Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wyciąganie wału 023. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Wyciąganie wału 023. (/showthread.php?tid=32050)

Strony: 1 2


RE: Wyciąganie wału 023. - gregorian2008 - 22-01-2015 22:31:00

wał oryginalny ale naszych braci skośnookich chyba Big Grin. ja wał wprasowuje na prasie mam specjalna rurkę co opiera sie na podtoczeniach z obu stron i gładko wychodzi


RE: Wyciąganie wału 023. - wojtekr35 - 22-01-2015 22:36:46

Wału nie grzej bo tylko pogorszy to sprawę, kartery podgrzej ;]


RE: Wyciąganie wału 023. - Rafalnapony - 22-01-2015 22:42:54

Mam zapałki bo zapalniczki mama nie pozwala może dam rade :DDD
A tak na serio to właśnie tylko zapalniczke do tego mam nic wincej.


RE: Wyciąganie wału 023. - Rafku - 22-01-2015 22:43:35

Od strony wewnętrznej nie podgrzejesz, słabe dojście, wyjmij simmering i daj na palnik karter z wałem tam do środka, wewnątrz łożyska, wtedy powinien nawet ręką wyjść, a jak nie to walnij młotkiem gumowym w czop od strony magneta, bez przesady żeby się od tego pokrzywił, mi przynajmniej się nie pokrzywił. Szybciej pokrzywisz jak będziesz chciał łożyska z niego ściągnąć

Jak chcesz ściągnąć tłok (razem z nim sworzeń) to wyjmij zabezpieczenie (wystarczy jedno) i płaskim śrubokrętem spróbuj wypchać sworzeń. Jeżeli nie wyjdzie to popukanie w sworzeń nie będzie szkodliwe

Po co rozebrałeś silnik?


RE: Wyciąganie wału 023. - Rafalnapony - 22-01-2015 22:48:30

Rozebrałem ponieważ atarł mi się czop od strony sprzęgła w miejscu gdzie siedzi na nim kosz i nie obraca się lużno na wale.Wał oddaję do szlifowania żeby pozbyć się problemu.Właśnie tylko dla tego wyjmuję wał.


RE: Wyciąganie wału 023. - Damian4570 - 23-01-2015 20:29:14

To wyciągnąłeś ten wał, czy nie? 0-0 Zapalniczką, to tego nie podgrzejesz do dobrej temperatury.... Nie wierzę, żebyś nie miał dostępu do opalarki (jak masz to super, jak nie to pożycz od kolegi/dziadka/wujka). Wyciągasz uszczelniacz od strony magneta, żeby się nie stopił, bierzesz opalarkę i stopniowo grzejesz (najczęściej na stopniu grzania 2) gniazda łożysk. NIE dmuchaj bezpośrednio w łożyska, tylko rób koła opalarką wokół gniazd łożysk. Wystarczy ok 8-10 minut takiego umiarkowanego grzania i wał powinien wyjść bez jakichkolwiek oporów. Jednak dla własnego dobra, przy ponownym składaniu silnika wymień łożyska Wink




PS W moim poradniku, zobaczysz jak wygląda takie grzanie opalarką, co prawda ja silnik składam w tym filmie, ale to działa w dwie strony Wink
https://www.youtube.com/watch?v=bPRyxZCvPiA


RE: Wyciąganie wału 023. - Rafalnapony - 23-01-2015 20:52:27

wyjąlem go juz dzisiaj.