Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar Sztywniak Kaniloxa - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Komar Sztywniak Kaniloxa (/showthread.php?tid=12422)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - Romeciarz351 - 25-11-2013 20:40:43

Co do Szparunków na baku(jeśli o to chodzi), to można użyć Taśmy firmy 3M, odbić taki trójkąt(taśmą) na wzór oryginału i powoli zabrać się do pracy.Kiedyś, jak sie dowiedziałem, szparunki były wykonywane w fabrykach przez specjalnie do tego oddelegowanych pracowników z dużymi zdolnościami artystycznymi o „spokojnych rękach” i często były to kobiety.Ogólnie ciężko jest wykonać szparunki, aby wyszły idealnie, ale jest to możliwe, potrzeba czasu i naprawdę dużego poświecenia. Najlepiej jeszcze, aby głos zabrał ktoś, kto się tym zajmuje lub miał z tym przygodę(ja osobiście nie miałem), ale można także oddać do lakiernika, jednak trochę sobie za to liczy$$


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - Darek1 - 25-11-2013 21:11:56

no fajnie po wypiaskowaniu wyglądał jestem ciekawy jak będzie się prezentował


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - stqc - 25-11-2013 21:16:00

Szparunki aerografem zrób tylko poćwicz trochę bo będziesz miał tylko jedną szansę :F


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - Matinek - 25-11-2013 21:21:56

Bardzo ładny komar. Sam mam podobnego mój też jest 2320 sztywniak jest on 100 procent oryginalny taki jaki wyjechał z fabryki takiego wyciągłem z szopy i nigdy nie był malowany a trójkąta na baku nie ma. Zgadzam się że bordowo czarny jest fajniejszy od niebiesko szarego.
Ja bym na twoim miejscu nie malował trójkąta bo niektóre komary nie miały i wyglądało to fajniej bo bak jest taka jedna całość a nie we wzorki.


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - Kanilox - 26-11-2013 02:27:04

(25-11-2013 20:40:43)Romeciarz351 napisał(a):  Co do Szparunków na baku(jeśli o to chodzi), to można użyć Taśmy firmy 3M, odbić taki trójkąt(taśmą) na wzór oryginału i powoli zabrać się do pracy.Kiedyś, jak sie dowiedziałem, szparunki były wykonywane w fabrykach przez specjalnie do tego oddelegowanych pracowników z dużymi zdolnościami artystycznymi o „spokojnych rękach” i często były to kobiety.Ogólnie ciężko jest wykonać szparunki, aby wyszły idealnie, ale jest to możliwe, potrzeba czasu i naprawdę dużego poświecenia. Najlepiej jeszcze, aby głos zabrał ktoś, kto się tym zajmuje lub miał z tym przygodę(ja osobiście nie miałem), ale można także oddać do lakiernika, jednak trochę sobie za to liczy$$
No nie wiem, jak zapytam się czy ten lakiernik by umiał takie coś i ile by to kosztowało, w ostateczności wytnę z folii samoprzylepnej taki kształt i przykleję, z daleka nikt nie pozna.


(25-11-2013 21:11:56)Darek1 napisał(a):  no fajnie po wypiaskowaniu wyglądał jestem ciekawy jak będzie się prezentował
Też już nie umiem się doczekać

(25-11-2013 21:16:00)stqc napisał(a):  Szparunki aerografem zrób tylko poćwicz trochę bo będziesz miał tylko jedną szansę :F
Ciekawe skąd wezmę areograf.

(25-11-2013 21:21:56)Matinek napisał(a):  Bardzo ładny komar. Sam mam podobnego mój też jest 2320 sztywniak jest on 100 procent oryginalny taki jaki wyjechał z fabryki takiego wyciągłem z szopy i nigdy nie był malowany a trójkąta na baku nie ma. Zgadzam się że bordowo czarny jest fajniejszy od niebiesko szarego.
Ja bym na twoim miejscu nie malował trójkąta bo niektóre komary nie miały i wyglądało to fajniej bo bak jest taka jedna całość a nie we wzorki.
Może były 2320 bez trójkąta ale mr232 chyba wszystkie miały, mu się dużo bardziej z nim podoba bez niego widać odrazu że malowany i niedokończony.


