Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romety Bujaka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romety Bujaka (/showthread.php?tid=38241)

Strony: 1 2 3 4


RE: Romety Bujaka - bujak96 - 26-03-2016 23:31:28

Przerobiona nie przerobiona, w każdej chwili jestem w stanie wrócić do oryginału. Co nie jest kiedyś wykluczone.


RE: Romety Bujaka - bujak96 - 19-04-2016 16:55:01

205 dostała w końcu światła, co prawda podpięte na krótko że zaraz przy odpaleniu już świecą, ale mam już instalację którą w wolnej chwili założę. Musiałem to na razie tak zrobić ponieważ nie miałem czym jechać do roboty.



Zrobiłem w nim też przedni hamulec, bo brakowało linki i klamki oraz przełącznik pod siedzeniem do gaszenia. Tak to obecnie wygląda:




Do zrobienia z ważniejszych rzeczy w nim jest ślizgające sprzęgło, zerwało zawleczki na docisku i prawdopodobnie kondensator do wymiany.
Mimo że ma seryjne przednie zawieszenie które praktycznie stoi to jeździ mi się nim lepiej niż moim O200 z chartowskim zawieszeniem.

Jawa 50, typ 220 1979 rocznik. Umyłem ją ostatnio, założyłem nową cewkę butelkową, przewód wn, fajkę i świecę ale iskra się niestety nie pojawiła. Przyczyn może być dużo, cewka, przerywacz, kondensator lub coś namieszane w instalacji. Rzeczy które na starcie trzeba by zrobić w niej to wymiana przedniej opony wraz z dętką i tulei przedniego zawieszenia. Tak obecnie się prezenci:



Lakier w dobrym stanie, malować będę jedynie ramę, wahacz i lekkie zaprawki zrobię na osłonach nóg bo były spawane.


RE: Romety Bujaka - komarinho - 19-04-2016 19:37:11

no Jawka mi się z wszystkich najlepiej podoba. 205 pewnie wygodniejsza bo masz nowo obszyte miękkie siedzonko Big Grin


RE: Romety Bujaka - bujak96 - 19-04-2016 23:02:26

Siedzenie to swoją drogą, ono było kiedyś w dwusetce, ale ten czerwony tam nie pasował Smile Przy oryginalnym siedzeniu po godzinie jazdy boli mnie już tyłek, a na tym można jeździć i jeździć.


RE: Romety Bujaka - bujak96 - 08-05-2016 18:42:54

Ostatnio ogarnąłem problem dlaczego Ogar nie odpalał, okazało się winna cewka zapłonowa ponieważ raz podawała iskrę, a raz nie. Ogar zaczął odpalał od kopa, ale przerywa gdy się rozgrzeje, muszę jeszcze coś z tym zrobić. Niestety nie miałem ściągacza do magneta i musiałem poradzić sobie trójramiennym przez co magneto jest do wyrzucenia.




Magneto wygięło się w przeciwną stronę i pękł jeden magnes..

Wynagrodziłem mu to lekką polerką pokrywy i gaźnika.


Z racji tego iż do zrobienia mam sprzęgło, druga pokrywa też będzie polerowana, a cylinder i głowica idą do szkiełkowania. Bak i przednie zawieszenie będą malowane.
Na dzień dzisiejszy wygląda on tak:






RE: Romety Bujaka - bujak96 - 25-05-2016 21:50:08

Po 3 miesiącach wrócił do żywych.



Wymienione łożyska na całym silniku wraz z uszczelniaczami, szlif cylindra i nowy czeski tłok.


RE: Romety Bujaka - bujak96 - 27-05-2016 22:15:53




Wpadły naklejki i białe napisy.

PS. Naklejka z lewej strony jest niżej niż prawa ponieważ musiałem nią zakryć uszkodzenie lakieru po starej naklejce.


RE: Romety Bujaka - bujak96 - 08-06-2016 23:02:55

Na dotarciu zrobiłem już ponad 400km, ale ciągle strasznie mi się grzeje. Jest to spowodowane tym że na dotarciu ma większy opór i więcej oleju w mieszance czy wina zapłonu? Po nagraniu tego filmu, cylindra nie dało się dotknąć.







RE: Romety Bujaka - komarinho - 09-06-2016 01:55:39

proste pytanie. Czy silnik po odcięciu zapłonu (wyłączeniu) słyszalnie "staje", czy wał robi jeszcze kilka obrotów?


RE: Romety Bujaka - bujak96 - 09-06-2016 18:11:28

Jakoś nie zwracałem na to uwagi nigdy, ale wydaje mi się że staje od razu. Smile


RE: Romety Bujaka - bujak96 - 12-06-2016 14:12:15

Zaliczyłem wczoraj wycieczkę do Czech, 240km bez zająknięcia.





Zastanawiam się teraz nad jakąś dłuższą trasą.