Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka Pony problem z jazdą. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka Pony problem z jazdą. (/showthread.php?tid=41106)

Strony: 1 2


RE: Motorynka Pony problem z jazdą. - szejmerki - 07-08-2016 22:37:27

(07-08-2016 01:26:04)Odrestaurator napisał(a):  No to jest automat od biegów, co ty od niego chcesz? trzeba odkręcić zapłon i automat żeby zajrzeć do zębatki, albo jakimś dłuższym śrubokrętem sprawdzić.
A zapłon ma być 3mm przed GMP.

Znaczy ten zapłon jest pomiędzy 4mm a 3mm. Chodzi o to że ta ścianka za automatem jest bardziej odchylona, jakby wygięta, wcześniej tak nie było ;/


RE: Motorynka Pony problem z jazdą. - Rafku - 07-08-2016 23:35:34

Jaka scianka za automatem zmiany biegow? Ta co jest nad zebatka zdawcza? Z nia sie nie da nic zrobic oprocz wylamania poprzez urwanie lancucha...


Propo podlasia to jezioro Wigry to krysztal w porownaniu do 'jeziora siemanowskiego' Facepalm2


RE: Motorynka Pony problem z jazdą. - szejmerki - 08-08-2016 22:14:01

A więc tak dzisiaj postanowiłem zajrzeć do przedniej zębatki, była luźna, trochę błota się nazbierało, wyczyściłem, nasmarowałem, przykręciłem i jazda próbna, motorynka bez problemu z 1 odpala i ładnie trzyma obroty ale jak już chce jechać to nie ma siły, lekko szarpie i gaśnie. Jak uda mi się z górki trochę rozpędzić to jak już trochę podjadę strasznie przerywa i nie ma mowy o kontynuowaniu jazdy.
(Mam jeszcze w zapasie gaźnik od czeskiej jawki Jikow 2917 psb, bynajmniej tak wygląda.)
(Nad Wigrami nigdy nie byłem Big Grin)


RE: Motorynka Pony problem z jazdą. - szejmerki - 09-08-2016 18:32:26

Zamontowałem ten gaźnik Jikov, trochę go przerobiłem ale siedzi, motorynka odpala ale ma bardzo wysokie obroty których nie osiągałem na starym gaźniku. Założyłem stary filtr tzw. puszka i dorobiłem z gumy łączenie między gaźnikiem a puszką. Moim zdaniem to stary gaźnik coś nawala bo nie da się osiągnąć wysokich obrotów. Pomoże ktos z regulacją tego gaźnika?
(Przepraszam za post pod postem.)