Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mój pierwszy Ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Mój pierwszy Ogar 200 (/showthread.php?tid=10637)



RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 17-04-2013 09:51:42

(17-04-2013 09:11:19)MrF4k napisał(a):  
(16-04-2013 23:44:22)Quake96 napisał(a):  
(16-04-2013 20:11:22)MrF4k napisał(a):  szkoda tylko chromu na tłumiku Tongue

hahahaha :F Chrom tu i tak nie istnieje Tongue Poza tym na samym tłumiku praktycznie nie ma śladów po spawach. Tylko na tej płaskiej części.

No jak ma istnieć jak spawarką dostał:F

Mnie bardziej chodzi o całokształt Tongue Bo ogólnie tłumik jest w średnim stanie Big Grin Tyle co przeczyszczony, ale nawet nie polerowany :F Więc nie ma czego żałować.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 18-04-2013 17:15:09

Ważny UP!

Dzisiaj byłem w motozbycie po nowe platynki. Zapłaciłem całe 10zł. Do tego jestem bardzo zadowolony, gdyż dziś prawdopodobnie wpadnie 70zł. Mam już na oku komplet błotników do Ogiego za 30zł Smile Niedawno dzwoniłem do faceta, to powiedział, że jakiś komplecik za 3 dyszki się znajdzie. Jutro po 16 mam dzwonić, to bd wiedział co i jak. Także wreszcie doczekam się błotników Tongue

Do tego muszę kupić puszkę sprayu, żeby mieć czym pomalować te błotniki i bagażnik... Za resztę zapewne kupię jeszcze świecę zapłonową, bo ta podobno już może być na wykończeniu (mimo, że kupiłem ją NOWĄ w styczniu).

Także dobry mam dzisiaj dzionek Smile Kolejne info zapewne wieczorem.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 18-04-2013 22:38:39

No i jak obiecałem tak też robię. Małe info z mojej strony:

Kasa wpadła, spray kupiony. Na razie nie zdradzam jaki kolor, ale powiem tylko, że jest to dość jasny kolorek, bo chcę żeby błotniki i bagażnik kontrastowały z resztą. Pierwotnie miał być czarny, potem był plan na srebrny. Srebrnego nie było to wziąłem inny Wink Teraz tylko czekać na błotniki, szlif i jazda z koksem :F

Do tego ostatnio zapomniałem wspomnieć, ale do ogara wpadło kilka pierdółek. Mam dwie identyczne klamki od roweru (chce zamienić, bo mam dość tych zdezelowanych klamek), oraz dwie żarówki. Z tym że te żarówki są trochę inne. Tzn. jedna w sumie jest taka jak być powinna, ale ma jeden drucik uwalony od świateł (oby od tych które u mnie nie działają), a druga jest jednowłóknowa. Poza tym zrobiłem też mały patent z dźwignią biegów. Otóż denerwowało mnie, że wypada podczas jazdy (nie miałem segera), więc wziąłem podkładkę sprężynującą, zacisnąłem trochę i wcisnąłem na miejsce segera. Teraz nie ma szans żeby dźwignia wypadała :F

Aaa i zapomniałem! Kumpel jutro prawdopodobnie kupuje nowy kask, więc ja dostanę stary Smile


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 20-04-2013 00:52:33

Jestem zły :/

Dzwoniłem do gostka dzisiaj w sprawie błotników. Pytałem gdzie i kiedy mogę przyjechać po nie. Powiedział, że jest z konina więc musiałby mi wysłać... Oczywiście miałem tylko odłożone 30zł bo o tylu była mowa, więc się trochę wkurzyłem. Skończyło się tak, że błotników nie będzie, a kasy też już nie ma... A spray pójdzie na felgi, które zżera rdza. Także znowu wyszła lipa :/ Poczekamy do następnej okazji.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Taśma - 20-04-2013 09:47:03

(20-04-2013 00:52:33)Quake96 napisał(a):  Dzwoniłem do gostka dzisiaj w sprawie błotników. Pytałem gdzie i kiedy mogę przyjechać po nie. Powiedział, że jest z konina więc musiałby mi wysłać... Oczywiście miałem tylko odłożone 30zł bo o tylu była mowa, więc się trochę wkurzyłem. Skończyło się tak, że błotników nie będzie, a kasy też już nie ma... A spray pójdzie na felgi, które zżera rdza. Także znowu wyszła lipa :/ Poczekamy do następnej okazji.

