Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Polski Fiat 125p 80r
Autor Wiadomość
szprychafso Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Łukasz
Skąd: Toruń
Pojazd: Romet 100
Post: #1
Polski Fiat 125p 80r
Fiat zakupiony we wrześniu 2010r, bardzo chciałem mieć coś polskiego w swoim posiadaniu, a nie jakiś zachodni samochód do, którego mnie namawiali, poszukiwania trwały całe wakacje, nie wierząc, że w końcu coś się znajdzie przeglądałem ogłoszenia i jest... Fiat 125p 1980r 120tyś przebiegu. Pierwsza reakcja muszę tam jechać, a do tego w końcu coś u mnie w okolicy :twisted: po dojeździe na miejsce, wjeżdżamy na podwórze do jakiegoś rolnika, a tam ukazuje się nam zielony Fiat 125p pierwsze wrażenie, blacharka kiepska, w dwóch kolorach, ale co z tego, muszę go mieć :twisted: Gość który sprzedawał Fiata jak twierdził był drugim właścicielem po jego bracie, którego mieliśmy okazje spotkać, bo był akurat na gościnie, lecz nawet nie chciał oglądać Fiata, bo nie podobało mu się, że jego brat go sprzedaje. Pierwsza jazda, coś pięknego, pomimo wielkich luzów, jazda była przyjemnością Big Grin powrót na podwórze i chwila zawahania brać czy nie brać, myślę sobie mama mnie z domu wywali, bo mówiła, że mam grata nie kupować... ale to było silniejsze ode mnie i już po chwili spisywaliśmy umowę :twisted: powrót do domu 30km coś pięknego, nie wiedziałem nawet, że fotel się reguluje, a że jestem dosyć wysoki nawet skrzywiona pozycja mi nie przeszkadzała, czułem się dumny jak nigdy, chociaż w głowie miałem stan blacharski i to, że jest przy nim dużo do roboty. Pierwsze zdjęcia, następnego dnia po zakupie Big Grin








Fiat miał założone stare zielone pokrowce, a po ich odkryciu ukazał się piękny brązowy skaj, tylko trochę zakurzony, szmata w ruch i jedziemy:

Po pierwszym myciu i to chyba od wielu lat:


Trzeba było trochę po ogarniać, hamulce, zawieszenie i takie tam różne rzeczy, ponieważ przegląd się zbliżał
No i tak po zaliczonym przeglądzie, zafascynowany Fiatem przejechałem nim w ciągu 2tyg ponad 2tyś km, sprawował się wyśmienicie, jedyny jego problem to słaby akumulator i gdy postał trochę dłużej miał problem z odpaleniem, wymiana akumulatora i Fiat już mnie nigdy nie zawiódł, a jadąc gdzieś wychodziłem w ciemno i na pewniaka, bo wiedziałem, że odpali i tak było za każdym razem Big Grin No i zbliżało się najgorsze... zima, garażu brak, jak to w mieście ciężko o jakiś garaż w pobliżu miejsca zamieszkania, Fiata posiadał duże ogniska korozji, a ja jako uczeń nie posiadałem takich funduszy, by móc oddać do blacharza, trzeba było działać samemu... jak wyszło tak wyszło ale czułem się dumny, że mogłem chociaż trochę pomóc mojemu kochanemu Fiatowi Big Grin chcieliśmy zrobić samochód tak na próbę w mat ale nieznajomość lakierowania, ulep ze szpachli plus wynajęty garaż od wujka i mało czasu nie były efektowne... zdjęcia:







Filmik z tej całej historii http://www.youtube.com/watch?v=gPsrv5_lM...er&list=UL
No i się zaczęło, kumpel posiadał poloneza, a ja DF więc postanowiliśmy spotykać się u nas w Toruniu pod Aulą UMK gdzie zawsze zjeżdżały się różnego rodzaju tuningowane samochody i tak poznaliśmy ciekawych ludzi, którzy tak samo posiadali samochody z pod szyldu FSO i je kochali. Kilka zdjęć ze spotów:






nadchodziła wiosna pełną parą, więc pewnego słonecznego dnia postanowiłem poczyścić trochę komorę silnika


tak mi się to spodobało, że od tego czasu choruje na czystość pod maską i powoli dążę do celu Big Grin
Zdjęcia Fiacika po zimie:
użytkowany zimą, więc zaliczył parę bruzd i więc na przodzie zaczynało już wychodzić... zadziwił nie jedno nowe auto paląc bez problemu przy minusowych temperaturach














