Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Autor Wiadomość
venzer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: venzer
Skąd: Grudziądz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Witam! Posiadam ogara 200 (88r) którego kupiłem niedawno z tak zwanej "stodoły" jest zarejestrowany (białe blachy) ubezpieczenie wykupione pozostało mi zrobić przegląd i przerejestrować. Udałem się na stację kontroli pojazdów i diagnosta nie podbił mi przeglądu ze względu na BRAK TABLICZKI ZNAMIONOWEJ.
Bardzo mnie to zdziwiło ponieważ miałem do czynienia w przeszłości z wieloma takimi motorowerami nawet miałem przez chwilę egzemplarz prosto z fabryki (nigdy nie rejestrowany) i żaden z nich nie miał tabliczki znamionowej...

Co zrobić w takiej sytuacji? termin do przerejestrowania zbliża się wielkimi krokami a ja nie wiem co zrobić.. Czy ktoś z was miał podobny problem?
14-09-2023 18:08:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,577
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Diagnosta ma niestety rację i kij w pewnym otworze, a prawo w tym kraju tworzą idioci. Tabliczka jest wymagana i nie ma od tego żadnego odstępstwa. Poszukaj diagnosty, który jest normalny albo kup tabliczkę, wybij i zamontuj choćby na dwustronną taśmę. Teoretycznie powinieneś ubiegać się o tabliczkę zastępczą, ale skutek będzie taki sam, a efekt paskudny i znacznie trudniejszy do uzyskania.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
14-09-2023 18:58:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Dawdzio za ten post.
venzer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: venzer
Skąd: Grudziądz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #3
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
"Polska piękny Kraj ale jak śpisz" no cóż nie odpuszczę jutro wybiorę się na inną stację jak efekt będzie taki sam to będę szukał tabliczki, tylko jest małe "ale" jak ona powinna wyglądać przecież ogar 200 oryginalnie nie miał nic takiego, równie dobrze mogę wziąć kawałek blaszki, numeratory i wybić numery i przynitować, ale wątpię czy takie klepanie numerów w garażu jest legalne .... idiotyzmem jest dla mnie dorabianie czegoś czego oryginalnie nie było przy motorowerze
14-09-2023 19:52:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bob_Harley Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 360
Imię: Bob
Skąd: Świętokrzyskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #4
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
CO?! Serio diagnosta ma z tym problem? U mnie to tylko zerknął na nr ramy, przebieg na liczniku i nie robił absolutnie żadnego problemu
14-09-2023 20:42:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #5
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Temat powraca co jakiś czas. Faktycznie według prawa tabliczka powinna być. Ale można znaleźć diagnostę który przymknie oko. Gorzej jak ci wbił w CEPiK negatywny wynik badania z tego powodu. Można też kupić tabliczkę z allegro (replikę) ale generalnie jest to tak nie do końca legalne choć nie wiem na ile tabliczka bez numeru ramy jest tabliczka znamionowa Wink

Co proponuje ? Najlepiej by było załatwić sobie tą tabliczkę jednak. Tylko najpierw znajdź stacje która takowe wykonuje (okregówka lub podstawowa z literką ,,h" ) i podpytaj czy mają blaszki czy naklejki. Jeśli mają naklejki, to czy nie będzie problemem żeby umieścić ją na tej płaskiej części ramy pod siedzeniem. To tylko dwie śrubki, a przecież w wielu samochodach żeby się dobrać może nie tyle do tabliczki co do numeru Vin trzeba zdjąć jakiś plastik. Ewentualnie na rurze pod bakiem od spodu. Jak znajdziesz diagnostę chętnego do współpracy to normalna procedura, wniosek do urzędu, opłata, decyzja i ogień.

Ps. Jak cię goni termin na przerejestrowanie to idź do urzędu i powiedz że chcesz zgłosić nabycie bo nie masz przeglądu i potrzebujesz czasu na doprowadzenie do stanu używalności, wypełniasz wniosek a pan/pani przybija ci pieczątkę na umowie, masz wtedy czas co najmniej do końca tego roku, ja tak robiłem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2023 21:26:26 przez romek.)
14-09-2023 21:18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo romek za ten post.
venzer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: venzer
Skąd: Grudziądz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
(14-09-2023 21:18:01)romek napisał(a):  Temat powraca co jakiś czas. Faktycznie według prawa tabliczka powinna być. Ale można znaleźć diagnostę który przymknie oko. Gorzej jak ci wbił w CEPiK negatywny wynik badania z tego powodu. Można też kupić tabliczkę z allegro (replikę) ale generalnie jest to tak nie do końca legalne choć nie wiem na ile tabliczka bez numeru ramy jest tabliczka znamionowa Wink

