Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar 200 by TheKocur :D
Autor Wiadomość
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #31
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Sam wydech spoko, ale końcówka tragedia. Takie długie to, ujmuje mu zwinności. Spawak to przelot, to nie będzie ciche.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2020 00:01:42 przez Odrestaurator.)
15-07-2020 00:01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
TheKocur Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 386
Imię: Łukasz
Skąd: Sieczka (EPI)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #32
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Ja wiem ze spawak nie będzie cicho, ale na tamtym to była masakra. Gdy jechał jakiś 2t nie było wcale tak głośno, nawet moj neos na spawaku nie jest taki głośny. A ja gdy jechałem ogarem to cała wieś dobrze o tym wiedziała Tongue zresztą na próbę założyłem oryginalna puszkę od filtra powierza ( teraz był stozek) i było dużo ciszej, okazało się więc że głośność wynika właśnie z "szmerow" ssania. Jednak to nie chciało dobrze współpracowac z tym spawakiem ( o ile ma on znaczenie) i delorto 21, byl taki jakby muł. Dodam że to 21 jest za duże na seryjny cylinder. Co masz na myśli pisząc: "ujmuje mu zwinności" chodzi o to że po prostu jest za duża i nie pasuje tam? Tak jak pisałem prawdopodobnie końcówka będzie innna, możliwe że coś kupię.

Świeca BOSCH, Ogara pchosz :F
15-07-2020 09:44:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TheKocur Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 386
Imię: Łukasz
Skąd: Sieczka (EPI)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #33
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Po długim czasie, jest wreszcie mam cylinder założyłem i chodzi. Mowa o 55/2 po portingu na tłoku Hondy dio Cool Czekałem na niego 2 miesiące, po czym musiałem odsyłać bo majster który robił mi go się pomylił w strojeniu. Jednak dziś przyszła paczka a w niej cylinder.
https://zapodaj.net/b581e788b6473.jpg.html
Na pierwszy rzut oka nie ma tu nie wiadomo jak dużych okien, jednak okno wydechowe jest na 25mm. Pierwsza jazda mnie zaskoczyła spodziewałem się mula z dolnych obrotów, a to odziwo idzie lepiej niż to sobie wyobrażałem Big Grin Nie ukrywam że robotę robi też wydech, który daje długie rezooo 6-9k . Nie moglem wytrzymac i sprawdziłem vmax ( tylko raz) i na 11z wyszło 78km/h. Myślę że dałby sobie radę też na 12z ale jak na razie to muszę go dotrzeć. Muszę się opanować bo tak kusi żeby dodać więcej gazu. Po kilku godzinach odpaliłem go znów i okazało się że nie ma świateł, widocznie podczas tego vmaxa musiało spalic żarówki Tongue Ogólnie to jestem zadowolony i nie powiem bardzo pozytywnie zaskoczony Cool

Świeca BOSCH, Ogara pchosz :F
14-08-2020 23:57:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TheKocur Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 386
Imię: Łukasz
Skąd: Sieczka (EPI)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #34
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Dałem żarówkę na przód 40/45w i nie pali Cool Zrobiłem białe napisy na przedniej i tylniej oponie, mysle ze wyszło dosyć spoko chociaż z tyłu przydałby się jeszcze jeden napis Smile


Świeca BOSCH, Ogara pchosz :F
18-08-2020 22:41:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo TheKocur za ten post.
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #35
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Nawet ładnie się to prezentuje, fajny sprzęt Smile

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
18-08-2020 23:11:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Tak to spoko tylko ten wydech bym skrócił, tj. wcześniej końcówkę zamontował bo teraz to tak nie bardzo.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
18-08-2020 23:41:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #37
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Tak, teraz gdy całość jest tak fajnie do siebie dopasowana ten db-killer razi nieco, ale to wiesz pewno. Jak dla mnie stoi też ciuńkę za wysoko, ale to też kwestia gustu, a za to najważniejsze, że sylwetka jest pozioma, poprawna. Nie jakiś cudak z przodem "do nieba" czy kołem 16" - elegancko.
Masz zamiar coś jeszcze przy nim wizualnie robić? Bo jak dla mnie to teraz zrobiła się całkiem fajna pozycja wyjściowa do czegoś widowiskowego, dopracowanego. Jakieś pastelowe kolory na rafkę/szprychy/piasty, ciekawy kolor (kolory) blacharki, może jakieś "nalypki", kierownica z rozpórką/gąbką, "dyplomatki" na opony... No albo zupełnie coś innego, głośno myślę, w każdym razie czekam z niecierpliwością na taki porządny, dopracowany, uczciwy showbike na naszym Forum Rolleyes
Polecam sprawdzić hasztagi na Instagramie (google jest mało precyzyjne i pokazuje dużo śmieci): #custommoped #mopedtuning czy #mopedlife dla przykładu - nie trzeba mieć konta. Nie wspominając już konkretnie o simsonowskich (= niemieckojęzycznych, ale że mają śmieszne literki - lepiej sobie spod jakiegoś zdjęcia "odkliknąć" i poszperać).
Mnie przytłacza skala zjawiska - podczas gdy u nas powstaje kolejny "fabryczny" 2375, do bólu nudny i nijaki, czy inne zwykłe Ogary, Charty - i inne pospolite Predomy - reszta świata się bawi tworząc ze swoich (oryginalnie także nudnych) Puchów, Zündappów, Mof, Simsonów czy Jawek - naprawdę ciekawe, niepowtarzalne pojazdy. Nie ważne w jakiej stylistyce, albo czy komuś się to podoba czy nie, bo gust wiadomo - każdy jakiś ma, ważne że oprócz świetnie zachowanych/ odrestaurowanych pojazdów jest miejsce także na indywidualność, nietuzinkowość, chęć wyróżnienia się z tłumu... A u nas - albo muzeum, albo jakieś ulepy z bakiem od ETZ-tki czy silnikiem od Wueski, przez wielu ojców tworzone... Confused
Sory, że tak się rozpisałem u Ciebie w temacie, ale zwyczajnie sądzę, że Twój Ogar ma dużo potencjału. A skoro tak sądzę to tak piszę Smile
W każdym razie - cały czas śledzę rozwój wydarzeń Smile


