Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności (/showthread.php?tid=54702)

Strony: 1 2


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - wigryman - 07-06-2024 14:08:35

Piastę z przerzutką zostawiłem dla siebie, jest przewidziana do innego pojazdu. Ojciec dostał zwykłą piastę z 85.


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - zaz - 07-06-2024 17:17:06

Rozumiem. Ktoś wystawił nowe pedały na olx. Może cię zainteresują.
https://www.olx.pl/d/oferta/komplet-nowych-pedalow-romet-skladak-wigry-i-inne-CID767-ID10uEjb.html

Ja już kupowałem od tego sprzedawcy więc polecam


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - wigryman - 07-06-2024 21:04:06

Chyba się spóźniłem. W poniedziałek ktoś po nie przyjeżdża, mam nadzieję że się rozmyśli bo wtedy jestem następny w kolejce. Szkoda, bo nowe pedały akurat by mi się przydały. Sprawdź priva.


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - wigryman - 09-06-2024 22:06:36

Przyglądałem się obiciu siodełka, i niby wszystko fajnie, ale obszycie nie spełniało moich oczekiwań. Bardziej doczyścić się nie dało, a do fabrycznej bieli to ho, ho, ho... Decyzja - obszywam jeszcze raz. No, i teraz wygląda dużo lepiej. Zanitować i gotowe.

Naklejki i szablony już przyjechały. Lampki też już przygotowane. Z prac brudnych zostało przepolerowanie stopki. Można powiedzieć, że odliczam godziny do sesji zdjęciowej i zamknięcia tematu Czajka.

Następny w kolejce stoi Karat.

[attachment=23121]


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - Motokamel - 10-06-2024 23:15:36

Szycie równe jak maszynowe Smile Wygląda jak nówka


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - wigryman - 11-06-2024 05:29:38

Obszywałem ręcznie, bo niestety nie mam odpowiedniej maszyny. Było stosunkowo łatwo, bo wykorzystałem istniejące otwory, ale fakt, trochę się trzeba przyłożyć. Niedbalstwo wyjdzie momentalnie. Cieszę się, że sprawia wrażenie nowego, bo takie było założenie.


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - zaz - 11-06-2024 09:51:08

Widać że pedały nadal są dostępne bo ogłoszenie wisi na olx. Widocznie gościu zrezygnował z kupna i czekają na ciebie


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - wigryman - 11-06-2024 20:53:00

Dzisiaj Czajka dostała wypolerowane dynamo, stopkę, gripy, dzwonek i naklejki.

Pozostało przykręcić odblask (czekam na przesyłkę, bo nie miałem aktualnie żadnego w idealnym stanie), rozprowadzić elektrykę (biały przewód i czarne przelotki już mam), podmienić siedzisko na te obszyte białą nicią, oraz prysnąć napis od szablonu (też obecny).

Docelowo wymienię dzwonek na model w pełni metalowy z sygnaturą romet, oraz osłonę sprężyny dynamo na chromowaną.

Już za parę chwil, za chwil parę...

[attachment=23126]


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - wigryman - 14-06-2024 17:40:26

No i finito.

Czajka dostała napis, brakujący tylny odblask, podmieniłem siedzisko na te, które obszyłem na biało, i jeszcze na szybko zrobiłem renowację pompki.

Jakby nie liczyć prawie miesiąc. Oczywiście wolnymi popołudniami, bez weekendów (inne hobby) i bez napinki. Dopóki człowiek podchodzi do pewnych spraw na luzie, to do tego momentu sprawia to frajdę. Jeśli będzie inaczej, to prędzej czy później rzuci to w diabły.

Teraz kolejny egzemplarz do renowacji - Karat. Muszę się tylko zdecydować który, bo czekają trzy egzemplarze.

[attachment=23129][attachment=23130][attachment=23131]


RE: Czajka 1974 - szczegółowy opis przywracania świetności - zaz - 15-06-2024 09:40:47

Śliczna czajka Ja bym odnowił sokoła.jak.masz i zrobił z niego lux