Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności (/showthread.php?tid=12855)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - mikolaj.lukasik - 23-12-2013 16:00:06

a co u wsk ? coś robisz przynich


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 27-12-2013 22:21:03

Prac ciąg dalszy, nowa belka na miejscu, przegroda jak i nadkola też - na ten moment wszystko jest zabezpieczone i tylko cyknięte, chciałem sprawdzić, czy jest prosto - jest (o dziwo). Podłoga pasażera w 90% połatana, próg wyleciał, podłoga pod nim przerdzewiała jak i sie okazało próg też, poszły dwa paski prawie, że na ranty podłogi ok 20x6 i śladu po dziurach nie widać.












Sory za jakość zdjęć, od rana siedziałem w garażu i teraz padam na ryj.

Kupie reperaturki błotnika tylnego P+L (sama dolna część), progi wewnętrzne i nosek lewy.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Chmielu17 - 27-12-2013 22:56:33

Gratulacje zapału co do odbudowy tego 126p. Znając życie to większość ludzi odesłała by go na złom. Widziałem go wcześniej na innym forum tylko tam był początek prac. Z robotą idziesz ostro ale masz miejsce i dosyć czasu nie to co ja. Oby Ci się udało go przywrócić na drogi bo coraz ich mniej.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Przemi998 - 27-12-2013 23:02:18

Aż nie mogę się doczekać efektu końcowego Smile Takich ludzi jak ty to z świecą szukać xd :F


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 27-12-2013 23:05:44

Chmielu, na jakim forum widziałeś? Był już w moim posiadaniu, poprzedni właściciel chyba nim po lesie latał bo teraz go widze jak lata XT po lesie :F

Jak zerwe drugi próg to zrobie zdjęcia jak potne podłoge, podłoga paseżera wyglądała masakrycznie, jak wyciąłem próg to chciałem ciąć pół podłogi ale szkoda mi było łaty to jakoś to sie zrobiło.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Chmielu17 - 27-12-2013 23:09:27

na forum Rezerwy126p


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - xarOn - 27-12-2013 23:13:28

Jaka to dokładna nazwa odcieniu na tym Romecie Polo ? Smile


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 27-12-2013 23:15:03

czytałem pw, teraz Ci nie powiem bo po prostu nie pamiętam, jak będę jutro w garażu to zerkę jak nie zapomnę.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 28-12-2013 19:13:02

Dzisiaj maluch poleciał na bok, gniazda sprężyn całe, ogólnie robota będzie taka sama po stronie kierowcy co po stronie pasażera - mocowanie wahacza, próg, podłoga pod progiem i przy prowadnicy, wygląda troszke gorzej od strony pasażera. Podłoga połatana, zostało zamówić progi wewnętrzne i będzie można dalej spawać.














RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Pompuś - 28-12-2013 19:16:28

Stary, podziwiam Cię. Nie chodzi nawet o te pierdziki, ale takiego 126p robić? Tongue
Co chcesz z nim potem zrobić? Przecież papierów nie ma Wink


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 28-12-2013 19:18:59

Są na to sposoby.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 31-12-2013 17:04:22

Ostatnie prace wykonane w tym roku, oczyściłem podłoge z rudej i zamalowałem Wink


Udało też sie wykuć z przedniego błotnika taki element, nie wiem jak on sie fachowo nazywa ale na allegro jego cena sięga koło 80zł.


Znalazł sie także dawca na tylny błotnik, powinno sie uratować jeszcze :F




Ktoś tam pytał o kolor na polówce - jest to kolor Lazurowy Wink


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 04-01-2014 22:26:25

toczy sie dalej walka z blachą, rancik już gotowy - po przeszczepie z przedniego błotnika.


Blachy już wymalowane...


...nawiercone i gotowe do montażu


takie jeszcze na zachętę :F



Teraz bez progów nic sie nie ruszy, musze pogadać ze znajomym żeby mi z łodzi ściągnął, często tam jeździ. Wtedy już pójdzie jak burza, wspawanie progu, pasowanie drzwi i będzie w końcu można składać przód, dzisiaj chciałem to zrobić ale nadkole musze przyspawać do słupka na który nachodzi próg.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Michał - 04-01-2014 23:10:39

Malujesz minią?


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Amanssy - 04-01-2014 23:59:31

Podziwiam cię...Zamiast kupić innego,łatasz to padło i pewnie zrobisz z niego cudeńko.Motywacji i owocnych efektów pracy życzę!