Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usługi fotograficzne
Autor Wiadomość
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #1
Usługi fotograficzne
Postanowiłem podzielić się tymi umiejętnościami na małą skalę z innymi Smile
A więc - oferuję usługi fotograficzne w dwóch dziedzinach:

Fotografowanie - czyli tak zwana "sesja zdjęciowa" Waszych pojazdów bądź Was samych, na świeżym powietrzu. Wykonuję zdjęcia czarno-białe na filmie, po czym wywołuję je do postaci odbitek. Pobieram opłatę za wykorzystane materiały - taśma, papier, chemia itd... Tylko w Poznaniu bądź okolicach - do dogadania Smile Mogę zaprezentować małą "próbkę" takich zdjęć, tyle że modelem jest samochód - takie cudeńka też mogę zrobić Smile Charakter tych zdjęć także do wyboru - mogą iść w stronę dokumentalnych bądź artystycznych Wink

Wywoływanie filmów i wykonywanie odbitek - mogę się także podjąć wykonania odbitki czarno-białej z dowolnego negatywu czarno-białego (typ 135 bądź 120) czy barwnego (co daje - jak by nie patrzeć - gorszą kolorystykę). Odbitki wytwarzam metodą tradycyjną, w pełni ręczną - tak samo, jak 30 lat temu, siedząc pod powiększalnikiem, babrając kolejne kartki w wywoływaczu i innych świństwach, czego w zakładach fotograficznych już nie robią (tam skanują negatyw po czym drukują zdjęcie tak samo, jak cyfrowe - co prowadzi do znacznej utraty na jakości i tego "czegoś") Wink Do wyboru dwa rodzaje papieru - o podłożu plastikowym bądź papierowym (czyli tzw. baryty, papiery lepsze, prawdziwsze, tradycyjniejsze i trudniejsze w obróbce, o tonie ciepłym bądź zwykłym). Rozmiar 13x18 bądź 18x24. Kwestie te rozpatruję indywidualnie, zgodnie z obecnym "stanem magazynowym" - czyli ilością posiadanego przeze mnie surowca danego rodzaju.
Wywołuję także negatywy czarno-białe (typ 135 i 120) - do dyspozycji mam wywoływacz Rodinal i wszystkie tego konsekwencje. Można indywidualnie szukać informacji na ten temat bądź dopytać mnie, czy dany film uda się porządnie w tym wywołać.
Z góry uprzedzam, że filmy lubią płatać figle i nie zawsze wychodzą - kiedyś kupiłem z dziesięć rolek... których filmem bym nie nazwał - ich czułość była bliska zeru. Także nie odpowiadam za wadliwe negatywy!

Co do cen i terminów (zwykle 1-4 tygodnie) - ustalam to zgodnie ze specyfiką zamówienia.

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
12-09-2012 19:48:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Mikołaj Offline
Dziecko słoneczka :D
*


Liczba postów: 1,592
Imię: Mikołaj
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: Usługi fotograficzne
nie ten dział - przenoszę

OGAR 200 NA MOJEMOTO.PL
MOTORYNKA NA MOJEMOTO.PL

obraz
12-09-2012 21:09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Usługi fotograficzne
Kilka zdjęć poglądowych - jak widać, przez umieszczenie pojazdu w pstrokatym świetle wśród drzew byłem w stanie zakryć jego niedoskonałości. Wink Oczywiście można zrobić zdjęcie prezentujące wszystkie walory danego pojazdu w pełnej okazałości - w łagodniejszym otoczeniu i świetle. Przy okazji widać, jak prezentuje się taka odbitka (technika tradycyjna - czyli negatyw czarno-biały, powiększalnik i dużo cuchnącej chemii, do tego kilka godzin spędzonych w ciemnii Wink):




Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
29-12-2012 17:33:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
dragon Niedostępny
Dragon
*