Czemu np. mnie się nie zapytasz czy mam? :F
Jestem z Bydgoszczy, mam piz*u dużo części do 200, a Ty po jakiś Koninach dzwonisz Big Grin


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 20-04-2013 22:50:25

(20-04-2013 09:47:03)Taśma napisał(a):  
(20-04-2013 00:52:33)Quake96 napisał(a):  Dzwoniłem do gostka dzisiaj w sprawie błotników. Pytałem gdzie i kiedy mogę przyjechać po nie. Powiedział, że jest z konina więc musiałby mi wysłać... Oczywiście miałem tylko odłożone 30zł bo o tylu była mowa, więc się trochę wkurzyłem. Skończyło się tak, że błotników nie będzie, a kasy też już nie ma... A spray pójdzie na felgi, które zżera rdza. Także znowu wyszła lipa :/ Poczekamy do następnej okazji.

Czemu np. mnie się nie zapytasz czy mam? :F
Jestem z Bydgoszczy, mam piz*u dużo części do 200, a Ty po jakiś Koninach dzwonisz Big Grin

Pytałem kiedyś na sb Tongue Poza tym jakbyś czytał temat to byś się załapał bo kilka razy już pytałem :F Tomasia pisał, że ma jakieś może i miał poszukać, ale do tej pory sie nie odezwał Tongue


Btw. czas na kolejny update.

Dzisiaj cały dzień spędzony przy ogarze. Zacząłem od szlifowania oraz malowania kół. Ten niby "jasny szary" okazał się biały jak mleko :F Także mam białe felgi xD Szczerze to mnie tam się podoba. Fakt, jakość taka średnia, ale bynajmniej jakościowo zgrywa się z całym ogarem. No i wreszcie nie widać rdzy wyłażącej spod srebrzanki Smile Zdjęć nie dam, bo nie mam Tongue Ale wiem, że jak zobaczycie to będzie hejt, że pe**lsko pomalowane. Mnie taki efekt wystarczy, mogło być gorzej :F

Poza tym dostałem dzisiaj trzy dobre żarówki za free. Dwie dwuwłóknowe i jedną jednowłóknową. Oczywiście założyłem dwuwłóknową. I prawdopodobnie doszedłem czemu nie działało jedno światło z przodu. Otóż jedna z tych blaszek stykających się ze spodem żarówki, najzwyczajniej się nie stykała :F Zobaczymy czy oba działają, jak już uda się mojego niebieskiego trupa odpalić...

No i nie obeszło się bez komplikacji. Wymieniłem platynki i wcięło iskrę. Totalnie nic nie ma... Sprawdzaliśmy miernikiem cewkę zapłonową i kondek i wszystko gra... Jutro dalej będziemy kombinować.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Tomasso94 - 20-04-2013 22:59:46

zapomniałeś pewnie o izolującej podkładce Big Grin

Przyjedź do taśmy, a na pewno coś znajdzie :F Ja patrzyłem, mam błotniki ale od 19"


Cytując z innego tematu:

(19-04-2011 01:10:06)Mikołaj napisał(a):  nic nie wymieniaj skoro on (mechanik) tam grzebal to juz znam twoj problem pol silnika wymienilem zeby sie dowiedziec ze na przerywaczu czyli platynach nie mam ebonitowych podkladek ktore izoluja i to jest caly problem ze jak sa platyny to u gory jest ta srubka do ktorej jest przykrecony kabelek od kondensatora i ta owa srobka albo cos innego dotyka i na platynach jest zwarcie przez to masz caly problem zkrec sobie z tak takie male podkladki w kasztalcie grzyba (czyli ze masz jakby dwie podkladki polaczone ze soba jedna wieksza a druga mniejsza (srednica zewnetrzna)) i jak juz idealnie od izolujesz ta srobke to bedziesz mial iskre
a to nie jest mechanik tylko tzw. wymieniacz on z mechanika ma vtylko to wspolne ze pracuje przy samochodach



RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 20-04-2013 23:15:14

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=13634

Tutaj masz rozpisane co i jak mam podłączone.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Tomasso94 - 20-04-2013 23:17:46

Może i głupie pytanie, ale przerwę na platynach masz dobrze ustawioną? Sprawdzałeś na innych świecach?


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Taśma - 20-04-2013 23:19:30

Tak, do mnie przyjedź.
Nie wiem po co bo nie słuchałem/czytałem, ale możesz przyjechać.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 20-04-2013 23:22:10

Przerwy tak jak w tamtym temacie pisałem - ustawialiśmy no oko. Tzn przerwę ustawialiśmy w miarę dobrą (próbowaliśmy od miniminimini do coraz większych, po troszeczku zwiększając), tyle że nie mieliśmy pewności czy w odpowiednim punkcie ustawienia tłoka. Ale chyba nawet jak wyprzedzenie byłoby złe, to iskra powinna być, jeśli przerwa dobra?

A świeca ma tutaj znaczenie, nawet jeśli jeszcze na platynkach nie ma iskry? Bo z tego co mi się wydaje, to najpierw jest iskra na platynkach i stamtąd idzie do świecy. Poza tym świeca była dobra (jeszcze pare dni temu na niej odpalił, a wcześniej jeździłem na niej i cały czas wypalała się prawidłowo), przerwa też dobrze ustawiona na niej.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Tomasso94 - 20-04-2013 23:50:06

Teoretycznie na platynach nie ma być iskry, a iskra z platyn to nie ta sama iskra co na świecy, przecież po drodze masz jeszcze cewkę butelkową :F Przerwę niestety na oko ciężko ustawić taką jaka powinna być. A świeca ma bardzo duże znaczenie. Możesz sprobować zdjąć fajkę i przyłożyć sam kabel wn do cylindra, czy pojawia się iskra. Świece padają jak muchy, czasem w najmniej spodziewanym momencie Wink


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 20-04-2013 23:58:02

Poszukam tej jakże niezawodnej świecy z malucha :F Poza tym dostałem jeden schemat (już wcześniej go sprawdzaliśmy ale na szybko, bo na podwórku stał rozebrany ogi) i chyba wiem gdzie robiliśmy źle. W każdym razie jeszcze jedno pytanie:

Czy jak jest ten otwór w kowadełku (przez który przechodzi śrubka z kablami) to pomiędzy tym otworem a śrubką ma być podkładka? Czy może on "leżeć" na śrubce? Bo ja mam tylko te dwie kwadratowe podkładki i teoretycznie więcej tam nie było (na 99% nie miałem tej w otworze kowadełka) i wcześniej wszystko pyrkało.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - bartek66977 - 21-04-2013 10:17:37

Tam powina byc eszcze taka okragła zeby wszystko odizolowała.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 21-04-2013 15:04:04

Dobra, iskra wróciła Tongue Nie potrzeba tej okrągłej podkładki. A winna była jedna z tych kwadratowych, bo była nie tam gdzie trzeba Smile

Za to teraz ogar odpala, sprzęgło jest, hamulec jest, jeździ wszystko ładnie, ale mam problem z gazem. Bo manetka odbija, przepustnica opada do końca, ale i tak po puszczeniu gazu przez chwile sam sobie jedzie :/ ale o tym zaraz osobny temat napisze.