Dzisiaj miałem piaskować już ostatnie pół błotnika, ale niestety było bardzo mokro a do tego śnieg na to padał więc poprawiałem papierem ściernym już wypiaskowane elementy i znalazłem kilka miejsc które trzeba poprawić. Jutro też ma padać to też będę poprawiał papierem ściernym a w środę wypiaskuje wszystko i będzie gotowe z mojej strony.


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - Kanilox - 29-11-2013 03:13:34

Update!

Rejestracja komara zakończona, odrazu po poskładaniu mogę wyjechać na drogi.


Wszystko już wypiaskowane ale jeszcze dużo spawania, a przez to że ja nie potrafię spawać to będę musiał czekać aż mój tata to zrobi a to może długo potrwać bo długo pracuje i nie wiem kiedy będzie miał czas.

A jest co spawać, dziur jak w serze jakimś, w bagażniku też jest kilka.


A tu nowe opony, miały to być repliki stomila ale tak to jest jak się kupuje bez zdjęć.
Ale bieżnik jest nawet ładny.



A i zastanawiałem się nad tłumikiem, bo ten co jest teraz to nie dość że jest bez farby czy chromu to jeszcze jest nierozbieralny, ale niestety nie stać mnie na takie cudeńko
http://allegro.pl/tlumik-kolano-komar-230-231-232-nowy-polski-hit-i3735992713.html
Ale zamiast tego przełożę tłumik z mojego drugiego komara który ma całkiem ładny chrom.



RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - rommel - 30-11-2013 16:33:15

mocowanie silnika masz spawane na mosiądz Huh


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - mikolaj.lukasik - 30-11-2013 17:20:30

mi sie osobiście komarek twój nie podoba ale dobrze że ci sie podoba życz powodznie a w konczeniu remontu


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - Kanilox - 03-12-2013 10:41:18

Zaczęliśmy wczoraj spawać błotniki i trochę ciężko było bo trzeba było blaszki wyciąć i wspawać w te dziury, teraz trzeba będzie zeszlifować i wywiercić nowe dziury.
Najgorsze że nie wiem do czego służą te wszystkie dziury i nie wiem które można zaspawać a które trzeba zostawić. Jest może gotowe 30% z całego spawania.


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/202/d762.jpg
/][/URL]


Tu części kupione na oldtimerbazarze, wodzik i przesuwka, klosz tylni, otuliny na kable, tabliczka znamionowa, klucz do świec i szczęki hamulcowe




RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - Bartosz93 - 03-12-2013 18:16:11

ładny ten twój sztywniaczek zawsze marzyłem o takim. gdzie szukasz części ? bo poszukuje mocowania lampki tył do motorynki m1


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - Kanilox - 03-12-2013 18:19:12

Głównie allegro i tablica. Nie było jeszcze części której nie znalazł bym na tych serwisach.


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - Kanilox - 21-12-2013 02:33:01

Jest tak jak myślałem, brak czasu na pospawanie.
W ten czasu robię inne rzeczy które mogę.
Wyczyściłem już wszystkie części silnikowe, kartery i resztę, do tego zębatki i łańcuch, a dzisiaj poskładałem hamulce na gotowo. Nie wiem czy jest coś jeszcze do zrobienia przed malowaniem.


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - skuter007 - 21-12-2013 11:15:05

kanilox, ten wzorek masz na myśli?

Obklej to taśmą, psiknij na czarno i na koniec popraw złotymWink


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - grzyb - 21-12-2013 19:22:21

(22-11-2013 02:18:48)kanilox napisał(a):  Myślę że w następnym tygodniu będzie już wszystko oddane do lakiernika, tylko nie wiem jeszcze jednej rzeczy, co zrobić z czarnym trójkątem na baku, szukałem jakiś szablonów na allegro ale nie ma, może macie jakiś pomysł?
Nie raz widziałem na allegro http://allegro.pl/komar-mr232-2320-napisy-na-bak-i-szparunki-i3814569520.html


RE: Komar Sztywniak Kaniloxa - mikolaj.lukasik - 21-12-2013 19:26:19

tak patrze patrze i ładnieszy był przed renowacją