Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Wątek zamknięty 
Wybór szkoły - pomóżcie !
Autor Wiadomość
Leszek Offline
Chartkorowiec
*


Liczba postów: 818
Imię: Leszek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #1
Wybór szkoły - pomóżcie !
Witam, piszę ten wątek w akcie desperacji. Za 2 dni rozpoczyna się nabór elektroniczny do szkoły ponadgimnazjalnej, a ja nadal nie wiem jaką wybrać Sad
Nie śmiejcie się , bo ludzie to jest dramat. Jak teraz nie wybiorę to zostaną mi same ochłapy. Jakby co chodzi o Bydgoszcz, zawodówka ani liceum nie wchodzi w grę, tylko technikum. Nie proponujcie mi elektronika, bo nie chce przeżyć takiej traumy jak Tomek :F Myślę nad Technikum Elektrycznym na Stawowej, i Technikum Mechanicznym na św. Trójcy . Ludzie POMÓŻCIE !
Do samochodówki mnie nie ciągnie.


Ps. Mój tata jest po elektryku i pracuje w zawodzie, może mi pomóc, doświadczenie itp.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2011 00:00:20 przez Leszek.)
20-05-2011 23:57:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Reklama
Mikołaj Offline
Dziecko słoneczka :D
*


Liczba postów: 1,592
Imię: Mikołaj
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
to idz na powstancow albo na sloneczna chocisz ja bym szedl na powstancow i zalezy co cie bardziej kreci elektryna czy mechanika to taki bym wybral zawod ale mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe ze bez praktyki to ty jestes w tym zawodzie dla warsztatu nikim nie bo ty oprocz regulek to niec nie potrafisz zrobic

OGAR 200 NA MOJEMOTO.PL
MOTORYNKA NA MOJEMOTO.PL

obraz
21-05-2011 01:14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mlody995 Offline
Majster
*


Liczba postów: 193
Imię: Arkadiusz
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #3
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
ja sobie wybieram bo tez koncze gimnazjum wiec szkoła pierwszego wyboru tech na powstańców 2.słoneczna zawodówka a 3.zawodówka na powstanćów

Liczy się oryginalność a nie tuning Big Grin
21-05-2011 10:33:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Paweł94 Offline
Romet Master
*


Liczba postów: 410
Imię: Paweł
Skąd: Bydgoszcz/Fordon
Pojazd:
Post: #4
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
Leszek musisz się sam zdecydować nikt tego za ciebie nie zrobiBig Grin

21-05-2011 10:35:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kamil Offline
M U F C
*


Liczba postów: 262
Imię: Kamil
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #5
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
Powiem tyle, jeśli chcesz przeżyć te cztery lata w spokoju, to proponuję Technikum mechaniczne na Świętej Trójcy. Kończę właśnie pierwszą klasę informatyka, i bardzo sobie chwalę atmosferę, oraz nauczycieli. Szkoła jest bardzo bezpieczna, nie ma żadnych aktów wandalizmu, czy przemocy. Bardzo mi sie podoba, że jest młoda kadra, są otwarci na nowe propozycje itp. Tyle, co do mojej szkoły, wybór należy do Ciebie ..
( Leszek wiesz już ile miałeś punktów z testu? )
21-05-2011 11:19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Leszek Offline
Chartkorowiec
*


Liczba postów: 818
Imię: Leszek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #6
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
Jeszcze wyniki nie przyszły, w moim odczuciu był dosyć łatwe. Z Próbnego miałem takie polak.38 , mat przyrodniczy 34 angol 42 ( nie liczy się )

Kamil, a jak z nauką ? strasznie cisną ? jak z matematyką ?


Aaa przypomniało mi się, mój tata jest po technikum elektrycznym i pracuje w zawodzie, ja już w wakacje i w czasie wolnym jeżdżę z nim na roboty ( okablowanie domków,szkół ) jakby co bez problemu mi załatwi pewne doświadczenie,i mówił ze może postarać się o tyt. mistrza, żebym był jego praktykantem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2011 11:52:03 przez Leszek.)
21-05-2011 11:35:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mati Offline
Administrator
Administratorzy


Liczba postów: 758
Imię: Mateusz
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #7
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
Każdy chwali szkołę, do której chodzi, może poza drobnymi wyjątkami takimi jak Tomek itpBig Grin Ja polecam Ci technikum na Powstańców. W szkole panuje bardzo miła atmosfera na każdym kroku, od szatniarek życzących miłego dnia i woźnego po nauczycieli i dyrektora, który na święta przyszedł w krawacie grającym jakąś kolędę w polifoniiBig Grin A szczególnie wśród instruktorów jazdy xD Masz możliwość zrobienia prawa jazdy za jedyne 600 zł na kat. B, na A ciut więcej, ale nie pamiętam ile. Sam kończę tam pierwszą klasę technikum, prawdopodobnie ze średnią 4,0Big Grin W szkole nie ma żadnych zatargów czy chuligaństwa. Jak się takie zdarzy - tak jak to miało miejsce w mojej klasie, gdy dwóch kolegów rozpyliło gaz pieprzowy i dyrekcja ewakuowała pół szkoły na plac manewrowy i wietrzyli budynek (ale była zwała xd) - to na następny dzień byli skreśleni z listy uczniówTongue Jak to w technikum uczyć się trochę trzeba, ale tego nie ma jakoś bardzo dużoBig Grin Bez obaw też możesz jeździć tam Rometem. Jest w miarę blisko, a na terenie szkoły wyznaczony jest dla uczniów parking właśnie dla rowerów, motorowerów i motocykli. Tam Ci on nie zginie, ani nikt nic nie zniszczy. Ewentualnie włożą Ci papierek pod fajkę, ale na Romecie i tak nie robi to wrażenia i zauważyłem to jak świece wykręcałem po paru tygodniachBig Grin
21-05-2011 11:55:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kamil Offline
M U F C
*


Liczba postów: 262
Imię: Kamil
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #8
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
Nauka jak nauka, musi być. Owszem nie raz jedynka Ci wpadnie, ale to jest nie uniknione. Poziom nauki moim zdaniem jest dobry, dla chuligaństwa zbyt wyskoi, dlatego debili w szkole nie mamy. Widząc Twoje punkty za próbny test, jestem w przekonaniu, że sobie na pewno poradzisz. Matematyki mam 2 tygodniowo, da się przeżyć. Tak jak wcześniej wspomniałem, jest młoda kadra, widzać że na prawdę chcą czegoś nauczyć. A jaki kierunek by Ciebie interesował?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2011 13:42:01 przez Mati.)
21-05-2011 12:07:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Leszek Offline
Chartkorowiec
*


Liczba postów: 818
Imię: Leszek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #9
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
myślałem nad informatykiem, albo nie wiem Big Grin tak czy siak technikum, może elektryczne

dziękuję za opinię, "na żywo "

po mojej aktualnej szkole to chyba gorzej by już nie było :F
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2011 12:23:10 przez Leszek.)
21-05-2011 12:18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kamil Offline
M U F C
*


Liczba postów: 262
Imię: Kamil
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #10
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
Informatyk ma największy spokój. Jak trafisz na pania Wicedydrektor to masz spokój do 4 klasy. Ona nas uczy i jest super.
21-05-2011 12:23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
rafall2525 Offline
Lakiernik i Blacharz samochodowy ;D
*


Liczba postów: 92
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #11
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
ja polecam zawodówkę, tam przynajmniej są praktyki i się więcej nauczysz niż w technikum bo tam to same teorie i sama nauka matma itd.... Jak mój wujek mówił jego kolega poszedł do technikum mechanik a on do zawodówki też na mechanika a pozniej jak sie okazało to mój wujek widział np. jaka śruba jest na klucz 10 a on musiał latać z wzorami, kalkulatorami i nie wiadomo co jeszcze Big Grin Może trochę przegiołem z tym przykładem ale w trudniejszych sprawach tak jest ;D. Nie żebym cię zniechęcał ale to twoja sprawa ja polecam zawodówkę tam się można najwięcej nauczyć praktyki, bo ona jest najważniejsza. Na przykład w niemczech również stawiają na 70-80% na praktyki bo jak to mówią "praktyka czyni mistrza"....
21-05-2011 14:18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Leszek Offline
Chartkorowiec
*


Liczba postów: 818
Imię: Leszek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #12
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
aczkolwiek technikum to średnie wykształcenie, rodzice nie pozwolą na zawodówkę, a w technikum też są praktyki z tym że pod koniec kształcenia czyli zazwyczaj w 3-4 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2011 19:35:16 przez Leszek.)
21-05-2011 19:30:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mechanikeu07 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 14
Imię: Adrian
Skąd: Teresin
Pojazd: Romet Komar
Post: #13
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
Choć nie jestem z Bydgoszczy i nie znam tamtejszych szkół proponował bym Ci technikum o specjalności elektrycznej. Jestem absolwentem dawnego technikum kolejowego, klasy o specjalności elektroenergetyk transportu szynowego. Idąc do tej szkoły z elektryki byłem noga, wbrew pozorom zagadnienia te nie są tak skomplikowne ja mogło by się wydawć. Wiedza z dziedziny elektryki napewno Ci się przyda nie tylko w pracy ale także w życiu. Po skończeniu elektryka nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pracy. Także polecamSmile
21-05-2011 19:58:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Leszek Offline
Chartkorowiec
*


Liczba postów: 818
Imię: Leszek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #14
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
chyba mnie przekonałeś
21-05-2011 20:10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mati Offline
Administrator
Administratorzy


Liczba postów: 758
Imię: Mateusz
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #15
RE: Wybór szkoły - pomóżcie !
(21-05-2011 14:18:43)rafall2525 napisał(a):  ja polecam zawodówkę, tam przynajmniej są praktyki i się więcej nauczysz niż w technikum bo tam to same teorie i sama nauka matma itd.... Jak mój wujek mówił jego kolega poszedł do technikum mechanik a on do zawodówki też na mechanika a pozniej jak sie okazało to mój wujek widział np. jaka śruba jest na klucz 10 a on musiał latać z wzorami, kalkulatorami i nie wiadomo co jeszcze Big Grin Może trochę przegiołem z tym przykładem ale w trudniejszych sprawach tak jest ;D. Nie żebym cię zniechęcał ale to twoja sprawa ja polecam zawodówkę tam się można najwięcej nauczyć praktyki, bo ona jest najważniejsza. Na przykład w niemczech również stawiają na 70-80% na praktyki bo jak to mówią "praktyka czyni mistrza"....
Od kiedy w technikum nie ma praktyk? Na powstańców jest od 2 klasy.
21-05-2011 22:07:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5614
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: FranXXpl
Dzisiaj 00:58:57
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 255
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 00:46:33
» Odpowiedzi: 64
» Wyświetleń: 16128
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 23:48:14
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 50
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10006
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12920
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 272
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2379
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 192
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 316
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1114
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5762
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 497
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2274
Witam
Ostatni post: romek
15-04-2024 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 313

Reklama