Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
Autor Wiadomość
Kapitan Snuja Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Jakub
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #16
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
Rama będzie czarna, błotniki i bak niebieskie. Malowanie będzie identyczne jak w czarno-niebieskim egzemplarzu z 1 postu. Powód jest prosty - tamten lakier nie wygląda źle, a ja nie mam już za wiele funduszy na kupowanie nowego lakieru.

Szukasz biegu? Użyj google!

Romet WRC - Warcy, Rycy, Cescy
17-07-2012 01:26:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Kapitan Snuja Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Jakub
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #17
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
Wiem że było mnóstwo takich tematów, a decyzja należy do mnie, ale chciałbym zasięgnąć opinii innych Romeciarzy i potencjalnych przyszłych nabywców - czy matowa czarna rama będzie pasować do niebieskiego baku i błotników z 1 Ogara w 1 poście? Pomalowałem ramę czarnym matowym podkładem i wygląda całkiem ładnie, ale czy nie będzie to zbyt wielka ekstrawagancja do starego Rometa?

Szukasz biegu? Użyj google!

Romet WRC - Warcy, Rycy, Cescy
20-07-2012 17:49:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mati Offline
Administrator
Administratorzy


Liczba postów: 758
Imię: Mateusz
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #18
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.





15-04-2014 13:04:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Paweł96 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Wielunia
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
No nieźle. Piękny Romecik Big Grin

Aktualne pojazdy :
Kinroad Łoś - sprzęcik na co dzień Wink

Mińsk 125 - sprzęcik do renowacji Smile

Plany na pierwsze auto : Audi 80 B4 1.9 TDI 1Z. ;D
15-04-2014 13:29:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #20
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
Aaa pamiętam tego Ogara z motomajówki best . No faktycznie, źle nie wygląda Tongue

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
15-04-2014 14:36:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kapitan Snuja Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Jakub
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #21
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
Witam,

Bardzo dawno mnie tu nie było, ale skoro rozpocząłem temat to przydałoby się go dokończyć. Widzę że Mati mnie uprzedził i pokazał że Ogar już żyje i ma się dobrze.

Kontynuując poprzednią wypowiedź - rama została ostatecznie pomalowana na czarno. Miejsca najbardziej narażone na rdzę zostały dodatkowo pokryte warstwą farby antykorozyjnej. Po polerce papierem wodnym nastąpiło składanie wszystkiego.
Przednie zawieszenie przeszło gruntowny remont - sprężyny zostały wymienione i przesmarowane, doszły nowe tuleje (dotarcie ich, aby umożliwiały swobodną pracę było o dziwo bardzo czasochłonne) oraz gumy osłonowe. Z tyłu pojawiły się oryginalne amortyzatory oraz sprężyny, również gruntownie przeczyszczone.
Hamulce i szczęki w obu kołach zostały przeszlifowane, ponadto w tylnim kole pojawiła się nowa sprężynka i łożyska.
Oba koła mają wypolerowane ranty, szprychy również były wyczyszczone, jednak po postoju przez zimę pod plandeką, ich wygląd przybrał ponownie formę kultowych "rostów". Niektórym to się podoba Wink . Ja już nie mam siły czyścić tego drugi raz. Z przodu zachowała się nowa, oryginalna opona Stomila ze srebrnego egzemplarza, z tyłu mamy oponę Awiny, gdyż oryginalna opona zaczęła się rozpadać.
Dzięki pomocy Matiego Romet dostał całkowicie nową instalację elektryczną. Użyłem starej obudowy lampy oraz nowego wkładu wraz ze szkłem, dzięki czemu świeci ładnie i czysto. Oczywiście obie żarówki są nowe. Na kierownicy ponadto mamy nowe przełącznik, a pod lampą wisi nowiutki sygnał (kocham jego gderanie Tongue).
Bak, siedzenie i błotniki użyłem z niebieskiego egzemplarza. Wszystko zostały wypolerowane, a błotniki od środka zostały przeszlifowane i pokryte farbą antykorozyjną. Siedzenie wyczyściłem zmywaczem do paznokci, pokryłem środkiem do pielęgnacji skóry i uzupełniłem niewielki ubytek skaju na boku, naklejając kawałek materiału z pokrowca do okularów. Problemem okazało się znalezienie gumowego mocowania do linki prędkościomierza, użyłem więc elementu z Ogara 900. Bak otrzymał również nowy korek paliwa i wyczyszczony kranik.
Schowki zamknąłem przy użyciu śrub imbusowych - jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie nić oryginalne "kurki".
Silnik po prac opisanych we wcześniejszych postach trafił wreszcie na swoje miejsce. Dźwignie zostały wypolerowane, gaźnik ustawiony, a wydech całkowicie odmalowany. Ciągnie bardzo przyjemnie - bez przerw, płynnie się wkręca, ma mocną iskrę i nie cieknie. Jednak wciąż jest na dotarciu, także nie mogę sprawdzić jego realnych osiągów.
Większość prac wykonałem 1,5 roku temu, także już zapomniałem wiele szczegółów. Chromy były czyszczone, są nowe lusterka, linki, cięgna. W czasie całej renowacji starałem się użyć jak najwięcej oryginalnych części (siedzenie, manetki, licznik, chlapacze) - nawet wybierałem ładniejsze śrubki i podkładki, a następnie polerowałem je z obu stron...Blush
Ostatnio Ogar dostał komplet oryginalnych naklejek, a także parę detali, które mam nadzieję cieszą oko - jak kultowe "76" na korku paliwa czy też kostki do gry na wentylach Shy.

