Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu (/showthread.php?tid=52051)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Spaceman164 - 26-04-2021 20:50:15

No właśnie, impulsator ma suwak ale mam go maksymalnie w prawo ustawionego i jeszcze brakuje a dalej i tak by nie poszedł bo koniec karteru go blokuje, ta wypustka na magnecie jest za bardzo w prawo.


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Norweski Zomowiec - 26-04-2021 20:54:04

To wsadz magneto bez klina, przesuwając go trochę w prawo


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Spaceman164 - 26-04-2021 20:55:06

I co to da? przecież musi być klin. Powiem tak, raz mi wychodzi dobrze, że magneto spotyka się z impulsatorem, a raz wychodzi całkiem inaczej, dlatego czekam na czujnik zegarowy bo nie wiem czy ja źle ustawiam tą suwmiarką elektroniczną czy co. A jak czujnik zawiedzie to zdjemę głowicę i cofnę tłok o te 2mm i jak się MOŻE w końcu uda to wtedy kupię lampę stroboskopową, bo nie chcę wydawać kasy na lampe i okaże się, że dalej nie mogę ustawić, nie wiem, widziałem podobny zapłon od Rakso Motors czy jakoś tak i tam impulsator też jest na dole i wypustka magneta też tam gdzie ja mam i gośc ustawił normalnie suwmiarką więc za nic nie wiem czemu ja nie mogę zrobić tak aby wypustka magneta wjeżdżała w środek znacznika impulsatora.


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Norweski Zomowiec - 26-04-2021 20:59:17

Klin jest tylko po to, aby wyznaczył punkt. Ja bym wsadził bez klina magneto przesuniętego w prawo i bym normalnie ustawił



ale jak Tobie jakoś magicznie samo się przesuwa, to albo uszkodzony czop wału lub magneto się obraca


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Spaceman164 - 26-04-2021 21:03:48

Znaczy co się magicznie przesuwa? jak ustawię magneto bez klina to potem nie wsadzę tego klina bo dziurka na klin w wale i dziurka na klin w magnecie nie będą w tym samym miejscu. Raz zdejmowałem magneto i był klin normalnie i czop w porządku. Wychodzi mi raz tak a raz inaczej bo to wina gwintu na świece, przez to, że jest krzywy a nie na wprost tłoka, nie wiem jak trzymac suwmiarkę i w zależności od uchylenia suwmiarki czasem to wychodzi inaczej. Dlatego czekam na czujnik bo on cały czas jest nieruchomy a swumiarka raz jest przechylona trochę w prawo a raz w lewo itd.


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Norweski Zomowiec - 26-04-2021 21:19:00

(26-04-2021 21:03:48)Spaceman164 napisał(a):  dziurka na klin w wale i dziurka na klin w magnecie nie będą w tym samym miejscu
i co z tego?


Dla testu wsadz BEZ klina magneto, przesuniętego lekko w prawo


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Spaceman164 - 26-04-2021 21:28:13

(26-04-2021 21:19:00)Norweski Zomowiec napisał(a):  
(26-04-2021 21:03:48)Spaceman164 napisał(a):  dziurka na klin w wale i dziurka na klin w magnecie nie będą w tym samym miejscu
i co z tego?


Dla testu wsadz BEZ klina magneto, przesuniętego lekko w prawo
Ale przecież nie będzie się kręcić magneto bez klina, nie jest na wcisk jak zębatka wału. Jak przyjdzie mi czujnik zegarowy albo zdejmę głowicę i cofne o 2mm to napiszę co mi wyszło, pewnie w sobotę to zrobię. Jeden gośc ustawił bardzo podobny zapłon w Jawie 50 suwmiarką i jakoś się dało więc ja też muszę dać jakoś radę. Może nawet film nagram i tutaj udostępnię. Ale i tak dzięki za pomoc, w sobotę się okaże jak to wyjdzie.


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Norweski Zomowiec - 26-04-2021 21:42:41

Nie miałem nigdy jawy 50, ale jak widzę na obrazach google, to tam jest połączenie stożkowe - to ten mały klin tylko wyznacza ustawienie magneta w odpowiednim miejscu


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Odrestaurator - 26-04-2021 21:43:32

Magneto trzyma się na połączeniu stożkowym a nie na klinie... Także śmiało możesz składać bez klina


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Spaceman164 - 26-04-2021 21:49:36

To skoro działa bez klina to po co ten klin? w sumie ten ktoś kto założył ten zapłon CDI coś mówił, że składa bez klina bo nie trzeba więc może ten klin jest problemem i jak założę bez niego to ustawię tak jak ma być. Może jutro albo w piątek wsadzę bez klina i zobaczymy jak to wyjdzie. https://www.youtube.com/watch?v=Kesn_IjSVnk&t=582s zacznijcie oglądanie od 5:22 i tam to powiedział, on ma CDI innej firmy ale i tak wychodzi na to samo


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Spaceman164 - 26-04-2021 22:57:15

No to w sumie to może być rozwiązanie całego problemu, możliwe, że tego klinu nie powinno tam w ogóle być, jutro albo w piątek ustawie bez klinu i napisze jak wyszło


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - seler1500 - 27-04-2021 00:46:37

Klin jest potrzebny w seryjnym zapłonie - do ustalenia pozycji krzywki i koła magnesowego na wale.


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Spaceman164 - 27-04-2021 08:40:02

To po co w moim zapłonie magneto ma wejście na klin? To pisze w instrukcji zapłonu: "2.Zamontować koło magnesowe
UWAGA: Uważać na ustawienie rowka na kołek ustalający! (Muszą one znajdować się w osi - tylko
taka pozycja gwarantuje poprawne osadzenie koła!)" więc chyba musi być ten klin, no ale jak nie zdejmę klinu to nie ustawię zapłonu poprawnie... Dobra kij z tym klinem, dzisiaj albo w piątek zamontuje bez klina i jak będzie działać to zostawię.


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - łogór 200 - 27-04-2021 09:39:04

Nie wierzę jak to czytam co tu się odjaniepawla...


RE: Jakie są objawy zbyt późnego zapłonu - Norweski Zomowiec - 27-04-2021 10:01:39

Chce rozwozić pizzę!


Rowek jest tylko aby ułatwić prościej Magneto w odpowiednim miejscu. Tam jest oryginalny mechaniczny zapłon i Magneto ma krzywkę, co otwiera młoteczek - dlatego bez zabawy gdzie udadzac Magneto, to fabryka ustawiła klin w miejscu aby nie szukać odpowiedniego miejsca. Usadzanie Magneto jest na stożku, co tam najważniejsze jest odtłuszczenie stożka przed mocowaniem. Przydałoby się jeszcze popunktowac aby jeszcze lepsze zakleszczenie zrobić