Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
karta motorowerowa 16
Autor Wiadomość
Irek Niedostępny
-----
*


Liczba postów: 1,410
Imię: .
Skąd: .
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: karta motorowerowa 16
Mój dziadek ma prawo jazdy na wszystkie kategorie łącznie od A do T w tym na wszystkie ciężarowe, robił dawno temu ale ma. 40 lat był kierowcą w pogotowiu . A że bez papierów jeździł to jeździł bo sie dało

Wg mnie to ten kraj sie robi coraz głupszy i nie chodzi o bezpieczeństwo a kieszenie polityków, policjantów i urzędasów
Bardzo dużo moich sąsiadów miało motory, prawka nie mieli, papierów nie mieli a na panienki jeździli nawet pod Łódź :F i co dobrze było Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2012 22:58:45 przez Irek.)
05-06-2012 22:56:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
arasszymaras Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,689
Imię: Arkadiusz
Skąd: Września
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: karta motorowerowa 16
Irek, popieram cię w 1000 % ! W PRL'u było lepiej !
06-06-2012 00:56:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 44
Imię: Wojtek
Skąd: Poznań
Pojazd: Romet Komar
Post: #18
RE: karta motorowerowa 16
Jeśli chodzi o ten aspekt to w prl'u było lepiej - z wolnością słowa itp to chyba mimo wszystko było gorzej jak teraz Smile Chociaż mój dziadek po cichu tęskni za komuną Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2012 07:23:29 przez Rychu.)
06-06-2012 07:23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
LuposPl Offline
Ogarkowiec
*


Liczba postów: 2
Imię: barteqqq
Skąd: Zadroże,Wolbrom
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: karta motorowerowa 16
Dobra napisze wam wszystko o karcie.
A więc do 2013 będziemy mogli zdawać w szkołach. Lecz po tym roku (skur*ysyny wymyśliły) kartę wymienią nam na Prawo Jazdy (koszt: ok. 80zł). Po 2013 będziemy MUSIELI zdawać w ośrodku ;D

Poyebany kraj
09-06-2012 16:42:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo LuposPl za ten post.
sebasuper Offline
Elektronik
*


Liczba postów: 52
Imię: Seba
Skąd: Kamienna Góra
Pojazd: Romet Chart
Post: #20
RE: karta motorowerowa 16
Popatrzcie na to z innej strony, teraz na kartę będzie wymagana wiedza, co z pewnością ograniczy ilość kibli na drogach Big Grin
11-06-2012 23:22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawido_99 Offline
55cc China power XD
*


Liczba postów: 524
Imię: Dawid
Skąd: Opalenica
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #21
RE: karta motorowerowa 16
To chyba plus jeżeli o to chodzi, bo kibli nie trawieTongue

Jeśli komuś pomogłem daj "Piwo" / "Pomógł" to nie boli Smile
14-06-2012 19:32:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Dawido_99 za ten post.
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: karta motorowerowa 16
Podepne się do tematu, żeby nie robić syfu Wink

Mam pytanie. Mam skończone 16 lat i chcę zrobić kartę motorowerową (niebawem zakup Ogara ^^). Stąd pytanie: Gdzie powinienem się udać aby zdawać test? Do urzędu miasta? Jak to wygląda i czy jest to płatne? Wybaczcie głupie pytania, ale jestem w tych sprawach "zielony" Smile

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
22-06-2012 23:59:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rudy102 Niedostępny
ASSKICKER


Liczba postów: 618
Imię: Paweł
Skąd: United States of America
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: karta motorowerowa 16
W gimnazjum możesz zrobić. U nich zdajesz albo od nich bierzesz papierek idziesz z tym do szkoły jazdy u nich zdajesz oni Ci wystawiają zaświadczenie i wracasz z tym do szkoły.

