Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności (/showthread.php?tid=12855)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Jakub - 29-11-2013 23:01:25

Jak składanie ?


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 15-12-2013 19:27:08

Miałem dawno, dawno temu aktualizować ale nie było czasu, bez zbędnego pisania w skrócie przedstawie co się działo przez ostatni czas.

Zaczniemy od kadeta, brakuje przedniego kapcia, pare detali i będzie można go palić, myśle, że koła nie gryzą sie aż tak bardzo i wygląda to względnie, silnik trzeba potraktować papierem, pastą i będzie robić robote Wink








Teraz przejdziemy do polo, nie zastanawiając sie nad lakierem wybrałem niebieski, wszystko w odcieniu czerwieni, trzeba zbierać kase na lepsze lakiery i kolorowo malować, oto dotychczasowe efekty.



Pilnie kupie plastikowe "obręcze" które są w przednim widelcu tam gdzie wchodzą teleskopy.



W końcu zabrałem sie za Simsona, pewnego dnia wracałem z miasta w dość spory deszcze, dojechałem do domu, simsona do garażu i tak stał, tydzień temu zabrałem sie za przegląd, drobne malowanie, porządną polerke i eksploatacje - przednie lagi sie polerują, jutro ide po simery i olej.







Na ostatnim obrazku widać, jak bak jest wgniecony.
W międzyczasie byłem jeszcze w bełchatowie, za 100zł kupiłem cały samochód części, między innymi koła, zbiornik wsk, zbiorniki, koła do komara, rame wsk 175, graty do czwórki, w połowie kompletnego komara bez silnika - ledwo bagażnik sie zamknął, ja miałem między nogami zbiorniki z wsk i komara a ojciec obok pedałów ośki nie ośki, jakieś pierdoły, przyjechaliśmy wieczorem i z godzine wypakowywaliśmy, jak znajde czas to sie przejde do szopy i zrobie zdjęcia - jeden z najbardziej udanych zakupów Wink

EDIT:
Znalazłem zdjęcia z aukcji - to tylko połowa tego co kupiłem.







RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - mikolaj.lukasik - 15-12-2013 19:59:02

fajna kolekcja kto wie może kiedyś bede miał podobną mógłbyś mi powiedzieć jakiej frmy lakierem malujesz i gdzie kupujesz bo dogadałem sie z właścicielem złomu i wszystko co jeste z starych motrków to mam mi sprzedać po tyle ile kupiłem i jeste tam ponoć kilka komarków i mam to odniego za jakioś czas odebrać jak zrobie miesce w garażu i widomo trzeba bedzie malować i mi powiedz właśnie gdzie kupujesz to i jak to wychodzi za 1l


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 15-12-2013 20:05:04

maluje renolakiem, w lakierniczym dostaniesz, na jednego komara schodzi około połowa puchy - ja maluje dwie warstwy.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - alek736 - 15-12-2013 22:10:30

Ja Cie chłopie podziwiam że tak pięknie robisz te Komarki Smile
Ale kurde mać skąd Ty bierzesz te okazję? Tongue


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 15-12-2013 23:11:20

wspominałem już wcześniej - tablica, gumtree, sprzedajemy, złom, znajomi czy handlarze okoliczni.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Wojtek3362 - 15-12-2013 23:38:36

Nie masz czasu napisać coś w temacie a ogłoszenia ciągle przeglądasz :F


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 15-12-2013 23:40:55

człowiek sie nie rozerwie, czasami po prostu mi sie nie chce, siedze do późna w garażu a jak wróce do domu to piwko, przeglądam ogłoszenia i uderzam do łózka.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 21-12-2013 16:09:14

a więc pojawiam sie tu znów - debil który ratuje te bude :F Jeszcze będą z niej ludzie Smile

Zacznijmy od początku. Wczoraj wieczorem gadałem z ojcem i postanowiliśmy z samego rana wsadzić malucha do garażu puki matka jest na mieście i nie zastawia wjazdu, najpierw trzeba było wyciągnąć równie klasyczną przyczepkę i napompować koła Wink



Potem rozebraliśmy bude z drzwi, maski przedniej, tylnej i pasu przedniego, podjechaliśmy przyczepką od przodu i maluszek był już gotów do drogi Big Grin



Do garażu mam strony zjazd ale jakoś się udało, orzeł wylądował!




Po chwili szyby wyjęte, lampy i jakieś pierdoły.



Na koniec maluszek dostał podwyższenie i tak sobie stoi, w międzyczasie jeszcze został wycięty próg zewnętrzny i pasowany - zdjęcia progu jutro.





RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 23-12-2013 00:12:10





Fiacik stał sie lżejszy - tona szrotu, piachu i rdzy jest na płytkach.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Pompuś - 23-12-2013 00:25:20

Masz silnik do Malczana ?
Niezły trup, szacunek, że odbudowujesz go. Jaki kolor mu nadasz? Wink


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 23-12-2013 00:34:52

mam dwa, jeden 650 z malucha dziadka, przebieg bodajże koło 5k albo mniej, drugi 600cc z przebiegiem 2,5k w częściach.

Do koloru jeszcze daleko, raczej ori.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Wojtek3362 - 23-12-2013 10:18:01

Podziwiam cię że chcesz odrestaurować nie tak rzadki pojazd, ciekaw jest tylko kiedy skończysz. Jestem pewny że warto czekać na ten moment Smile


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - Caro94 - 23-12-2013 13:27:21

Ta buda nie zgubi wymiaru? Trzeba było pospawać jakieś tymczasowe rozpórki żeby to się nie rozjechało podczas spawania.


RE: Obszerna kolekcja Kuby - Romety, Jawki i inne różności - KoRn - 23-12-2013 15:49:20

na wszystko przyjdzie czas, słupek był zjedzony to trzeba było wycinać próg i wstawić nowy, jest tam złapane lekko żeby tylko było.