Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Wierchowina Czy warto?
Autor Wiadomość
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: Wierchowina Czy warto?
no zgadza się, nie dało się nim jeździć lipny był
24-11-2012 23:59:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
janosikmz19822 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 172
Imię: Łukasz
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #17
RE: Wierchowina Czy warto?
(24-11-2012 23:59:21)Błażej napisał(a):  no zgadza się, nie dało się nim jeździć lipny był

Jak się nie zrobi porządnego remontu to co można oczekiwać .
Jakiego miałeś ogara ???
(24-11-2012 23:31:49)Irek napisał(a):  Jeździć jeździł, a że miał niedoróbki to nic. Nie takie nowe romety miały , Ty nowego ogara miałeś i też do niczego był

miałeś kiedyś jakiegoś rometa ???
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 00:03:37 przez janosikmz19822.)
25-11-2012 00:01:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
pawel84_5 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 323
Imię: Paweł
Skąd: Katowice
Pojazd: Inny Romet
Post: #18
RE: Wierchowina Czy warto?
nie warto szkoda pieniedzy ten model jest bardzo żadki

jak ci pomogłem to kliknij pomógł
25-11-2012 00:12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Wierchowina Czy warto?
Po co miałem robić remont Fabrycznie NOWEGO ogara ?
Sprzedałem uszkodzonego po prostu. Miał przejechane 850 km od nowości. Więcej był pchany niż jeżdżony, a kto pisze mi, że nie umiem zrobić remontu czy coś to po prostu świadczy o tym, że mnie nie zna

Cytat:
(24-11-2012 23:31:49)Irek napisał(a):  Jeździć jeździł, a że miał niedoróbki to nic. Nie takie nowe romety miały , Ty nowego ogara miałeś i też do niczego był

miałeś kiedyś jakiegoś rometa ???

My z Irkiem mieliśmy kilka nowych Rometów. Ja miałem nowe Romety z dawnych lat oraz te współczesne. Irek miał nowe Romety tylko współczesne

Mój chiński Romet K-125 nie miał niedoróbek. Wszystko było jak powinno, nawet gaźnik dobrze ustawiony, nic przy nim nie poprawiałem

Nowy Romet Ogar 205 mój miał wadliwy silnik. Od nowości krzywa korba chyba, przez co przycierał się w cylindrze.

Nowa Zetka Irka miała najwięcej do poprawy (luzy zaworowe, gaźnik nie ustawiony, opona przednia bijąca)

Nowy K Irka miał gaźnik nie ustawiony

Pronar to jedna wielka ruska niedoróbka Big Grin

Miałem jeszcze CZ 175 kupioną od starego dziadka. Też więcej pchał niż jeździł bo fabrycznie było coś nie tak (regulator napięcia, wirnik) po wymianie się rozwalił sam z siebie tłok i przestawiło wał na sworzniu

Fabrycznie nowy silnik do charta był idealny, ale gaźnik już nie. Po przejechaniu 100 km sam z siebie się uszkodził i nie udało nam się go naprawić. Po prostu przestał działać i koniec. motor na nim nie jeździł


dziękuję dobranoc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 00:43:41 przez Błażej.)
25-11-2012 00:35:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Irek Niedostępny
-----
*


Liczba postów: 1,410
Imię: .
Skąd: .
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Wierchowina Czy warto?
Dokładnie, jak wyżej, te motory idealne nie są, nawet w fabrycznie nowych bywały uszkodzone gaźniki jak w Charcie (który idealnie zaczął chodzić na ruskim k60b) , lub krzywa korba jak w Ogarze

A o tym w jakim stanie bywały używane sprzęty szkoda gadać. W większości komarów popękane lub wielokrotnie spawane ramy, niektóre silniki to był dosłownie były całkiem zniszczone od osprzętu po kartery
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 11:47:35 przez Irek.)
25-11-2012 11:43:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
janosikmz19822 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 172
Imię: Łukasz
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #21
RE: Wierchowina Czy warto?
Wały na allegro nowe chodzą po 25 złoty oryginalne z prl ,tłok nowy z 15 złoty ,3 łożyska na wał lepsze po 15 zł sztuka do tego do skrzyni dwa łożyska też okoł 15 złoty lepsze
25+przesyłka wału
15 zł na stronie al motu
75 złoty łożyska
50 zł szlif cylindra
pierścienie można podebrać od jawk około 5 zł jeden x2 =10
sworzeń około 10 zł
simeringi 4 szt 4x5 zł =20 zł
gaźnik lepiej zamienić na k60b kosz około 60 zł
razem przypuszczalne koszty (przypuszczalne bo silnik może mieć mały przebieg i nie wszystko będzie do wymiany )
265 zł na silnik zakładając że mamy zdrowe sprzęgło .