A w polsce wszystko możliwe.
24-06-2012 14:10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
glaserpl Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 140
Imię: Kamil
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #24
RE: karta motorowerowa 16
Jest kilka opcji zdania karty.
1. Najprostsze to idź do swojej szkoły, i zapytaj kiedy będą robić takowy test.
2. Idź na policję, i zapytaj czy wiedzą gdzie i kiedy będzie organizowany taki test.
3. Idź do wydziału komunikacji i zapytaj o to samo co na policji.
4. Idź do szkoły jazdy. Sam test teoretyczny + praktyczny to koszt myślę że w granicach 100-150zł. Mój kumpel zdawał z jazdami chyba około 5-6h, i zapłacił 250zł.
No i śpieszcie się ! Jeszcze trochę i będziecie mogli zdać tylko w szkole jazdy.
Ja jestem za wprowadzeniem obowiązkowego prawa jazdy na motorowery. Ograniczy to wielu wieśniaków i dzieci bez wyobraźni, oraz wielu starszych ludzi. Sory, ale jeżeli ktoś nie zna znaku pierszeństwa, a pcha się w ruch uliczny to dla mnie samobójstwo.
Wprowadził bym również psychotesty dla młodych na to prawojazdy.
Co z tego że zna jakieś tam przepisy ruchu i potrafi jeździć, jak nie będzie potrafił zachować się w niebezpiecznej sytuacji na drodze.
04-07-2012 15:27:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
adrian00102 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 380
Imię: Adrian
Skąd: Siedlce
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: karta motorowerowa 16
Kurde a mi brakowało 2 pkt do zdania i lipa a tak to juz jeździłem kiblem i ogarem 205 bez papierów na wsi co psy jadą co chwile i jakoś mnie nie złapali tylko raz zwrócił mi uwagę bym światła zapalił i tyle Smile ale w tym roku muszę zdać nie chce ryzykować Smile
01-08-2012 12:52:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bajbukaj Offline
Nowy
*


Liczba postów: 104
Imię: Kuba
Skąd: Kraków
Pojazd: Romet Komar
Post: #26
RE: karta motorowerowa 16
Ja zdawałem w LOKu. Stówkę za 3godzinny kurs, na następny dzień praktyka + test praktyczny. A za 2 dni test teoretyczny. Więc w ośrodkach jest OK bo i dostaniesz motorower, a w szkole chyba trzeba mieć swój. Mój kuzyn poszedł ze sztywniakiem Big Grin On miał zdane ale udostępnił dla innych.

Mój kanał na youtube : http://www.youtube.com/user/Bajbukaj
Na kanale znajdują się filmy o Rometach, Komunikacji Miejskiej i polskiej Motoryzacji.
Komentujcie, lajkujcie jeśli się spodoba i subskrybcje też mile widziane Big Grin

"Nie pij wódki nie pij wina kup se motor Wierchowina"
01-08-2012 13:42:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KoRn Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 244
Imię: Kuba
Skąd: Radomsko
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: karta motorowerowa 16
Odkope.

Co do karty motorowerowej(kategorii AM)
Cytat:Kategoria AM – zastąpi ona kartę motorowerową. Uprawnia do kierowania motorowerem oraz czterokołowcem lekkim (definicję prawną tych pojazdów przytoczę później). O kategorię AM można ubiegać się mając 14 lat i uzyskuje się ją taką samą drogą, jak każde inne prawo jazdy. Oznacza to kurs i egzamin państwowy, a nie jak to bywało do tej pory, przychylność nauczyciela WF-u o często nikłych kwalifikacjach. Ci, którzy już posiadają kartę motorowerową i ukończyli 14 lat, podlegają płatnej wymianie karty na prawo jazdy AM z pominięciem egzaminu. Posiadanie jakiejkolwiek innej kategorii oczywiście uprawnia do prowadzenia pojazdów AM.

Piszą, że są to wymogi unijne.. Jak pisał Irek, za PRL'u było lepiej - w pełni sie z Tobą zgodze, mogłeś mieć wszystko i nic, a teraz nic nie można zrobić legalnie. Przeczytajcie jeszcze o kategoriach A1, A2 i A.

