Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Na jakiej zasadzie działa pompka na gaźniku, co ona daje? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Na jakiej zasadzie działa pompka na gaźniku, co ona daje? (/showthread.php?tid=25244)

Strony: 1 2


RE: Na jakiej zasadzie działa pompka na gaźniku, co ona daje? - godzix - 30-04-2014 22:46:15

Kolor świecy jest dobry, może tłok puchnie?


RE: Na jakiej zasadzie działa pompka na gaźniku, co ona daje? - Grubek15 - 30-04-2014 22:47:44

Nie możliwe jak się nagrzeje np po 3km to chodzi idealnie i idealnie stoi na wolnych na postoju,ale jak zgasze to kicha nie zapali , chyba ,że po 40 min kopanie co to może byc?


RE: Na jakiej zasadzie działa pompka na gaźniku, co ona daje? - Simon - 30-04-2014 22:54:09

Może kondensator się przegrzewać. Może świeca ma złą ciepłotę, może kompresja za mała. Dużo jest przyczyn.


RE: Na jakiej zasadzie działa pompka na gaźniku, co ona daje? - Grubek15 - 30-04-2014 22:58:44

Niedługo tak się zaczeło po rozebraniu gaźnika, aha i dziwi mnie to ,że jak nie chce odpalić to w domu mam 2 świece jedna F95PS Super a druga F80 i na obydwu jest to samo,ale świece zawsze są suche i jak je wytre i przetre papierem ściernym motorek o dziwo zapali ;D


RE: Na jakiej zasadzie działa pompka na gaźniku, co ona daje? - Simon - 30-04-2014 23:11:34

Popatrz zapłon. Platyny i te sprawy. Do tego jak tak pokopiesz trochę gdy nie chce odpalić świeca sucha ?


RE: Na jakiej zasadzie działa pompka na gaźniku, co ona daje? - Grubek15 - 30-04-2014 23:16:20

Zapłon dobrze ustawiony, po kopaniu świeca sucha
I nie wiem po 20 min czekania,kopania nieraz buchnął i się nie odezwał,a na końcu odpalił i miał normalne obroty i tak jakby się zachłysnął i zgasł i nie odpalił już


RE: Na jakiej zasadzie działa pompka na gaźniku, co ona daje? - Simon - 01-05-2014 12:42:53

po kopaniu świeca ma być mokra. Logiczne jest to że jak kopiesz i świeca jest sucha to nie dochodzi mieszanka.