Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Komentarz o wspaniałości Rometów
Autor Wiadomość
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Komentarz o wspaniałości Rometów
Jak wyżej, znalazłam ów komentarz pod artykułem opisującym Rometa Caffe 125. Jest napisany caps lockiem i nie chce mi się go poprawiać, poprawię tylko rażące błędy i skład zdań by się lepiej czytało.

WIEM CO NIECO O ROMECIE Z LAT 80 O SILNIKACH POLSKIEJ KONSTRUKCJI, ITD. DZISIEJSZEGO ROMETA PAŃSTWO KTÓRE KUPIŁO NAZWĘ I PRAWA AUTORSKIE OD ZMD CZYLI ZAKŁADY METALOWE DEZAMET, KTÓRY BYŁ KONSTRUKTOREM I PRODUCENTEM POLSKICH MOTOROWERÓW I MOTOCYKLI NIEKTÓRYCH, NP. WSK. TE POJAZDY BYŁY PRODUKOWANE Z POLSKIEJ STALI CNC, GDZIE NORMY STOPÓW I MINERAŁY W NICH PRZEWYŻSZAJĄ WIELOKROTNE NORMY STOPÓW METALI DZISIEJSZEJ PRODUKCJI CZEGOKOLWIEK. TO POLSKIE MOTOROWERY I MOTOCYKLE BYŁY CHOLERNIE WYTRZYMAŁE NA COKOLWIEK, BOCZNY ŚLIZG, UPADEK CZY JAZDA Z Z PRĘDKOŚCIĄ 60 KM/H POD KRAWĘŻNIK 30 CM. ROMET ZMD PADŁ W LATACH 94, ZAPRZESTAŁ JAKIEJKOLWIEK PRODUKCJI OPRÓCZ SAMYCH SILNIKÓW I CZĘŚCI ZAMIENNYCH DO NICH, KTÓRE PRODUKOWANO DO LAT 2000.
NAGLE KTOŚ ŁAPIE TEMAT I ODKUPUJE PRAWA DO UŻYWANIA NAZWY ROMET OD ZMD I JEDZIE Z KOKSEM I ROBI KASĘ NA CHIŃSKIE G... TRAFIA W NISZE NA RYNKU POLSKIM GDZIE BRAK JEST MOTORKÓW I ROBI KASĘ.
NO ALE DO RZECZY, NAPISZĘ, ŻE ROMET TO TYLKO NAZWA KTÓRA BYŁA DOBRA, ALE TO DOBRA OD 1974 DO 1994 ROKU. TERAZ TO MADE IN CHINA, KTÓRA KOŁO ROMETA NIE STAŁA, BO JEST TO PRODUKOWANE Z PUSZEK, ŚMIECI ZŁOMOWYCH, MATERIAŁÓW WTÓRNYCH, A JAKOŚĆ STOPU METALU MOŻNA PORÓWNAĆ DO PUSZKI ALUMINIOWEJ I ZAPAŁKI.
KTO TO W OGÓLE DAŁ NA TO HOMOLOGACJE. JA OSOBIŚCIE POLECAM STARSZE MOTORKI ZNANYCH FIRM. TAM NA BADZIEWIE NIE MA MIEJSCA, NIE MA TAKIEJ OPCJI, YAMAHA, KAWASAKI, SUZUKI, HONDA, TYM POJEŹDZISZ. A NA PANA KTÓRY ZROBIŁ NA ROMECIE KASĘ TO SZACUNEK ZA TO ŻE UMIE JĄ ROBIĆ, A ROMET TO BYŁ JUŻ GO NIE MA. TERAZ TO TYLKO NAPIS ŻE TO CHIŃSKI PROTOPLASTA MOTORU CZY MOTOROWERU.
KIEDYŚ JAK BYŁEM W NOWEJ DĘBIE, W STARYCH ZAKŁADACH ZMD ROMET TO ROZMAWIAŁEM Z GŁÓWNYM KONSTRUKTOREM I INŻYNIEREM ROMETA TYP 210, CHODZI MI O CHARTA Z SILNIKIEM 027, 3 BIEGOWYM. TO POWIEDZIAŁ MI, ŻE JAK ROBILI TESTY WYTRZYMAŁOŚCIOWE NA PROTOTYPIE ZANIM GO WPROWADZILI DO PRODUKCJI SERYJNEJ TO NP. TEST NA WYTRZYMAŁOŚĆ PRZEDNIEGO ZAWIESZENIA, INACZEJ LAG I WYTRZYMAŁOŚĆ NP. PRZEDNIEJ RAWKI KOŁA, WYTRZYMAŁOŚĆ SZPRYCH, PRZEKRZYWIENIA RAMY, TO TESTY ODBYWAŁY SIĘ NA ZASADZIE JAZDY Z PRĘDKOŚCIĄ 40 KM/H POD 30 CM KRAWĘŻNIK I TAK DOPÓKI KOŁO SIĘ NIE ROZPADŁO, A NAWET 30 RAZY ZANIM BYŁO JAKIEŚ PĘKNIĘCIE CZY SKRZYWIENIE.
WEŹ TERAZ ROMETA, NP. OGARA 125 CAFFE I ZRÓB TO SAMO 2 MAX 3 RAZY I PO KOLE ALBO RAMĘ SKRZYWI TO BYŁY TESTY WYTRZYMAŁOŚCIOWE ŻEBY INSTYTUT TECHNIKI I INŻYNIERII HOMOLOGACJI W WARSZAWIE DAŁO HOMOLOGACJĘ NA PRODUKCJE SERYJNĄ, NP. CHARTA 210 CZY INNEGO MOTOROWERU POLSKIEGO. TERAZ ALBO DOBRZE SMARUJĄ ALBO TEN CO DAJE HOMOLOGACJE NA SPRZEDAŻ TEGO CZEGOŚ CO SIĘ NAZWA ROMET TO CHYBA BYŁ CHIŃSKIM KUT... ROBIONY ALBO COŚ BRAŁ JA BYM TEGO NIE WZIĄŁ DO RĄK, A CO DOPIERO JEŹDZIĆ NA TYM, CO TO ZARAZ NIE ODPADNIE ALBO PĘKNIE. NAWIĄZUJĄC DO CHINOLI, ONI TEŻ UMIEJĄ ROBIĆ I DOBRE RZECZY, TYLKO DAJCIE IM DOBRĄ STAL I KOMPONENTY DO PRODUKCJI TYCH MOTORKÓW TYLKO CENA BĘDZIE WYŻSZA.
JA NIE PODCHODZĘ DO SPRAWY SENTYMENTALNIE CZY STRONNICZO TYLKO WOLĘ DAĆ WIĘCEJ ZA COŚ FIRMOWEGO I MIEĆ TO DŁUŻEJ I DŁUŻEJ SIĘ CIESZYĆ, TO TYLE WIĘCEJ MÓZGU POLACY, NIE Z DUP… TYLKO Z GŁOWĄ. POZDRAWIAM.

