Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 by Stachu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Ogar 200 by Stachu (/showthread.php?tid=51913)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Ogar 200 by Stachu - Debesta - 23-06-2021 17:18:53

Ja nie widział wianków w oparach.


RE: Ogar 200 by Stachu - Stachu_ - 23-06-2021 22:01:23

Ja mam normalnie konusy i miski. U mnie były same kulki ale zakładam, że można założyć też wianki, przynajmniej tak słyszałem. Dziwna sprawa.

Swoją drogą ogar poszedł w proszek Smile


RE: Ogar 200 by Stachu - Quake96 - 24-06-2021 00:00:50

Cytat: Na g-moto zamówiłem nową oś, łożyska zamknięte i miało być pięknie... łożyska nie te wymiary a oś lata jak głowa najmana w oktagonie.

Bo wianków na łożyska nie da się zamienić "ot tak". Przy takiej przeróbce najłatwiej jest założyć łożyska tylnego koła i przetoczyć oś tylnego koła pod przednie zawieszenie.

Cytat:Największe schody się zaczęły w momencie zakładania szczęko trzymacza... no za chiny ludowe nie pamiętam jak to szło, czy tam była jakaś podkładka dystansująca czy co.

Tak, między piastę a pokrywę bębna idzie podkładka dystansująca. Może być jedna, może być ich kilka, zazwyczaj jest tam przynajmniej taka cieniutka i może się zdarzyć grubsza. Ogólnie trzeba to tak zdystansować, aby pokrywa jak najmniej odstawała od bębna, ale jednocześnie nie przycierała.

Cytat:To w ogarze są wianki z przodu?

Mogą się zdarzyć. Sam mam takie koło w zapasach.


RE: Ogar 200 by Stachu - Stachu_ - 24-06-2021 23:43:41

Quake przyszedł i wszystkich wyjaśnił Big Grin Dzięki za odpowiedź

Co do pierwszego cytatu. Zdaje sobie z tego sprawę lecz łożyska które na g moto są nazwane łożyskami do kół przód można sobie w dupe wsadzić. To zupełnie nie są te wymiary. Można się tego zresztą było spodziewać...

jeszcze jedno pytanie - oddałem ogara do malowania i w lakierni nie znali takiego koloru jak l62 więc dobierałem na szybko RAL z paletki. Wybór padł na RAL 5019. Moim zdaniem jest on najbardziej zbliżony do l62 ale teraz wyczytałem że odpowiednikiem jest RAL 5012. Na zmianę koloru nie jest za późno bo czas oczekiwania na lakierowanie to 3 tyg więc wątpię że ktoś na niego będzie wgl patrzeć przez następne 10 dni. Dzwonić zmieniać na to 5012 czy może macie inną propozycje.


RE: Ogar 200 by Stachu - Quake96 - 25-06-2021 00:57:41

Cytat:Co do pierwszego cytatu. Zdaje sobie z tego sprawę lecz łożyska które na g moto są nazwane łożyskami do kół przód można sobie w dupe wsadzić. To zupełnie nie są te wymiary. Można się tego zresztą było spodziewać...

Nie rozumiesz. Oryginalne łożyska w kole przednim są mniejsze niż te w tylnym. Jeśli masz piastę pod wianki, to przy zmianie na łożyska musisz zastosować niestandardowe łożyska, najlepiej takie jak w tylnym kole. Jakbyś miał oryginalną piastę pod łożyska, to pasowałyby tam inne, mniejsze.


RE: Ogar 200 by Stachu - Stachu_ - 26-06-2021 00:02:12

Dobra, dzięki za info. Jakoś będę to próbował skręcać. Kontynuacja wątku nastąpi pewnie dopiero po 25 lipca. Czas odpocząć Wink