Co proponuje ? Najlepiej by było załatwić sobie tą tabliczkę jednak. Tylko najpierw znajdź stacje która takowe wykonuje (okregówka lub podstawowa z literką ,,h" ) i podpytaj czy mają blaszki czy naklejki. Jeśli mają naklejki, to czy nie będzie problemem żeby umieścić ją na tej płaskiej części ramy pod siedzeniem. To tylko dwie śrubki, a przecież w wielu samochodach żeby się dobrać może nie tyle do tabliczki co do numeru Vin trzeba zdjąć jakiś plastik. Ewentualnie na rurze pod bakiem od spodu. Jak znajdziesz diagnostę chętnego do współpracy to normalna procedura, wniosek do urzędu, opłata, decyzja i ogień.

Ps. Jak cię goni termin na przerejestrowanie to idź do urzędu i powiedz że chcesz zgłosić nabycie bo nie masz przeglądu i potrzebujesz czasu na doprowadzenie do stanu używalności, wypełniasz wniosek a pan/pani przybija ci pieczątkę na umowie, masz wtedy czas co najmniej do końca tego roku, ja tak robiłem.

Dzięki o to mi chodziło, jutro jadę jeszcze na jedną stację kontroli pojazdów jak będzie ten sam problem pójdę do WK i zgłoszę nabycie.
Widzę że są na allegro takie uniwersalne tabliczki z możliwością wygrawerowania numerów myślę że to powinno wystarczyć. Diagnosta mi powiedział że na tabliczce musi być rok produkcji i nr nadwozia "reszta go nie interesuje" to są jego słowa.

Dam później znać jak to się skończyło...
14-09-2023 22:09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,577
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #7
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Przed nikim się nie musisz płaszczyć, wystarczy że zgłosisz nabycie i spokój. Możesz to zrobić przez profil zaufany. Czasu masz wtedy do woli, przynajmniej dopóki się nie obudzą, że to zbyt wygodne dla obywateli, bo już parę razy słyszałem o zmianie prawa w tym temacie.

Kontynuując. Albo szukasz normalnego diagnosty, albo dla świętego spokoju załóż sobie tabliczkę, nawet na stałe na dwa małe nity. Przy czym druga opcja nie wyklucza pierwszej, warto wspierać ludzi normalnych. No chyba, że masz już negatywa to bez sensu placić drugi raz pełną cenę (o ile w dwa tygodnie się wyrobisz). Ale za rok zalecam zmianę diagnosty.

Do Komara sprawa jest prosta, tabliczka typu ZZR rozwiązuje problem. Z Ogarem jest ciut trudniej, ale szukając trafiłem na ideał:

Cytat:Tabliczka znamionowa aluminiowa do motorowerów Romet z lat 1974-1991, tabliczka rozszerzona o numer fabryczny. Oryginalne tabliczki nie posiadają pola na nr z ramy. Tabliczka uniwersalna, do nabicia typ, rok budowy, numer fabryczny, pojemność, ciężar własny i nośność. Wymiar tabliczki jest oryginalny.
https://www.panrolnik.pl/towar/1816/koma...ramy.html#
Wszystko czego nam trzeba. Podpytaj, może od razu ją grawerują.

A co do legalności: Możesz mieć coś co mocno nawiązuje wyglądem do oryginału, spełnia kryteria i mało kto się czepi, a już z pewnością nie barany na SKP wymagające od tego typu pojazdów kierunkowkazów albo światła stopu. Możesz też dostać negatywa z powodu braku tabliczki, udać się do urzędu po wniosek o nabicie nowej i wrócić do SKP po tabliczkę zastępczą, czyli ogromne prostokątne koromysło pasujące do motoroweru jak pięść do nosa. Druga opcja zabiera znacznie więcej czasu i ma praktycznie same wady, ale za to zapłacisz za tą tabliczkę jakby była ze złota. Opcja pierwsza jest prosta, szybka i estetyczna, ale kwestię legalności pomińmy.
Zresztą jaki sens mają rozważania o legalności, skoro pojazd o fabrycznym wyposażeniu, zarejestrowany i dopuszczony do ruchu nie jest w stanie przejść przeglądu w kraju produkcji?
Tak czy inaczej wybór należy do Ciebie.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2023 23:05:48 przez Dawdzio.)
14-09-2023 22:49:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Dawdzio za ten post.
gabriel0 Offline
☭Ciśniem klamoty do lasu☭
*


Liczba postów: 1,493
Imię: Tak
Skąd: Góra Kalwaria
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #8
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Jak poprosisz o odmowę na piśmie wraz z podstawą, to wtedy można walczyć. W sumie sam negatyw powinien być podstawą do założenia jakiejkolwiek sprawy sądowej, czy co tam się jeszcze robi w niższych przypadkach.