Źródło komentarza: http://www.motocykle125.pl/lista-prawo-j...caffe-125/

Ja po przeczytaniu tego mogę napisać tylko to: Facepalm2
Właśnie, o cenę głównie chodzi. Nikt by nie kupił jakby było nie wiadomo jak drogie... Ciekawe czy te testy Charta były prawdziwe Huh

Zapraszam do dyskusji.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2019 20:26:42 przez Motorowerzystka.)
02-04-2019 20:23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Motorowerzystka za ten post.
Reklama
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #2
RE: Komentarz o wspaniałości Rometów
rozjebany

To faktycznie "nieco" wie.

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2019 21:02:57 przez seler1500.)
02-04-2019 20:50:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
grek132 Offline
wyrywacz wahaczy
*


Liczba postów: 184
Imię: Marek
Skąd: podkarpacie
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #3
RE: Komentarz o wspaniałości Rometów
kuuuuurła kiedyś to były romety XDD dezamet to potęga a nie jakieś fmb kuuuuuuurła 023 to była moc a 027 kuuuurła synek XDDDD
02-04-2019 21:08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo grek132 za ten post.
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Komentarz o wspaniałości Rometów
Chciałbym widzieć ten test 40km/h w krawężnik 30cm :F No pomyśl, który jednoślad by ten test zaliczył i to aż 30 razy pod rząd xD wątpię by był jakiś który by raz go przeszedł. 30cm krawężnik to bardzo dużo, praktycznie tak jakby wjechać w pionową ścianę przy 40km/h - chyba każde moto się uszkodzi. Albo lepiej, jak będę miał jakiś skatowany moplik ze stajni rometa, to tak zrobię. Boję się tylko o siebie...

Normy przewyższały jakość - a sam konstruktor w wywiadzie z Rometowcami mówił, jaki to był gównolit :F

Ogólnie dobra bajka

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2019 01:04:20 przez Odrestaurator.)
03-04-2019 00:59:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53746
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 18
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 74
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 509
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 260
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 77
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52046
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 103
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10887
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165680
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 348
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38386

Reklama