Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
OGAR 200 wprost od Feiro - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: OGAR 200 wprost od Feiro (/showthread.php?tid=6667)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - alek736 - 24-08-2013 15:37:36

Nieźle to wygląda,teraz to ja czekam na efekt końcowy Tongue


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - kondzio310 - 24-08-2013 23:44:33

utwardzaczu widze 0.5 litra, farby 1 litr, a akryl przeważnie 3:1 więc nie wlej wszystkiego bo zobaczysz fajną sytuacje. A z tymi warstwami to nie ma co świrować, 2 w zupełności wystarczą, troche podkład antykorozyjny masz ciulowaty kolor pod czerwony, po typowo i najlepiej pod czerwień jest ciemnoszary podkład, najlepej kryje, ale bedzie okej, zapyl z początku pierwszą warstwe tak żeby kolor wszędzie był, za 10 minut druga warstwa na gotowo i będzie gitara.

A Felg sie rozplatać nie chciało co !! :F haha.

ja ostatnio dorwałem taką fajną baze grube srebro po pomalowaniu i nałożeniu bezbarwnego efekt bomba mieni się elegancko tego szukałem, a tanie jak barszcz 10 zł z bezbarwnym 100 ml.

A pytanie tym felgmal to karbitynowa-ftalonowa emalia ?, bo do felg włąśnie takie sa najpopularniejsze, a do tego felgmala utwardzaczu dałeś ?


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Barto5050 - 25-08-2013 00:00:14

Z tymi kołami to poszedłeś na łatwizne ... I ta pomalowana na czarno stopka hamulca ... :/


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Feiro - 25-08-2013 02:15:04

Z kołami nie poszedłem na łatwiznę ponieważ wcześniej przed piaskowaniem zostały one wycentrowane bo były to ostatnie dni w kraju osoby która się tym zajmuje w mojej okolicy(teraz jest na wakacjach). Raczej nie byłoby logicznym rozbierać je do malowania i potem, po pomalowaniu, czekać lub wysłać je do centrowania...

Tak ap ropo jeśli dobierze się na pistolecie odpowiedni strumień farby to zapleciona felga nie jest problemem. Pozdrawiam wszystkich tych którzy w taki sposób porobili zacieki...

kondzio: Podczas kontaktu e-mailowego z firmą zajmującą się sprzedażą T4W jak i na puszce dostałem informację że ten lakier miesza się w stosunku 2:1(2l farby na 1l utwardzacza), więc problemu nie widzę!
Właśnie pod czerwień najlepiej byłoby zastosować biel. A co do warstw to mówią "nie ucz ojca[...]" Tongue

Dodawałeś Ty kiedyś utwardzacz do felgmalu?

A co do stopki hamulca to ona mi nie przeszkadza, mój wymysł i tyle, tak będzie i już. Gdyby była pod kolor ramy to serio wszystko by się zlewało a nie chcę takiego efektu.


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - kondzio310 - 25-08-2013 10:43:11

No może ja nie malowałem akurat Felgmalem, ale to samo ale inna nazwa, to zzawsze dolewam utwardzaczu, nawet jest zauważalny lepszy połysk radocha ale przede wszystkim twardsza, wytrzymalsza powłoka "felgmalu" :F.

A co do 2;1 NIgdy w życiu sie jeszcze nie spotkałem aby akryl mieszać 2:1, ale jeśli tak mówią Smile,
A swoją drogą to tym 1,5 litra to 3 ogary pomalujesz Smile


A co do kół, to po pomalowaniu w całości, może być cieżko je w przyszłości rozpleść, ale jak ma wyglądać a nie rozkręcać no to okej,


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Feiro - 25-08-2013 11:33:06

No tak czy inaczej z utwardzaczem rozmieszam tylko pół litra farby(może ciut mniej). Gdybym rozmieszał cały to wiadomo po jakimś czasie mógłby się pożegnać z resztą farby która mi została. A kolorek jak dla mnie zacny, z pewnością pomaluję nim jeszcze jakąś maszynkę Smile


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - kondzio310 - 25-08-2013 13:33:38

Jak by co to na ogara mi wyszło 400 ml lakieru do tego rozpuszczalnik, i utwardzacz czyli razem ponad 600 ml.

Patrzałęm na allegro lakier t4w, akurat włączyłem bezbarwny to stosunek 3:1, Mi nie chodzi tu kto ma racje czy ty czy ja, tylko o to żeby było dobrze


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Feiro - 25-08-2013 14:30:17

Nie porównuj bezbarwnego ze zwykłym lakierem. Uwierz mi że stosunek jest na pewno 2:1. Z reszta niepotrzebna dyskusja się wywiązuje.


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Feiro - 21-08-2014 19:10:02

Witajcie po strasznie długiej przerwie! Ogar ma się dobrze, lecz nie wrzucam chwilowo zdjęć bo nie jest do końca umyty Big Grin Podbuduję napięcie Big Grin
Zapewne przez ten rok czasu przybyło wielu nowych użytkowników, aczkolwiek może zajrzy tu jeszcze ktoś ze "starej bandy" Big Grin
Zrobiłem sobie długą przerwę bo czasowo nie wyrabiałem. No ale dosyć o mnie Big Grin

Ogar dostał nowe życie od tamtego czasu! Jedyne czego mu potrzeba to naklejek. Jeździ? Na zębatce 15z gna jak szalony Smile

Zatem witam jeszcze raz po takiej przerwie i zachęcam do śledzenia wątku Smile


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Barto5050 - 21-08-2014 19:27:14

Nie mozliwe 15 zębów się nie zmieści. Maksymalnie 14 Smile


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Feiro - 21-08-2014 19:47:41

Barto! Wybacz za pomyłkę! Chodziło mi o 13z zębatkę... 15z mam założoną w Motorynce i mi się pomieszało... Smile

Serdecznie przepraszam za wprowadzenie w błąd.


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - olo09 - 21-08-2014 19:58:16

Ze starej bandy jestem ja, czekałem czekałem i czekałem aż powróciłeś!
Czekam z niecierpliwością na fotki.


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Feiro - 26-08-2014 14:48:40

Ahhh... Szkoda że imageshack zrobił czystki na serwerach bo wszystkie zdjęcia w tym temacie były właśnie na tym hostingu...

No to przypomnę jeszcze jak to wyglądało przed malowaniem:


Aktualnie to co widzicie na zdjęciu połyka kolejne kilometry z prędkością ponad 60km/h Smile


RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Feiro - 23-11-2014 21:35:50

No i nadeszła ta chwila. Aby zacząć spełniać moje motoryzacyjne marzenia(starty w rajdach/kjsach) sprzedaję Ogara aby zakupić Puga 106.

Oto link do lx:

http://olx.pl/oferta/romet-ogar-200-odrestaurowany-wart-swojej-ceny-CID5-ID7WEix.html#77cb5b6741

A tutaj jeszcze aktualna fotka w razie gdyby komuś nie chciało się klikać w link:




RE: OGAR 200 wprost od Feiro - Marwerick - 23-11-2014 22:09:03

no nareście po takim czasie coś wyszło z tamtych pomalowanych części