Mi nie chcieli przyjąć umowy na auto, bo mówili że auto jest zarejestrowane w zwoleniu i to tam mam zapierdalać. Gdy poprosiłem odmowę na piśmie z pieczątką, okazało się, że jednak mogą przyjąć zgłoszenie zbycia auta.


"Ten komar za pomału się porusza"
15-09-2023 03:37:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,577
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #9
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Odmowę na piśmie można wziąć z urzędu. Diagnosta nie podbił i miał ku temu podstawę prawną, niestety.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
15-09-2023 08:21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Wątpię żeby jakieś odwołania coś dały. Natomiast co do umieszczenia tabliczki, w Ogarze myślę że można ją umieścić... w plastikowym schowku. Przepisy nie mówią o ramię czy karoserii a:
Cytat:Tabliczka znamionowa zastępcza powinna być wykonana tak, aby zapewnić trwałość zamieszczonych na niej informacji oraz trwale umieszczona w miejscu łatwo dostępnym i widocznym na elemencie niepodlegającym wymianie w trakcie eksploatacji pojazdu

Fakt, schowek można wymienić. Ale np w samochodzie mam tabliczkę umieszczona na pasie przednim który też przecież podlega wymianie jeśli np będzie stłuczka. W większości autobusów tabliczka jest na plastiku wewnątrz, przy drzwiach. Prawo też nie zabrania wymiany elementu nadwozia z numerem po np. wypadku, ale wtedy nadaje się numer zastepczy. W większości przypadków ten schowek jest jednak ten sam od początku do końca. Zresztą nie wiem czy jest przepis zabraniający wymiany elementu do którego jest przytwierdzona tabliczka i samodzielnego jej przeniesienia w tym przypadku oczywiście w ramach jednego pojazdu, ze starego elementu na nowy. Polecam skonsultować z diagnosta czy takie coś przejdzie. W najlepszej sytuacji są posiadacze nowszych komarów i T1 gdzie w schowku jest normalnie rama.

Gorzej mają ci którzy mają jawki, bo tam z kolei najczęściej jest tabliczka a numeru ramy nie ma. Nie chce mi się szukać czy można nadać numer ramy jeśli fabrycznie go nie było - jeśli tak, to należałoby nabić nowy numer i nowa tabliczkę, jeśli nie to nie wiem. Niektórzy wiem że traktują silnik jako zintegrowany element z ramą (numer rozpoznawczy niekoniecznie musi być numerem ramy ), bo w Jawce ten numer jest identyczny z tabliczka, ale co wtedy gdy trzeba będzie zmienić kartery? Można nadać nowy numer na elemencie nowym , bez numeru ale używanym już nie...

Jako ciekawostkę powiem też że niektórzy mają problem z WSK gdzie numer ramy na ramię zaczyna się od S01 a na tabliczce już tego nie ma...i to jest niezgodność Wink
15-09-2023 09:07:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
venzer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: venzer
Skąd: Grudziądz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #11
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Udałem się dzisiaj na kolejną stację kontroli pojazdów i przedstawiłem całą sytuację diagnoście, powiedziałem że na innej stacji nie chcieli mi podbić przeglądu z powodu braku tabliczki znamionowej. Diagnosta odpowiedział, że rzeczywiście jest taki przepis i tabliczka powinna być, ale czasami zdarza mu się taki przypadek.

Podeszliśmy do motoroweru sprawdził numer vin ramy i przebieg, zapytał się tylko czy są światła i hamulce (nie sprawdzał ich działania). Następnie zaczął wspominać jak to miał motorynkę i ciągle zrywał mu się klin na wale Big Grin Doskonale rozumiał realia i całą tą sytuację z tabliczką. Powiedział mi na koniec żebym dla świętego spokoju zamontował taką tabliczkę ponieważ w przyszłości mogę mieć z tego tytułu znowu problemy. Pogadaliśmy jeszcze o motorkach z czasów PRL-u, zapłaciłem 50zł i w bardzo miłej atmosferze odjechałem z wbitym przeglądem na dwa lata Wink

Nie tracąc czasu na fali pozytywnych emocji wyruszyłem do wydziału komunikacji w moim mieście aby przerejestrować pojazd, okazało się że trafiłem na znajomą która właśnie zajmowała się tą całą papierologią. Wypełniłem wniosek opłaciłem dowód i tablicę (110PLN) i po niespełna 20 minutach wyszedłem dumny z tablicą i miękkim dowodem w ręku. Cool

