Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z komputerem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Problem z komputerem (/showthread.php?tid=22313)

Strony: 1 2


RE: Problem z komputerem - DominiX - 31-01-2014 16:45:46

Zaglądali mi do środka kompa bo był też czyszczony przy okazji Big Grin


RE: Problem z komputerem - FUTURISTA - 31-01-2014 16:57:10

No to pewnie tak wyczyścili, że "przy okazji" wysunęło się (trochę lub całkowicie) złącze front panela, lub też, jeśli demontowali płytę główną, to może odłączyli, a potem zapomnieli podłączyć ...


RE: Problem z komputerem - DominiX - 31-01-2014 17:51:35

A jak się je podłącza, moze pytanie jest głupie ale ja nigdy nie grzebałem w komputerze Tongue


RE: Problem z komputerem - FUTURISTA - 31-01-2014 18:07:48

Pewnie prędzej czy później znajdzie się na forum ktoś, kto będzie próbował wytłumaczyć Ci jak to podłączyć.
Niemniej, ja się na to nie piszę z kilku prostych powodów.
Otóż, skoro jak sam piszesz, nigdy nie grzebałeś w kompie, a w dodatku nawet, jak wnioskuję ze wcześniejszych Twoich wypowiedzi, nie jesteś w stanie postawić systemu ani przeczyścić kompa, to obawiam się, że próba podłączenia przez Ciebie front panela w najlepszym przypadku spełznie na niczym, a w najgorszym - zakończy się katastrofą Wink.
Moja propozycja - niech Ci podłączy ten, kto czyścił kompa i stawiał system.


RE: Problem z komputerem - DominiX - 31-01-2014 18:45:47

ok tylko jeżeli on to odłączył to to powinien za darmo podłączyć chyba nie? Big Grin


RE: Problem z komputerem - FUTURISTA - 31-01-2014 18:52:57

Jak najbardziej.
Idziesz i mówisz że przed oddaniem działało, a teraz, po odebraniu, nie działa.
Jeśli to faktycznie złącze, to jemu powinno zająć to chwilę, więc nie ma sensu samemu się z tym gimnastykować Smile.


RE: Problem z komputerem - DominiX - 31-01-2014 19:50:18

(31-01-2014 18:52:57)FUTURISTA napisał(a):  Jak najbardziej.
Idziesz i mówisz że przed oddaniem działało, a teraz, po odebraniu, nie działa.
Jeśli to faktycznie złącze, to jemu powinno zająć to chwilę, więc nie ma sensu samemu się z tym gimnastykować Smile.

Dzięki to dam tacie kompa jak będzie przejeżdżał to tam wpadnie Big Grin


RE: Problem z komputerem - Boszu - 02-02-2014 10:32:00

(31-01-2014 02:48:41)kokosek napisał(a):  Boszu myślałem że jesteś mądrzejszy, a jednak połowa forum nie umie myśleć, oraz czytać że zrozumieniem Sad

Nie rozumiem, dlaczego niby nie umie połowa forum myśleć?? W tym ja! Tongue (chodź ja może i nie myślę?!) Big Grin
Napisałeś, że PC gdzieś tam se był, i ktoś zmienił ci system na inny, i nagle brakło dźwięku w przednim Panelu, a w tylnym jest. I to na tyle...
No to odpowiedziałem ci że skoro ktoś robił system, to mógł grzebać w środku.
Po moim już poście napisałeś że był czyszczony. Czyli sprawa od razu jasna. Ale mimo to, napisałem ci wcześniej jakie mogą być powody, że nie działa i co trzeba zrobić. Oraz podałem ci instrukcję, że przed jak i po zmianie systemu dobrze jest zachować sterowniki i programy. Jeżeli nie robisz tego ty, poproś o to osobę która ten system stawia.

Tak że, wyjaśnij mi teraz, gdzie ja popełniam błąd?? Bo nie wiem...

A co do podpinania przedniego panelu (dźwięku) to akurat jest totalny banał! Tongue Jest do 8 kabelków AŻ! W tym zwykle 2 z nich są łączone, czyli razem 6 kabelków. 2 podwójne i 3 pojedyncze. Wszystkie ZAWSZE! Są podpisane.
Podaj mi tylko model płyty, lub zrób jej zdjęcie. (model to zwykle DUŻY napis z cyframi i literami w okolicy długich złącz zwanych PCI)
Jak będziesz miał model lub zdjęcie, wtedy zaznaczę ci na czerwono w którym miejscu znajduje się miejsce do wpinania kabelków, oraz opiszę po Polskiemu z zdjęciem, jak mają być wpięte. Wink

A jak znasz Angielski i jesteś w stanie odnaleźć to wejście, to ten schemat powinien ci wystarczyć. Wink
http://obrazki.elektroda.pl/1988629100_1365188429.jpg


RE: Problem z komputerem - DominiX - 02-02-2014 12:03:41

dzięki boszu dzisiaj zrobię parę zdjęć Smile