Cytat:Kategoria A2 – drugi stopień w drodze do dużego sprzęta i jednocześnie totalna nowość w Polsce. Osiemnastolatkowie, którzy do tej pory mogli wsiadać na eRłany, czy inne litrowe Gixery, teraz będą musieli zatrzymać się tutaj – koniec, kropka. To też chyba dobrze, prawda? Posiadacze A2 mogą jeździć:
a) motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW (47,59KM) i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla [to oznacza, że np. 96-konnego sprzęta nie można tak po prostu "zdławić" - przyp. red.],
b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW (20,39KM),
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

Cytat:Kategoria A – czyli już możesz jeździć ze starszymi kolegami, a do tego na czym tylko chcesz. Pełne „A” wprawdzie pozwala na jazdę dowolnymi motocyklami, ale posiada swoje ograniczenie – minimalny wymagany wiek:
a) 20 lat — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2,
b) 21 lat — dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW (20,39KM), jeżeli osoba posiada prawo jazdy kategorii A [czyli aby wejść na większą trajkę lub motocykl z wózkiem, musisz mieć roczne doświadczenie na dużych motocyklach - przyp. red.],
c) 24 lata — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2.
Ograniczenia wiekowe obejść można wstępując do wojska, straży pożarnej, policji i straży granicznej. Ci funkcjonariusze mogą starać się o kategorię A już po osiemnastce.

Co do tego pogrubionego, jak to jest? Mógłbym wstąpić do miejscowej straży, mam tam dużo znajomych ale nie orientuje się wgl jak to z tym jest.

Dla mnie z jednej strony to dobrze a z drugiej nie, z dobrej strony będzie mniej idiotów na drodze a ze złej strony ten, kto jest ogarnięty i chce zrobić A mając 18lat(bez wstąpienia do policji itp) - nie może. Powinno być tak, że jeżeli ktoś miał karte motorowerową od iluś tam lat i ma czyste konto to w wieku 18 lat miałby egzamin i jeżeli napisze bezbłędnie dostaje uprawnienia. Albo coś w tym stylu, dla mnie jest to strasznie nie wygodne, chciałem zrobić A w wieku 18 lat i śmigać gpz 500 albo cb 500... A teraz będzie trzeba kombinować.

Sprzedam przeróżne rzeczy, zapraszam.
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/oAHf/
03-08-2012 22:57:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
xteam13 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 64
Imię: Karol
Skąd: Nieokreślono
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #28
RE: karta motorowerowa 16
pewnie mają za słabe pojazdy że ich motorower wyprzedza Kur****wa a ja mam 14 lat to co robie AM niech se cisną gacie pokojówki nie dają im ... że wymyślają będę zapier*** bez AM i niech się je**bią(w kurzyło mnie to)

Romet Ogar 200`89 Heart

Romet szybszy niż wygląda Big Grin

Moja Stronka na FB Wink
https://www.facebook.com/ogarekxteama?re...e=bookmark
04-08-2012 15:48:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KoRn Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 244
Imię: Kuba
Skąd: Radomsko
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: karta motorowerowa 16
(04-08-2012 15:48:21)xteam13 napisał(a):  pewnie mają za słabe pojazdy że ich motorower wyprzedza Kur****wa a ja mam 14 lat to co robie AM niech se cisną gacie pokojówki nie dają im ... że wymyślają będę zapier*** bez AM i niech się je**bią(w kurzyło mnie to)

nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś.

Sprzedam przeróżne rzeczy, zapraszam.
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/oAHf/
04-08-2012 16:16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
glaserpl Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 140
Imię: Kamil
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #30
RE: karta motorowerowa 16
Spójrzcie na to z innej strony.
Ja jestem w 100% za wprowadzeniem tych nowych kategorii, oraz podniesienia progu wiekowego na motorower, jak i na motocykl. Mało tego zrobił bym tak że Ci co posiadają już kartę motorowerową, to wymieniają ją tylko na prawo jazdy AM, a pozostali czyli ci "na dowód" powinni obowiązkowo wszyscy przejść egzamin. Poprostu wkurzają mnie dzieki 13+, oraz wapniaki 60+ którzy nie znają znaku pierszeństwa, albo nie znają zasad na skrzyżowaniu równorzędnym...

Podczas remontu motocykla stajemy się mechanikami, blacharzami i lakiernikami na raz ; )
04-08-2012 18:06:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 12:53:49
» Odpowiedzi: 68
» Wyświetleń: 35662
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 45
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 320
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 45
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 274
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1487
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 73
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1472
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1669
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 556
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10832
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 674
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 165
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 201
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16427

Reklama