Big Grin
każde zarobione pieniądze przeznaczałem na Fiata i tak o to powoli zacząłem zbierać części blacharskie, aż w końcu uzbierałem pełną piwnice części blacharskich


zakończyłem technikum i ruszyłem do pracy, praktycznie wszystkie pieniądze, które zarobiłem przeznaczyłem na blacharza i w końcu mogłem go oddać, lecz pierwsze co to musiałem zacząć walkę z silnikiem, jako że garażu nie posiadam było ciężko go wyjąć lecz jakoś dałem rade z bratem. zdjęcia:
nasz podnośnik Big Grin


od groma siłowania się, no i silnik wyjęty



karczer i jedziemy Big Grin






Wszystko po ogarniane no i Fiat pojechał do blacharza Big Grin

W między czasie kupiłem parę gadżetów


wycieraczki po odnowionym chromie

listwy przed

po

znaczki


pokrywa

wybieranie koloru

piękny słoneczny dzień i po bardzo długim czasie wypad do blacharza Big Grin
















narzucony kolor



Pora zacząć składanieBig Grin








składania ciąg dalszy Wink
Trochę, zakurzony, na flaku, starych felgach, ale oprócz silnika skończony




no i stało się, po 10 miesiącach postoju Fiat przemówił i to jak pięknie Big Grin jak tu nie kochać tego samochodu, dobra iskra+zaciągnął paliwo z gaźnika, dosłownie chwila kręcenia i słychać piękny dźwięk silnika, prędzej chwile był tylko problem z ustawieniem zapłonu, ale chwila moment i już można było kręcić Big Grin
zdjęcie silnika poskładanego na próbę odpalenia

pierwsze jazdy próbne












słowa gościa na przeglądzie "jest piękny, gratuluje auta" zmotywowało mnie to i przekonało, że warto było Big Grin
piękna pogoda więc krążenie Fiatem czas zacząć




jest jeszcze trochę do dopieszczenia
Trochę zdjęć
























Big Grin

z dnia na dzień czuje coraz większa satysfakcje z jazdy Fiatem
pojechałem na spot TRN'u (Toruń Racing Nights) gdzie zbierają się konkretne fury z Torunia i ludzie, którzy interesują się trochę więcej motoryzacją. No dobra ale mniejsza o to Big Grin zajeżdżam sobie moim Fiatem, w sumie miałem podjechać na chwile, ale widzę pełne poruszenie, poszedłem pogadać z kumplem, nagle podchodzi do mnie gość i mówi "bierz Fiata i zjeżdżaj na dół" myślę sobie pewnie Fiaton nie pasuje do tego towarzystwa "plastików" ale gość dokańcza "widzisz tą lampę? to tam się ustaw będziesz miał sesje zdjęciową" jakie było moje zdziwienie gdy usłyszałem te słowa, a miny ludzi i zazdrosne spojrzenia, którzy podjechali konkretnymi autami i myśl o tym, że to nie ich samochód będzie miał robioną sesje, a stary Duży Fiat, bezcenne Big Grin na jakieś 30 samochodów wybrali ładnie zrobione scirocco i mojego Fiata.




jeszcze kilka zdjęć z ostatniego spotu TRN'u Fiaton i Zastava wzbudziły największe zainteresowanie Big Grin



i narazie to by było na tyle, zima będzie długa więc będę myślał nad silnikiem i dopieszczaniem Fiata, pozdro
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2012 22:48:04 przez szprychafso.)
26-08-2012 22:47:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo szprychafso za ten post.
Reklama
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Polski Fiat 125p 80r
A ile Ci ten Fiacik pali?

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
26-08-2012 22:53:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
szprychafso Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Łukasz
Skąd: Toruń
Pojazd: Romet 100
Post: #3
RE: Polski Fiat 125p 80r
około 13l tak trasa-miasto, typowy Polak, wychlać potrafi Big Grin
26-08-2012 22:56:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MichalSR50 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,541
Imię: Michał
Skąd: Otwock
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #4
RE: Polski Fiat 125p 80r
Fiat naprawdę robi wrażenie, bardzo wypiękniał, jest w dość rzadkim kolorze, nieczęsto sie takie spotyka. Naprawdę kawał dobrej roboty zrobiłeś, a ta sesja jest największą satysfakcją z tego. Niech dalej służy bezawaryjnie Smile

26-08-2012 23:03:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Polski Fiat 125p 80r
Co to jest 13l dla prawdziwego Polaka Wink
Tragedii nie ma. Mogło być gorzej ;D

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
26-08-2012 23:03:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #6
RE: Polski Fiat 125p 80r
W zyciu sie tyle nie naczytałem i nie napatrzałem Smile ale było warto. Naprawde duzo pracy włożone i widać autko wygląda jak by wcale nie mialo tych 32 lat tylko jak salonówka tego roczna. Pozazdroscić miłej jazdy.