29-08-2020 12:52:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #38
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Oponę na tył może by szło szerszą jakiegoś slicka albo crossową.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
29-08-2020 13:13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #39
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Na przedzie widziałbym (oczywiście w zależności od koncepcji) grubego - bo przy tym zawieszeniu jest miejsce na coś więcej niż 2,50" - slicka, z tyłu coś mocniejszego. Wprawdzie trzeba by to trochę spuścić w dół, żeby już całkiem do nieba nie poleciał, ale te 40-50mm z przodu jest osiągalne bez zmniejszania skoku - wystarczy dłuższa sztyca + jakiś dystans na główkę ramy. A i ze skoku można "wyciąć" te 20-30mm - dalej mamy tu ~ 120mm, więc prawie dwa razy tyle, co seria w Ogarach, za to w efekcie przód siada o te 70mm - nawet z grubą oponą będzie niżej, niż obecnie. Tył to kwestia dobrania amortyzatorów, a powinny się też poprawić właściwości trakcyjne (szersze opony, obniżony środek ciężkości...). Zbiornik, schowek z pokrywami, mocowania lampy - tą można założyć z Simsona i część z tworzywa również - wrzucić w kolor, najlepiej też coś... no nie z palety FSO Rolleyes
Zadbać o chromy i maszyna jak ta lala! Smile


29-08-2020 14:22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TheKocur Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 386
Imię: Łukasz
Skąd: Sieczka (EPI)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #40
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Dawno nic nie pisałem, ale obecnie próbuje wyregulować gaźnik, bo jeździć to to jeździ dobrze, na zimnym jest ok., lecz na ciepłym zaczynają być niestabilne i falujące wolne obroty, dodatkowo odpala dopiero za 3 kopem, oczywiście na ciepłym bo zimny od 1 kopa. Sprawdzałem i nie ma lewego powietrza.

Świeca BOSCH, Ogara pchosz :F
15-09-2020 08:58:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TheKocur Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 386
Imię: Łukasz
Skąd: Sieczka (EPI)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #41
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Felgi są w słabym stanie (Rdza) malować je czy może poszukać jakiś innych?

Świeca BOSCH, Ogara pchosz :F
12-10-2020 17:32:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Moim zdaniem są git, nic bym nie robił. Malowane srebrzanką nie są takie złe ale gorsze niż to co masz.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
13-10-2020 13:11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TheKocur Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 386
Imię: Łukasz
Skąd: Sieczka (EPI)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #43
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Były pomalowane srebrzanka ale zmyłem ją rozpuszczalnikiem. I fakt pomalowane srebrzanka wyglądają średnio. W sumie nie ma teraz tragedii, ale jednak nie jest za dobrze szczególnie z tylu. Muszę pomyśleć, bo z malowaniem byłoby trochę roboty, żeby lakier się faktycznie trzymał trzeba chrom dobrze zmatowić. Mam w garażu spray do felg, jednak bardziej podoba mi się chrom, a te niby chrom spraye to wcale chromu nie przypominaja.

Świeca BOSCH, Ogara pchosz :F
13-10-2020 17:41:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
XPek_84 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 36
Imię: Szymon
Skąd: Jarocin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #44
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Uwielbiam w takich piździkach czarne felgi ale u ciebie średni pomysł, do czarnego ogara czarne fele Undecided
14-10-2020 19:56:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TheKocur Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 386
Imię: Łukasz
Skąd: Sieczka (EPI)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #45
RE: Ogar 200 by TheKocur :D
Próbowałem na starej feldze i samym sprayem to nie ma sensu, niby zmatowilem i odtłuśćilem ale po pamalowaniu i tak odladzi to paznokciem :/ A tak poza tym jest problem z sprzęgłem które slizga i to dość poważnie https://youtu.be/jJgqxiVbYEM stało się to z dnia na dzień, wcześniej trzymało dobrze, mimo drewnianych tarcz. Stawiam że poszła przekładka, gdyż przy ostatniej rozbiórce sprzęgła brakowało w niej 2 ząbków a reszta nie była w najlepszym stanie Wink

Świeca BOSCH, Ogara pchosz :F
26-10-2020 10:20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2986
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165822
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 111
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 29
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 61
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53833
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 47
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 562
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 274
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 92
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52078
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 110
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10902
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 67

Reklama