Podsumowując, diagnosta diagnoście nie równy i warto próbować na kilku stacjach kontroli pojazdów. Nie zmienia to faktu iż przepisy wyraźnie mówią że tabliczka znamionowa MUSI BYĆ, a jedynie dobra wola diagnosty pozwoli przejść pozytywnie przegląd.
Dziękuję wszystkim za dobre rady i pomoc, mam nadzieje że ten post posłuży jako przykład dla posiadaczy Ogarów 200 którzy natrafią na podobny problem.
15-09-2023 13:43:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 604
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #12
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
A to ciekawe. Ostatnio przerejstrowywałem przyczepkę i powiedziano mi u mnie w urzędzie że już miękkich dowodów nie wydają bo wszystko jest w systemie i nie ma potrzeby Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2023 13:49:18 przez wazniak96.)
15-09-2023 13:48:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojakrob Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 247
Imię: Robert
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #13
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
(15-09-2023 08:21:54)Dawdzio napisał(a):  Diagnosta nie podbił i miał ku temu podstawę prawną, niestety.

Nie. Jeżeli nie podbił, to musiał wystawić dokument zawierający przepis na jaki się powołał.

Jeżeli pojazd FABRYCZNIE nie był wyposażony w tabliczkę nie ma przepisu wymuszającego wystawienie tabliczki zastępczej.

Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław
15-09-2023 14:02:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
venzer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: venzer
Skąd: Grudziądz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #14
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
Widocznie w moim mieście komputeryzacja jeszcze nie jest na tak wysokim poziomie Big Grin

(15-09-2023 14:02:04)wojakrob napisał(a):  
(15-09-2023 08:21:54)Dawdzio napisał(a):  Diagnosta nie podbił i miał ku temu podstawę prawną, niestety.

Nie. Jeżeli nie podbił, to musiał wystawić dokument zawierający przepis na jaki się powołał.

Jeżeli pojazd FABRYCZNIE nie był wyposażony w tabliczkę nie ma przepisu wymuszającego wystawienie tabliczki zastępczej.

Za pierwszym razem podałem diagnoście właśnie taki argument że pojazd nie miał oryginalnie takiej tabliczki, a on śmiejąc mi się w twarz powiedział że musi być i koniec rozmowy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2023 14:06:59 przez venzer.)
15-09-2023 14:02:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #15
RE: Tabliczka znamionowa Ogar 200 - Problem na przeglądzie
(15-09-2023 14:02:04)wojakrob napisał(a):  
(15-09-2023 08:21:54)Dawdzio napisał(a):  Diagnosta nie podbił i miał ku temu podstawę prawną, niestety.

Nie. Jeżeli nie podbił, to musiał wystawić dokument zawierający przepis na jaki się powołał.

Jeżeli pojazd FABRYCZNIE nie był wyposażony w tabliczkę nie ma przepisu wymuszającego wystawienie tabliczki zastępczej.


Jest podstawa. Tabliczka jest w wykazie wyposażenia obowiązkowego i w tym przypadku nie ma wyjątku, takiego jak w przypadku swiatła stopu że dopiero pojazdy rejestrowane po którymś roku. Tak samo żółte odblaski z boku. Też powinny być. Brak tabliczki znamionowej jest w wykazie usterek jako usterka istotna powodująca niemożność zaliczenia badania. Nie chce mi się już teraz podawać numerów aktów prawnych.

Ciekawostką jest to że np. w którymś roku wszedł przepis nakazujący posiadanie lusterek w ciągniku a Ursus dalej klepał i sprzedawał ciągniki bez nich. To samo podobno było z Trabantami i światłami przeciwmgielnym i cofania.

Ja w tym roku (lipiec) rejestrowałem 4 pojazdy i do każdego mialem miękkie dowody.

Jeszcze taki link - jednak nie można samemu robić przeszczepu tabliczki z elementu na element jak wyżej pisałem : https://www.diagnostasamochodowy.pl/2020...ie-nr-vin/

Więc ogólnie nie polecam samodzielnego nabijania czegokolwiek czy to tabliczka czy numer ramy.

Też myślę nad zakupem Ogara, mam jednego na oku i pewnie bym szedł w kierunku namówienia diagnosty do przyrąbania tabliczki zastępczej - naklejki w schowku Wink chociaż naklejkę to i na ramię bym przebolał, byle nie wiercić dziur
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2023 14:34:37 przez romek.)
15-09-2023 14:33:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Części
Ostatni post: marcin1479
Dzisiaj 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35839
witam
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 136
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 78
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 359
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 91
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 312
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1516
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 101
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1495
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1699
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 571
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10918
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 697
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 177

Reklama