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
26-08-2012 23:03:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skuter007 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 326
Imię: Patryk
Skąd: Leszno/Przemyśl
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Polski Fiat 125p 80r
Chłopie jak zobaczyłem tego fiata od razu przypomniało mi się dzieciństwo. Aż bym się popłakałSmile Ale zrobiłeś go pięknie, aż słów brak...
26-08-2012 23:16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mikołaj Offline
Dziecko słoneczka :D
*


Liczba postów: 1,592
Imię: Mikołaj
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #8
RE: Polski Fiat 125p 80r
wow niesamowity fiacik to kiedy jedziemy na zlot starych autek (ja polonezemBig Grin)

OGAR 200 NA MOJEMOTO.PL
MOTORYNKA NA MOJEMOTO.PL

obraz
26-08-2012 23:18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Polski Fiat 125p 80r
PIĘKNY !! gratuluję. 125p to moje marzenie. Nie polonez a właśnie FIAT
26-08-2012 23:56:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #10
RE: Polski Fiat 125p 80r
Normalnie z kosmiczną przyjemnością patrzy się na te zdjęcia i to co zrobiłeś z tą maszynką ! Smile Pozazdrościć jak cholera ! Smile Kurka tyle lat przebimbałem w Toruniu i ani razu Was pod aulą UMKu nie spotkałem Sad jak pech to pech choliba ! Sad Może innym razem ! Smile

Jeszcze raz - przepiękna maszyna ! Smile


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
27-08-2012 00:07:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rowler Offline
Technik
*


Liczba postów: 621
Imię: Krystian
Skąd: Konin
Pojazd: Romet Chart
Post: #11
RE: Polski Fiat 125p 80r
No gratulacje kolego, nigdy tyle nie naczytałem co w tym poście, bardzo piękny fiat, sam się przymierzam na coś między 73r. a 80r., szczerze powiem że zazdroszczę trochę, ale naprawdę warto było włożyć w niego tyle pracy, prezentuje się bardzo fajnie.
27-08-2012 01:55:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
fanfso Offline
Nie kupuj Skutera .


Liczba postów: 913
Imię: Robert .
Skąd: Naramice .
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: Polski Fiat 125p 80r
Nie no, cały twój opis, a ta przeróbka i lakier mnie wzruszyła . Ja na miejscu gościa ze stacji diagnostycznej, normalnie bym ci za darmo zrobił przegląd Big Grin Jest piękny, piękny, piękny i jeszcze raz piękny ;D Nie no jeszcze raz piękny . Pozdro ;D
27-08-2012 02:04:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kw112 Offline
Chart passione mea, et vita mea
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Michał
Skąd: Różyna
Pojazd: Romet Chart
Post: #13
RE: Polski Fiat 125p 80r
piękny fiacik pogratulować, tak go dopieściłeś.
Ja mam wujka, który ma fiata 125p stojącego od kilku lat w garażu, wujek chciał go oddać za darmo dla kogoś, jak bym miał czym go przytargać to bym miał fiata. fiacik mojego wujka ma biegi przy kierownicyBig GrinBig Grin

20.08.2012, 20.38 patrzyłem na zegarek- zakup charta 210
Mój Romet Chart 210 nowa edycja!
nikt tak ci nie wytłumaczy jak schemat!
027 bogiem, 023 nałogiem, s38 podstawą, 019 zabawą
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2012 09:40:42 przez kw112.)
27-08-2012 09:40:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mlodyfso Offline
Technik
*


Liczba postów: 779
Imię: Hubert
Skąd: Obrowo
Pojazd: Romet Pony
Post: #14
RE: Polski Fiat 125p 80r
ooo szprycha powitac Smile niemyslalem ze tu zawitasz Smile

pomyslec ze ten fiat mial byc mojego brata ale sie okazalo ze ktos nas uprzedzil o 3dni Smile dobrze ze jest w dobrych rekach i pozostanie na dluge lata(mam nadzieje) widzialem do nazywo naprawde dobra robota

pozdro mlody od kapslaSmile

teraz sie tak przypatrzylem zdjecia i pacze a to sa fotki z tego piatku co ja bylem bo widze ze kawalek mojego brata i dziewczyny mojego brata sie zalapalo

Obecnie mam drugiego Poloneza KOMBI 1,6 wcześniej miałem Rovera i walczyłem z uszczelką pod głowicą , teraz walczę ze wszystkim.

https://www.facebook.com/Obrsowo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2012 10:08:25 przez mlodyfso.)
27-08-2012 10:06:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
glaserpl Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 140
Imię: Kamil
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #15
RE: Polski Fiat 125p 80r
Marzy mi się taki ; )
Za ile go kupiłeś i ile +/- wydałeś w remont ?

Podczas remontu motocykla stajemy się mechanikami, blacharzami i lakiernikami na raz ; )
27-08-2012 10:42:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3194
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3005
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165939
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 122
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53867
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 52
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 569
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 276
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 97
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52101
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 114
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10923

Reklama