Liczba postów: 246
Imię: Mirek
Skąd: Pyskowice SG-019A Śląsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #4
RE: Usługi fotograficzne
powodzenia .... tak to sie w domu możesz tylko bawić , a rynek i tak cie zmusi do przejscia na cyfryzacje , po zatym np . ile byś chciał za odbitkę 15/13 cm - jeśli tradycyjną metodą - to za cały film np.36 odbitek wychodzi w granicach stówki , gdzie najzwyklejszy domorosły czy zwykły fotograf ( cyfrowy ) cie zniszczy dając za odbitkę 0,12 groszy , przerabiałem ten temat w swojej firmie w 2001 roku ( wideofilmowanie & fotografia Ślubna) - wytrzymałem 1,5 roku gdzie w tym czasie kamery i porządne aparaty cyfrowe zeszły z cen 4/7 tyś do kilkuset zł , ale jak ssie chcesz w to bawić to sie baw , bo mając w domu czytnik kart komputer obojętnie jaki program do obróbki i drukarke , każdy cie wyśmieje z ceną ... wiem co mówię

Na czas - Na miejsce - Na pewno - ogarem
512236031
29-12-2012 17:43:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Usługi fotograficzne
Nie mieszajmy fot. cyfrowej z tradycyjną. W 2001 roku była zupełnie inna sytuacja. Co mnie obchodzi, że za 12 groszy mogę sobie zrobić odbitkę cyfrową, która będzie wyglądała jak psu wyjęta z pyska?

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
29-12-2012 17:47:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
dragon Niedostępny
Dragon
*


Liczba postów: 246
Imię: Mirek
Skąd: Pyskowice SG-019A Śląsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #6
RE: Usługi fotograficzne
a tak musisz mieś - powiększalnik , cały komplet kuwet , światło czerwone , matrycę , chemikalia , suszarkę elektryczną, bo na sznurku to wiesz....., bindownice , gilotyne , no i pomieszczenie całkowicie szczelne , heh powodzenia
próbuje Ci tylko uświadomić że taka zabawa to koszty jak cholera , a jak by cyfrowa była taka zła to by nikt sie w to nie bawił , z resztą sam do tego dojdziesz ... kiedyś

Na czas - Na miejsce - Na pewno - ogarem
512236031
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2012 17:50:28 przez dragon.)
29-12-2012 17:47:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Usługi fotograficzne
Tylko wiesz - ja to robię dla siebie, to po pierwsze. Po drugie, zbyt wiele sprzętu nie potrzeba jak się umie robić. Tego ogłoszenia nie wystawiłem w celu zbicia fortuny i zrobienia nieziemskiego interesu...

Cytat:a jak by cyfrowa była taka zła to by nikt sie w to nie bawił , z resztą sam do tego dojdziesz ... kiedyś
Widzę, że jesteś materialistą. Cyfrą już kiedyś fotografowałem i jakoś średnio mi przypadła. Film to prawdziwe zdjęcia, których możesz dotknąć, a nie zbiór zero-jedynkowego kodu na dysku komputera, którego nawet nie widać...

A tak w ogóle - jak nie jesteś zainteresowany, to po co się wypowiadasz? Ja się nie pytam, czy warto.

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2012 17:53:52 przez Artur.)
29-12-2012 17:50:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
dragon Niedostępny
Dragon
*


Liczba postów: 246
Imię: Mirek
Skąd: Pyskowice SG-019A Śląsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #8
RE: Usługi fotograficzne
nie jestem zainteresowany i nie jestem materialistą , jestem fotoreporterem , dobra baw sie baw Smile

Na czas - Na miejsce - Na pewno - ogarem
512236031
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2012 18:00:13 przez dragon.)
29-12-2012 17:59:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Usługi fotograficzne
No cóż - tacy ludzie jak Ty tego nie zrozumieją... Smile

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
29-12-2012 18:03:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
dragon Niedostępny
Dragon
*


Liczba postów: 246
Imię: Mirek
Skąd: Pyskowice SG-019A Śląsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #10
RE: Usługi fotograficzne
hehehe na pewno Smile

Na czas - Na miejsce - Na pewno - ogarem
512236031
29-12-2012 18:20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
szubik16145 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 312
Imię: Szymon
Skąd: Września
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #11
RE: Usługi fotograficzne
Witam, mam Certo kn35, Smienę 8m ... Uwielbiam je! I taka i taka fotografia jest super Smile

Park Maszyn:
Fiat 126 ELX " Pomarańcza" `99
Seat Cordoba 6k2 `00
Romet Ogar 205 `88
30-12-2012 14:48:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53767
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 28
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 519
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 265
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52049
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10890
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165721
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama