj mam pole do popisu, w końcu co mi szkodzi pogrzebać i wydać te kilka złotych na żarówki.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - komarinho - 22-03-2016 01:32:54

Jest różnica bo na pozycji krótkie się żarówka pali, a na długie nie Big Grin Taki motyw :F


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 22-03-2016 01:40:10

No to faktycznie :F

Ja w tym Ogarze już dawno nie mam tego dziadowskiego przełącznika. Jak zaczął mi zwarcie robić, światła przygasały a brzęczyk włączał się kiedy chciał to stwierdziłem, że i tak mi nie jest do niczego potrzebny krejzi


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - komarinho - 22-03-2016 16:25:18

Tez miałem że swoim problemy ale ostatnio założyłem taki w pięknym stanie, nieużywany. I problemy się skończyły. Brzeczyk działa wtedy kiedy ja chcę, a sam przełącznik działa płynnie, mimo że go nie używam :F ważne żeby nie był zasniedzialy bo wtedy swiruje Big Grin


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 22-03-2016 18:31:43

U mnie w środku było już niezłe zamieszanie, więc wiesz. Mi to nie potrzebne, bo w sumie to w ogóle tego nie używałem.

A co do tematu prądnicy i żarówek to pokombinowałem dzisiaj Big Grin Kupiłem na początek żarówkę H3 55W i po założeniu nawet jakoś to świeciło best Ale uznałem, że ta żaróweczka ma chyba trochę za dużo Watt więc popytałem, pokombinowałem i póki co wstawiłem 12v 35/35W z wueski. Przeróbka pod żarówkę BA20d wcale nie była trudna. Z racji, że mam plastikową oprawkę lampy to wystarczyło ją rozwiercić. Po złożeniu wszystko wygląda niemal jak fabryka, nic nie rzuca się specjalnie w oczy, więc jest git. Tył też świeci z odpowiednią mocą, także obyło się bez diody prostowniczej. Czekam teraz do wieczora, aby stestować jak to wyjdzie w praktyce i okaże się czy wszystko zostanie tak, czy jednak coś jeszcze będziemy modzić Big Grin


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - komarinho - 22-03-2016 18:38:22

i czy żarówka będzie długowieczna, czy się nie spali zaraz Big Grin


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 22-03-2016 18:45:31

Nie powinna. Nawet na obrotach nie jarzy się na tyle mocno żeby miała się ot tak spalić. Co innego było na 21W :F No nic, czekam na wieczór i będę testował Big Grin


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - raterro - 22-03-2016 19:03:24

Pomierzyłeś ile dają tych amperów te cewki?


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 22-03-2016 19:08:27

Jeszcze nie. Udało mi się załatwić miernik, który okazał się zjepsuty, więc nic nie wyszło. Na dniach będę u Bresia, on podobno ma jakiś to się pomierzy.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - ananas - 23-03-2016 02:39:38

Hmm, a jesteś pewny że cewka zapłonowa daje 8v a nie 6??


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 23-03-2016 04:32:24

Kogo bym nie zapytał to tak twierdzi, w necie próżno szukać informacji o tym, więc tak sądzę, ale kłócić się nie będę, bo może i mieć te 6v. Z resztą w praktyce wszystko zależy od obrotów silnika, a i mnie nie robi mi to żadnej różnicy. A skoro już o tym mowa, to całą "brudną" robotę mam już za sobą, na przód idzie H3 12v/55W, wszystko już sprawdzone, porównane z inną żarówką i w zasadzie zostało mi tylko kupić dzisiaj nową żarówkę na przód, bo obecną przypadkiem uszkodziłem podczas testów. Do tego może na dniach ogarnę jakąś oprawkę pod H3 z prawdziwego zdarzenia, bo to co zostało z mojej oprawki pod seryjną żarówkę to wątpliwy temat. Aaa no i odbłyśnik jutro wymieniam jak tylko go dostanę, bo ten co jest teraz to już od dawna wygląda co najmniej bardzo wątpliwie.

Koniec końców jakby nie było to obecne cewki dają radę nawet przy obciążeniu 60W, więc śmiem uważać, że "jakaś" różnica jest. Osiągnąłem to co zamierzałem, więc nawet jak już wszystko pomierzę i wyliczę to będzie dla mnie tylko dodatek. Swój cel osiągnąłem, światło z przodu w końcu przynajmniej przypomina coś normalnego a nie świeczkę.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 25-03-2016 16:55:23

Dobra, minęło kilka dni, ja na spokojnie byłem w stanie potestować i wróciłem do oryginału. Dlaczego? Ta żarówka H3 może i dawała ładne światło, ale świeciła tylko przed siebie, drogi praktycznie wcale nie oświetlała :F Na tą chwilę stwierdziłem, że najlepiej wrócić do punktu wyjścia i być może w przyszłości przewinąć cewki świetlne i kombinować już tak bardziej konkretnie.

Poza tym zaszło kilka drobnych zmian. Nowa kratka na lampę i zmieniona ramka lampy. Do tego naprostowałem w końcu dźwignię od biegów, bo ta już od dawien dawna się tego domagała :F


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 28-03-2016 00:59:54

Święta mi służą i to bardzo Big Grin

Po pierwsze - zaliczony wypad na zadupia z Bresiem Big Grin Nagrany filmik, porobione fotki, standard znaczy się. Materiały będą później jak już je będę miał. No ale...

No właśnie, to "ale" to świąteczny deal z Tomciem Heart



Moje własne gołpro dla ubogich Blush I to nie takie złe Big Grin 1080p szejsiont efpeesów i tak dalej :F Oczywiście dla mnie wystarczy 720p@30FPS i takie materiały będę nagrywał, ale liczy się fakt, że jak na moje oczekiwania to sprzęt mocno daje radę Cool Także ja od dziś mam swoje gołpro a Tomcio własny środek lokomocji napędzany siłą mięśni Big Grin

No i na koniec mały filmik z testów kamerki:

[youtube]watch?v=Ys021zklBIs[/youtube]