Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart 210 vs. Simson - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Romet Chart 210 vs. Simson (/showthread.php?tid=1079)

Strony: 1 2 3


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - ADIK 19 - 29-06-2011 23:18:26

mrsimson gów*o prawda.


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - FranceCola - 29-06-2011 23:21:10

Chart ładniejszy, ale simek szybszy i bardziej bezawaryjny Big Grin


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - Leszek - 29-06-2011 23:22:37

baaardzo ciekawe Big Grin chart był blokowany ? :F oryginalnie bardzo mulone ? o czym ty mówisz człowieku ? chyba z ogarem ci się myli...

bierz charta , bo jest ich mało, są unikatowe czego nie można powiedzieć o Simsonach..

Nie chce obrażać twojego wujka, ale to że jedzie 60 i ma problemy przy zapłonie to się samo nie stało, był katowany albo twój wujek nie umie się nim obsługiwać :F 3 dni temu Chartem jakiegoś merca na 3 wyprzedzałem, a przy starcie całe zawieszenie pracuje, pozdro dla posiadaczy


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - MrSimsonS51 - 29-06-2011 23:24:34

Według mnie to simson jest ładniejszy bo okrąglejszy , nie to co chart , a w charcie ten licznik to pozostawię bez komentarza jak i błotnik ....
Mój simson też jest unikatowy ze względu na oryginalny biały lakier ...


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - ADIK 19 - 29-06-2011 23:28:37

ja simsonowi zarzucę iż bak w tym motorku wygląda jak przedłużenie kanapy bak powinien być wyżej od kanapy.


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - Leszek - 29-06-2011 23:36:08

bez komentarza to ja zostawię cały ten wytwór niemców Big Grin A co byś chciał pewnie żeby licznik wyglądał jak ten z Simsona ? masz coś do niego ? w porównaniu do szwabskiego który wygląda jak z chińskiego skuteru,Chartowy wraz z obudowa jest zaj *** Błotniki są unikatowe , człowieku porównaj sobie ceny oryginalnych części to pogadamy
Skoro już nie ma konstruktywnej krytyki, to Simson wygląda dla mnie jak beczkowóz, obleśny, okrągły, szwabski , powtarzalny . Nie zawsze osiągi wyznaczają prestiż


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - MrSimsonS51 - 29-06-2011 23:38:21

W moim simsonie bak jest po liftingu bo nowsze baki nie były kanciate , kanapa jest na samym końcu pięknie zadarta nie to co w charcie jak decha ...
W moim simsonie jest już oświetlenie halogenowe dzięki czemu jazda w nocy jest piękna , a w charcie jeszcze z cewki ...
I co gadacie że charty idą więcej niż 60 jak mają prędkościomierz jak ogar do 60 km/h , mój simson ma już do 100 jak i inne ;]


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - Mati - 30-06-2011 00:20:37

Co do licznika to Chart ma ładniejszy bo w obudowie, a wartburg przykręcony goły na kawałku płaskownika - wygląda to jak prowizorka. Licznik nie uniemożliwia uzyskania większej prędkości niż ta do której go wyskalowano, a wartburgi miały do 80 licznik.

CHART NA 100%!!!


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - FranceCola - 30-06-2011 00:21:19

Sory że się tak wcinam,ale mam pytanie, dlaczego zagorzały posiadacz Simsona ma konto na stronie o Rometach? paradox Big Grin


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - Leszek - 30-06-2011 00:43:13

nie wiem czemu ma 60 może dlatego że takie wtedy były możliwości , sprawianie pozoru motoroweru ( 45 km/h itp ) , ale skoro tak bardzo chcesz to za dwa dni postaram ci się na filmiku zademonstrować jak magiczna 60 nie stanowi dla mnie problemu Big Grin ha ha Big Grin oj chyba nie wiesz o czym mówisz; a już na pewno nie o charcie "kanapa decha" mniej więcej w połowie, ujawnia się to klasyczne wzniesienie dla pasażera, gdzie ty masz dechę ? mam ci zrobić zdjęcia w wysokiej roździałce ? przynajmniej się tak nie "rozlewa" jak w Simsonie i chinolach


PS. Czy ty myślisz ze licznik ogranicza prędkość motoroweru ? Big Grin ha ha , wiesz że po 60 kończy się skala , a nie wskazówka ? Big Grin


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - lukasz247___ - 30-06-2011 09:23:30

(30-06-2011 00:43:13)Leszek napisał(a):  PS. Czy ty myślisz ze licznik ogranicza prędkość motoroweru ? Big Grin ha ha , wiesz że po 60 kończy się skala , a nie wskazówka ? Big Grin

Chyba każdy by się domyślił Big Grin Ja chartem leciałem jakieś 65-70km na tłoku "rzemieślniczej" produkcji założyłem oryginał zmd i osiągi się dużo poprawiły teraz te 80 pociśnie Smile A licznik można zawsze sobie większy założyć nawet do tej obudowy np. z jawy do 80 jest podobny do tego w charcie liczby białe a tarcza czarna Smile
Ostatnio kumpel jechał simsonem poszedł mu hamulec i hamował biegami doszło do tego że simsona trzeba teraz robić bo iskry nie ma wszystko wygląda że jest dobre a jej nie ma
Ja polecam Ci Charta ale bierz ten, który bardziej Ci pasuje i podoba się Wink


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - Simon - 30-06-2011 09:47:15

Leszek co do Charta to tak słyszałem do tego mówili że jak założysz gaźnik od szwaba i odpowiednio wyregulujesz Chart powinien zyskać na mocy. Nie napisałem w moim pierwszym poście a oczywiście jestem za CHARTEM i jego wybierz Smile.


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - MrSimsonS51 - 30-06-2011 10:49:41

Co do licznika Simsona to modele powyżej 1988 miały wyskalowane do setki , podświetlone , schowane w oczku i trzymające się na metalu a nie na jakimś plastiku , do tego są obrotomierze , mają czujniki (kierunków , jałowego biegu , świateł )
Tak mam konto na rometach , przecież rometa też mam ...
Simson ma wieksze kanaly pluczące , 4 tarczowe sprzeglo(w charcie nieraz lubi ciagnac)jak i wiekszy moment obrotowy i 4 stopniowa skrzynia , instalacja 12v .
Ale nie można sie samemu oszukiwac, chart w zyciu nie dorowna simsonom . Silniejszy i wytrzymalszy silnik, nawet zjadliwe zawieszenie do miasta (comfort) i wiele wiecej.


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - zbydrze - 30-06-2011 12:23:58

(30-06-2011 00:21:19)FranceCola napisał(a):  Sory że się tak wcinam,ale mam pytanie, dlaczego zagorzały posiadacz Simsona ma konto na stronie o Rometach? paradox Big Grin

Bo nasze forum jest uniwersalne dla posiadaczy motorowerów jeżdżących w Polsce z lat około PRLu...

Wyczerpująco? Chcesz więcej?


RE: Romet Chart 210 vs. Simson - FranceCola - 30-06-2011 12:29:24

przepraszam ;/;/;/