Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności (/showthread.php?tid=12855)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Quake96 - 22-04-2014 22:49:42

Sprowadziłeś malucha z niemiec? loo Hahaha tego jeszcze nie było Tongue Ale zapowiada się z niego ładna sztuka.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Jakub - 22-04-2014 23:01:45

710 albo 700 . Masz pod ramą taki uchwyt na połączenie linek . Niedaleko główki


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 23-04-2014 20:30:37

dzisiaj sprawdziłem, 710 Wink


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - motomaniak - 23-04-2014 22:13:24

No to jak teraz wiesz ci to za model to możesz go remontować


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 05-05-2014 15:34:27

29.03.2014 - wtedy sie zaczęło.
Postanowiłem zamienić maluchy miejscami, dlaczego? Chce czymś jeździć jak zdam prawko.

Na pierwszy ogień poszedł próg, poprzedni właściciel nie żałował pianki :E

Zabrałem się za wycinanie pasa przedniego, poszło gładko Wink


Potem zaczęło się rzeźbienie podłogi, niejeden pewnie kupiłby nową ale nie ja Big Grin

Podłoge pod progiem udało sie odratować, wewnętrzny próg nie kwalifikował sie do wymiany.


Poleciał na bok, troche spawania i czyszczenia Wink





Zamiast kupować można zrobić samemu Wink

Przyszła pora na drugą strone Wink





Wewnątrz jest już gotowy, było pare dziurek w nadkolach, przegrodzie i jedna mała obok nadkola tylnego Wink


Później nie zostało nic innego jak złożyć wszystko do kupy i zobaczyć czy pasuje Wink



Teraz zostały jeszcze detale i lewy błotnik do zrobienia Wink


Podłoga jest już wyspawana i zapodkładowana, zawieszenie jest po śrucie i podkładzie, co sie okazało po rozebraniu bębnów? Wszędzie są nowe cylinderki i okładziny Smile Brak luzu na przekładni, nowe drążki - jednym słowem wymalować w kolor i poskładać Wink
Malowanie budy przewidziane jest w ciągu dwóch tygodni, cały czas szukam reperaturki błotnika ale chyba wstawie z FL'a i wyprofiluje rant odpowiednio jak nie znajde. Wiązka do motorowni jest, wnętrze już prawie całe skompletowane, zdobyłem nowe amortyzatory na przód i tył za darmo, sprężyny będą cięte i resor klepany ale najsampierw będzie na serii stał, dopiero potem dobiore wysokość i na drugim resorze i sprężynach będę działał żebym w każdym momencie mógł powrócić do serii Smile


to tyle na ten moment, teraz będą hejty :mrgreen:


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - fosa - 05-05-2014 16:55:00

hejty? Tu nie ma co hejtować! Wszystko pięknie idzie ! Tongue Aż miło popatrzeć Big Grin


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Bartosz. - 05-05-2014 17:44:50

Podziwiam Cię ,gratki mistrzu ! Smile


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - kamil97 - 05-05-2014 19:10:39

Kawał dobrej roboty! Smile Ciekaw jestem efektu końcowego.

Takie pytanko.
Tego komara to zlozyles czy jest nadal w takiej postaci jak teraz?
http://p1.bikepics.com/2012/04/07/bikepics-2379387-800.jpg


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - gregorian2008 - 05-05-2014 19:34:03

Zadziwiasz mnie wytrwałością ja bym kupił gotowe elementy Smile czekam na koniec ale znając Ciebie wyjdzie świetnie


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 06-05-2014 22:06:25

Kupiłem dzisiaj za 70zł całe wnętrze do eleganta prócz foteli przednich i wykładziny, prócz tego jeszcze dwie maski, lampy przód, tył, migacze, kolumne kierowniczą, podsufitkę, wyciszenia, komplet pasów, zbiornik paliwa z czujnikiem, wlew, komplet klamek z kluczykami, klamki drzwi, wszelkie zaślepki, spinki, lusterka, słoneczniki, plastiki, co tylko się dało + wyciąłem z budy tylny błotnik z kawałkiem nadkola, rułki od ograniczenia otwierania drzwi, uchwyt tylnej lampy - ogólnie jestem zadowolony, praktycznie wszystko już jest Smile Powiedziałbym nawet, że wszystko ale dopiero wyjdzie przy składaniu czego brakuje Wink






+ dorwałem jeszcze to, zgadnijcie za ile :mrgreen:





+ jeszcze to Big Grin

Do sztywniaka jest wszystko prócz silnika i sakwy, niebieski ma dodatkowo jeszcze koła, reszta w takim stanie jak wyglada, do tego dostałem jeszcze zbiornik do sporta, kanape brązową do jawki, przeróżne manetki, koła, sprzęgło do WSK i wiele innych Wink

PS. Pomarańczowy ma przód ze sztywniaka Smile


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Seba PRL - 06-05-2014 23:41:30

Stary podziwiam cię, wielki szacunek dla Ciebie Smile Nie wiedziałem ,że jest jeszcze ktoś taki jak ja Big Grin Ja również zbieram wszytskie Romety jakie wpadną mi pod rękę obecnie mam 15 sztuk. Tak z ciekawości zapytam ile masz lat ? I co na to twoi rodzice, bo moi nie są zbytnio zadowoleni ,że ciągle jak oni to mówią zwożę ,,złom'' na plac, chociaż robię to za własne pieniądze ,które zarobiłem w wakacje Big Grin Życzę powodzenia w remontach tych wszystkich twoich sprzętów !


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Marwerick - 07-05-2014 00:02:08

powiem tobie że zajebiście tobie to idzie


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 07-05-2014 10:19:34

(06-05-2014 23:41:30)Seba PRL napisał(a):  Stary podziwiam cię, wielki szacunek dla Ciebie Smile Nie wiedziałem ,że jest jeszcze ktoś taki jak ja Big Grin Ja również zbieram wszytskie Romety jakie wpadną mi pod rękę obecnie mam 15 sztuk. Tak z ciekawości zapytam ile masz lat ? I co na to twoi rodzice, bo moi nie są zbytnio zadowoleni ,że ciągle jak oni to mówią zwożę ,,złom'' na plac, chociaż robię to za własne pieniądze ,które zarobiłem w wakacje Big Grin Życzę powodzenia w remontach tych wszystkich twoich sprzętów !

18 skończyłem.
Z ojcem jesteśmy tacy zakręceni i razem działamy, matka już dawno miała powyrzucać wszystko, jak to matka.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Seba PRL - 07-05-2014 15:36:47

(07-05-2014 10:19:34)KoRn napisał(a):  18 skończyłem.
Z ojcem jesteśmy tacy zakręceni i razem działamy, matka już dawno miała powyrzucać wszystko, jak to matka.

To fajnie masz bo ja działam niestety sam Big Grin


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 16-05-2014 21:10:00

dalej sie dzieje, błotnik wspawany, do poprawki jeszcze pare spawów, spód w podkładzie, jutro jak będzie czas to wewnątrz wymaluje podkładem i zrobie podszybie z tyłu, to by było na tyle z blacharki prócz zrobienia dwóch dziurek w drzwiach i paru spawach gdzie widać prześwity, w najbliższym tygodniu ojciec chce pomalować, w poniedziałek wyjeżdżam i wracam dopiero w piątek Wink






+ prezent od znajomego, akurat pod rocznik Wink Reszta gratów potrzebnych do montażu niebawem Wink