Nadwozie
piaskowanie całości 120 zł
można pomalować proszkowo ramę i błotniki lampę przednią i jej oblamówkę koszt takiego malowania około
150-200 zł zależy od okręgu ceny zróżnicowane
koszta to około 320 zł

pytanie jak chromy ???NA FOTKACH WIDAĆ ŻE NIE BARDZO zależy jak będziesz chciał robić czy perfekto czy tańszym kosztem .

koła jak nie są zardzewiałe to tylko wymienić łożyska wycentrować i wypolerować
czyli łożysk około 40 zł plus centrowanie około 60 zł za dwa koła
koszt 100 w przybliżeniu

koszt takiej renowacji może osiągnąć 700 złoty niema tu mowy o zarobku bo nikt nie da 1000 zł za weirchowinę bez dokumentów ,można ją tylko kupić i zrobić dla siebie na handel nie bardzo .
(25-11-2012 00:35:52)Błażej napisał(a):  Po co miałem robić remont Fabrycznie NOWEGO ogara ?
Sprzedałem uszkodzonego po prostu. Miał przejechane 850 km od nowości. Więcej był pchany niż jeżdżony, a kto pisze mi, że nie umiem zrobić remontu czy coś to po prostu świadczy o tym, że mnie nie zna

Cytat:
(24-11-2012 23:31:49)Irek napisał(a):  Jeździć jeździł, a że miał niedoróbki to nic. Nie takie nowe romety miały , Ty nowego ogara miałeś i też do niczego był

miałeś kiedyś jakiegoś rometa ???

My z Irkiem mieliśmy kilka nowych Rometów. Ja miałem nowe Romety z dawnych lat oraz te współczesne. Irek miał nowe Romety tylko współczesne

Mój chiński Romet K-125 nie miał niedoróbek. Wszystko było jak powinno, nawet gaźnik dobrze ustawiony, nic przy nim nie poprawiałem

Nowy Romet Ogar 205 mój miał wadliwy silnik. Od nowości krzywa korba chyba, przez co przycierał się w cylindrze.

Nowa Zetka Irka miała najwięcej do poprawy (luzy zaworowe, gaźnik nie ustawiony, opona przednia bijąca)

Nowy K Irka miał gaźnik nie ustawiony

Pronar to jedna wielka ruska niedoróbka Big Grin

Miałem jeszcze CZ 175 kupioną od starego dziadka. Też więcej pchał niż jeździł bo fabrycznie było coś nie tak (regulator napięcia, wirnik) po wymianie się rozwalił sam z siebie tłok i przestawiło wał na sworzniu

Fabrycznie nowy silnik do charta był idealny, ale gaźnik już nie. Po przejechaniu 100 km sam z siebie się uszkodził i nie udało nam się go naprawić. Po prostu przestał działać i koniec. motor na nim nie jeździł


dziękuję dobranoc
Jaka cena taki sprzęt to nie Japonia ,wady się zdarzają i tyle ale większość idzie zreanimować i jeździć a co do cz 175 jak kupiony był szrot to co chcecie nie robiliście w niej nic to się sypnęła do końca , ja miałem 175 i nie nawalała kolega miał i tak samo jak się dba tak się ma .
Ale zauważyłem że na romety i jawy gadacie że to złomy a simki wielbicie tylko jak Simson jest zużyty to też klekocze i nie chce jeździć to co mam teraz gadać że Simsony to złomy .
Romety są po prostu tańszą konstrukcją i trzeba im więcej poświęcić uwagi co nie oznacza że nie nadają się do jazdy ,przez dwa lat dojeżdżałem Rometem 50 t1 do pracy raz się zapłon przestawił ,raz urwał się bolec od koszyczka wystarczyło wsadzić i zaklepać większość defektów jest drobna i da się to szybko zrobić .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 14:13:47 przez janosikmz19822.)
25-11-2012 13:57:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: Wierchowina Czy warto?
(25-11-2012 13:57:43)janosikmz19822 napisał(a):  Wały na allegro nowe chodzą po 25 złoty oryginalne z prl ,tłok nowy z 15 złoty ,3 łożyska na wał lepsze po 15 zł sztuka do tego do skrzyni dwa łożyska też okoł 15 złoty lepsze
25+przesyłka wału
15 zł na stronie al motu
75 złoty łożyska
50 zł szlif cylindra
pierścienie można podebrać od jawk około 5 zł jeden x2 =10
sworzeń około 10 zł
simeringi 4 szt 4x5 zł =20 zł
gaźnik lepiej zamienić na k60b kosz około 60 zł
razem przypuszczalne koszty (przypuszczalne bo silnik może mieć mały przebieg i nie wszystko będzie do wymiany )
265 zł na silnik zakładając że mamy zdrowe sprzęgło .


Nadwozie
piaskowanie całości 120 zł
można pomalować proszkowo ramę i błotniki lampę przednią i jej oblamówkę koszt takiego malowania około
150-200 zł zależy od okręgu ceny zróżnicowane
koszta to około 320 zł

pytanie jak chromy ???NA FOTKACH WIDAĆ ŻE NIE BARDZO zależy jak będziesz chciał robić czy perfekto czy tańszym kosztem .

koła jak nie są zardzewiałe to tylko wymienić łożyska wycentrować i wypolerować
czyli łożysk około 40 zł plus centrowanie około 60 zł za dwa koła
koszt 100 w przybliżeniu

koszt takiej renowacji może osiągnąć 700 złoty niema tu mowy o zarobku bo nikt nie da 1000 zł za weirchowinę bez dokumentów ,można ją tylko kupić i zrobić dla siebie na handel nie bardzo .
(25-11-2012 00:35:52)Błażej napisał(a):  Po co miałem robić remont Fabrycznie NOWEGO ogara ?
Sprzedałem uszkodzonego po prostu. Miał przejechane 850 km od nowości. Więcej był pchany niż jeżdżony, a kto pisze mi, że nie umiem zrobić remontu czy coś to po prostu świadczy o tym, że mnie nie zna

Cytat:
(24-11-2012 23:31:49)Irek napisał(a):  Jeździć jeździł, a że miał niedoróbki to nic. Nie takie nowe romety miały , Ty nowego ogara miałeś i też do niczego był

miałeś kiedyś jakiegoś rometa ???

My z Irkiem mieliśmy kilka nowych Rometów. Ja miałem nowe Romety z dawnych lat oraz te współczesne. Irek miał nowe Romety tylko współczesne

Mój chiński Romet K-125 nie miał niedoróbek. Wszystko było jak powinno, nawet gaźnik dobrze ustawiony, nic przy nim nie poprawiałem

Nowy Romet Ogar 205 mój miał wadliwy silnik. Od nowości krzywa korba chyba, przez co przycierał się w cylindrze.

Nowa Zetka Irka miała najwięcej do poprawy (luzy zaworowe, gaźnik nie ustawiony, opona przednia bijąca)

Nowy K Irka miał gaźnik nie ustawiony

Pronar to jedna wielka ruska niedoróbka Big Grin

Miałem jeszcze CZ 175 kupioną od starego dziadka. Też więcej pchał niż jeździł bo fabrycznie było coś nie tak (regulator napięcia, wirnik) po wymianie się rozwalił sam z siebie tłok i przestawiło wał na sworzniu

Fabrycznie nowy silnik do charta był idealny, ale gaźnik już nie. Po przejechaniu 100 km sam z siebie się uszkodził i nie udało nam się go naprawić. Po prostu przestał działać i koniec. motor na nim nie jeździł


dziękuję dobranoc
Jaka cena taki sprzęt to nie Japonia ,wady się zdarzają i tyle ale większość idzie zreanimować i jeździć a co do cz 175 jak kupiony był szrot to co chcecie nie robiliście w niej nic to się sypnęła do końca , ja miałem 175 i nie nawalała kolega miał i tak samo jak się dba tak się ma .
Ale zauważyłem że na romety i jawy gadacie że to złomy a simki wielbicie tylko jak Simson jest zużyty to też klekocze i nie chce jeździć to co mam teraz gadać że Simsony to złomy .
Romety są po prostu tańszą konstrukcją i trzeba im więcej poświęcić uwagi co nie oznacza że nie nadają się do jazdy ,przez dwa lat dojeżdżałem Rometem 50 t1 do pracy raz się zapłon przestawił ,raz urwał się bolec od koszyczka wystarczyło wsadzić i zaklepać większość defektów jest drobna i da się to szybko zrobić .

Ale co ty mi tu za głupoty pierdzielisz
nie znasz mnie, to jak możesz powiedzieć, że ja lubię simsony i źle gadam na Romety ?

Człowieku, miałem nowe Romety, prawie nową CZ z pewnych rąk, więc nie pierdziel mi smutów, że kupiłem trupa, kupiłem praktycznie nowy motor od dziadka, który zapewne miał więcej sprzętów niż Ty na oczy widziałeś i sama z siebie rozjebała się(tłok się połamał, zmieliło pierścienie, przestawiło wał)
o tym, że facet musiał podtaczać wirnik bo był krzywy, też zapewne nie wiesz, bo skąd masz wiedzieć

Miałem nowe Romety jak już pisałem i piszę prawdę, że od nowości i polskie i chińskie miały niedoróbki i wady od ogarów po charty. Wiem o tym bo miałem to w rękach i nie jestem jakimś debilnym gimbusem
Nigdzie nie zachwalam simsona, nigdzie nie piszę, że romety to złomy
Każdy kto mnie zna, wie ze zajmuję się motorami, remontuję, restauruję różne motorowery, Romety, Jawki, komary, charty, dantoma itp Nie zajmuję się motocyklami póki co Wink CZ poszła na sprzedaż jako uszkodzona, nadwozie było idealne, ktoś sobie wymienił silnik i pewnie jeździ

Tak, więc nie masz za wiele do powiedzienia na mój temat, napisałeś jedną wielką bzdurę
W której dałeś przykład jak słabo czytasz ze zrozumieniem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 15:13:13 przez Błażej.)
25-11-2012 15:06:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Dzisiaj 18:10:58
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 283
universal z 1989 ?
Ostatni post: wigryman
Dzisiaj 18:08:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 8
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
Wczoraj 23:31:16
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 241
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1470
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
Wczoraj 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 60
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1463
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1658
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 552
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10769
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 665
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 158
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 193
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16400
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 165
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 246

Reklama