Na początku w ogóle nie miał siły mnie ciągnąć, przerywał i w ogóle nie hamował- okazało się że jakiś geniusz powrzucał do tylnego bębna nakrętki które zerwały sprężynkę ze szczęk, zmieliły łożyska i poblokowały hamulce. Po wyczyszczeniu wszystkiego zaczął zupełnie inaczej jeździć - teraz jazda nim jest prawdziwą przyjemnością, choć jak to Romet ma swoje kaprysy.

Jestem zadowolony z finalnego efektu, choć zawsze znalazło by się coś, co można poprawić, wymienić lub zrobić inaczej. Cieszę się, że mogłem dać drugie życie cząstce naszej polskiej motoryzacji. Lubię nim jeździć, choć stosunek czasu przejechanego na nim jest równy czasowi podczas którego muszę go pchać. Ale pozytywny odbiór innych ludzi, którzy bardzo często pytają mnie o Rometa gdy parkuję pod sklepem, albo pozdrawiają lub przepuszczają na ulicach wynagradza wszystkie trudy Heart. Jeżdżąc skuterkiem nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem...

Co do drugiego egzemplarza - resztki które zostały poskładałem w całość, a następnie przekazałem w ręce Matiego i reszty.

IdeaW tym miejscu chciałbym jeszcze ogromnie podziękować Matiemu i Tomasso, którzy bardzo mi pomogli w rozwiązaniu licznych problemów i dokończeniu tego projektu !!!Idea

Zdjęcia Rometa w obecnym stanie: https://plus.google.com/photos/100626736...7923328449

Pozdrawiam
Kpt. Snuja

PS. Gratuluję tym, którzy mieli siły to wszystko przeczytać. Blush

Szukasz biegu? Użyj google!

Romet WRC - Warcy, Rycy, Cescy
09-06-2014 01:41:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
Aaa czyli stąd Mati ma tą srebrną 205 best

Napisałeś, że do zakręcenia schowków użyłeś śrub imbusowych. Nie masz może jeszcze tych oryginalnych zakrętek? Jeśli tak, to byłbym zainteresowany Tongue

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
09-06-2014 02:24:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mati Offline
Administrator
Administratorzy


Liczba postów: 758
Imię: Mateusz
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #23
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
(09-06-2014 01:41:13)Kapitan Snuja napisał(a):  Witam,

Bardzo dawno mnie tu nie było, ale skoro rozpocząłem temat to przydałoby się go dokończyć. Widzę że Mati mnie uprzedził i pokazał że Ogar już żyje i ma się dobrze.

Kontynuując poprzednią wypowiedź - rama została ostatecznie pomalowana na czarno. Miejsca najbardziej narażone na rdzę zostały dodatkowo pokryte warstwą farby antykorozyjnej. Po polerce papierem wodnym nastąpiło składanie wszystkiego.
Przednie zawieszenie przeszło gruntowny remont - sprężyny zostały wymienione i przesmarowane, doszły nowe tuleje (dotarcie ich, aby umożliwiały swobodną pracę było o dziwo bardzo czasochłonne) oraz gumy osłonowe. Z tyłu pojawiły się oryginalne amortyzatory oraz sprężyny, również gruntownie przeczyszczone.
Hamulce i szczęki w obu kołach zostały przeszlifowane, ponadto w tylnim kole pojawiła się nowa sprężynka i łożyska.
Oba koła mają wypolerowane ranty, szprychy również były wyczyszczone, jednak po postoju przez zimę pod plandeką, ich wygląd przybrał ponownie formę kultowych "rostów". Niektórym to się podoba Wink . Ja już nie mam siły czyścić tego drugi raz. Z przodu zachowała się nowa, oryginalna opona Stomila ze srebrnego egzemplarza, z tyłu mamy oponę Awiny, gdyż oryginalna opona zaczęła się rozpadać.
Dzięki pomocy Matiego Romet dostał całkowicie nową instalację elektryczną. Użyłem starej obudowy lampy oraz nowego wkładu wraz ze szkłem, dzięki czemu świeci ładnie i czysto. Oczywiście obie żarówki są nowe. Na kierownicy ponadto mamy nowe przełącznik, a pod lampą wisi nowiutki sygnał (kocham jego gderanie Tongue).
Bak, siedzenie i błotniki użyłem z niebieskiego egzemplarza. Wszystko zostały wypolerowane, a błotniki od środka zostały przeszlifowane i pokryte farbą antykorozyjną. Siedzenie wyczyściłem zmywaczem do paznokci, pokryłem środkiem do pielęgnacji skóry i uzupełniłem niewielki ubytek skaju na boku, naklejając kawałek materiału z pokrowca do okularów. Problemem okazało się znalezienie gumowego mocowania do linki prędkościomierza, użyłem więc elementu z Ogara 900. Bak otrzymał również nowy korek paliwa i wyczyszczony kranik.
Schowki zamknąłem przy użyciu śrub imbusowych - jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie nić oryginalne "kurki".
Silnik po prac opisanych we wcześniejszych postach trafił wreszcie na swoje miejsce. Dźwignie zostały wypolerowane, gaźnik ustawiony, a wydech całkowicie odmalowany. Ciągnie bardzo przyjemnie - bez przerw, płynnie się wkręca, ma mocną iskrę i nie cieknie. Jednak wciąż jest na dotarciu, także nie mogę sprawdzić jego realnych osiągów.
Większość prac wykonałem 1,5 roku temu, także już zapomniałem wiele szczegółów. Chromy były czyszczone, są nowe lusterka, linki, cięgna. W czasie całej renowacji starałem się użyć jak najwięcej oryginalnych części (siedzenie, manetki, licznik, chlapacze) - nawet wybierałem ładniejsze śrubki i podkładki, a następnie polerowałem je z obu stron...Blush
Ostatnio Ogar dostał komplet oryginalnych naklejek, a także parę detali, które mam nadzieję cieszą oko - jak kultowe "76" na korku paliwa czy też kostki do gry na wentylach Shy.

Na początku w ogóle nie miał siły mnie ciągnąć, przerywał i w ogóle nie hamował- okazało się że jakiś geniusz powrzucał do tylnego bębna nakrętki które zerwały sprężynkę ze szczęk, zmieliły łożyska i poblokowały hamulce. Po wyczyszczeniu wszystkiego zaczął zupełnie inaczej jeździć - teraz jazda nim jest prawdziwą przyjemnością, choć jak to Romet ma swoje kaprysy.

Jestem zadowolony z finalnego efektu, choć zawsze znalazło by się coś, co można poprawić, wymienić lub zrobić inaczej. Cieszę się, że mogłem dać drugie życie cząstce naszej polskiej motoryzacji. Lubię nim jeździć, choć stosunek czasu przejechanego na nim jest równy czasowi podczas którego muszę go pchać. Ale pozytywny odbiór innych ludzi, którzy bardzo często pytają mnie o Rometa gdy parkuję pod sklepem, albo pozdrawiają lub przepuszczają na ulicach wynagradza wszystkie trudy Heart. Jeżdżąc skuterkiem nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem...

Co do drugiego egzemplarza - resztki które zostały poskładałem w całość, a następnie przekazałem w ręce Matiego i reszty.

IdeaW tym miejscu chciałbym jeszcze ogromnie podziękować Matiemu i Tomasso, którzy bardzo mi pomogli w rozwiązaniu licznych problemów i dokończeniu tego projektu !!!Idea

Zdjęcia Rometa w obecnym stanie: http://plus.google.com/photos/1006267362...7923328449

Pozdrawiam
Kpt. Snuja

PS. Gratuluję tym, którzy mieli siły to wszystko przeczytać. Blush

Najlepiej wylizany Romet w BydgoszczyHeart

(09-06-2014 02:24:53)Quake96 napisał(a):  Napisałeś, że do zakręcenia schowków użyłeś śrub imbusowych. Nie masz może jeszcze tych oryginalnych zakrętek? Jeśli tak, to byłbym zainteresowany Tongue

Na Dworcowej w Motozbycie kiedyś były.
11-06-2014 23:16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kapitan Snuja Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Jakub
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #24
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
Oj tam zaraz wylizany...Blush
Cytat:Napisałeś, że do zakręcenia schowków użyłeś śrub imbusowych. Nie masz może jeszcze tych oryginalnych zakrętek? Jeśli tak, to byłbym zainteresowany
Posiadam tylko jedną zakrętkę i nie wiem czy chcę się z nią rozstawać, chyba że........masz w zamian oryginalną dźwignię sprzęgła od Ogara (ta z kulką na końcu)?

Szukasz biegu? Użyj google!

Romet WRC - Warcy, Rycy, Cescy
12-06-2014 00:55:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #25
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
Niestety nie mam tej dźwigni... Ale i tak jedna zakrętka mi nic nie da Wink

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2014 01:14:41 przez Quake96.)
12-06-2014 01:13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #26
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.



Nie mam pytań panie! best Takie okazy to mogę codziennie oglądać! Smile


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
12-06-2014 13:03:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kapitan Snuja Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Jakub
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #27
RE: Dwa Ogary 205 Kapitana Snuji.
Dzięki za słowa uznania, mimo to Ogar właśnie trafił pod młotek...

Szukasz biegu? Użyj google!

Romet WRC - Warcy, Rycy, Cescy
12-06-2014 20:46:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Dzisiaj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1307
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Motokamel
Dzisiaj 20:46:26
» Odpowiedzi: 66
» Wyświetleń: 16286
Witam
Ostatni post: mateuszf
Dzisiaj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 34
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Dzisiaj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 292
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Dzisiaj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 88
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5696
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10071
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13037
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 290
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2396
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 202
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 330
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1147
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5776
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 507

Reklama